Články - rubrika Reportáže z akcí

Metodika Reportáže z akcí Dění v oddíle Historky členů

 Jednou s těma pořádnejma cestama začít musíme

Rubrika: Reportáže z akcí 

výlet do blízkého alpského Rakouska

Autor: Lukas B

1. Trisselwand od Tressensattel
2. Trisselwand zdálky
3. Na Frauenkopfu
4. Zasloužená koupel v Mondsee
5. Tudy vede Seeblick
Všechny obrázky
Pamatuje si na Jizvu loni? Jak mu v Bergelu nešlo ani pořádně chlastat, natož pak lézt? No a do roka a do dne tenhle Krutohusťák smaží sedmy v Dolomitech jak na běžícím pásu. No a tak jsem si řekl, že bych taky mohl projevit snahu, zvlášť po tom debaklu v Ádru, kde jsem celej víkend s lanem shora kvičel jak podsvinče na celé Broumovsko a visel jak pytel fekálií.Tuhle takhle minulej víkend. Ve středu hlásí předpověď hnusobu. Sháním parťáka na bicykl nebo deštivé lezení v jizerkách. Neúspěšně. Ve čtvrtek se předpověď pronikavě lepší, a tak v pominutí smyslů klikám na alpské Bergwetter a zjišťuji, že něco né až tak moc dlouhého by se asi dalo pokoušet. Obesílám mejlem všechny možné a hledám parťáka na všech diškusích. Autem tentokrát nedisponuji. Odpoledne se ozývá Kláruše, že by taky někam zajela a plánuje sebrat své šéfové zánovní vůz. Plánuji severní stěnu Schermbergu, Kláruše zatím nic nenamítá (1400m lezení, 42 délek, pětka), mám i záložní, méně horské, ale o to obtížnější varianty.

Sobota 2:50 ráno, pípá budík a já vylézám z pelechu a za deset minut stojím před barákem, kde mě Kláruše nakládá do zánovního vozu vonícího drahým osvěžovačem vzduchu. Z upadání do polospánku mě rychle vytrhává gangsterský styl jízdy, takže jsme na Dolním Dvořišti u pumpy za slabé dvě hodinky. Sedám za volant a Kláruše začíná dřímat ukolébána mým výrazně zbabělejším stylem jízdy. Po chvilce si vzpomínáme, že by bylo vhodné zakoupit rakouskou dálniční známku, a tak zastavujeme u pumpy těsně před začátkem dálnice a čekáme osm minut na začátek pracovní doby zpruzeného personálu. Dlouhou chvíli nám krátí partička dredařů žebrajících cigarety a zvoucí nás na jakousi technopárty v přilehlých hvozdech, odhodlaně odmítáme. Diskutujeme o zvoleném cíli, a shodujeme se na tom, že nebe není bez mráčků, bolí nás nohy, únava po pracovním týdnu se hlásí, časné vstávání nás taky nepovzbudilo, a tak necháváme Schermberg na jindy a volíme jako hlavní cíl cestu Seeblick na Trisselwand (1755 mnm), což je jižní předhůří Totes Gebirge. Kláruše v autě opět zadřímla a my se míháme přes Gmunden a Bad Ischl k jezeru Grundlsee, kde odbočujeme po úzké asfaltce k sedlu Tressensattel, kde parkujeme na malém útulném parkovišťátku. Co se stalo po vypnutí motoru? Hádáte správně, vteřinu poté začalo intensivně lejt.

Kroutíme knoflíkem rádia a na radiu Steiermark nás příjemný hlas paní hlasatelky ujišťuje, že v celých rakouských alpách neprší a pršet nebude. Déšť se mění v jemné mrholení, a tak odhodlaně vyrážíme k nástupu. Popisek slibuje příjemný hodinový nástup po vrstevnicové lesní pěšině, a tak vesele pochodujeme, mrholení přestává a válející se mraky slibují pěkný slunečný den. Pěšina pěkně traverzuje, a najednou beze stopy mizí v hustém maliní. Volíme proto směr, který se nám zdá logický (trošku nám to kazí to, že je náš cíl skrytý v mraku) a stoupáme kamsi vzhůru mlázím. Ano, hádáte správně, namoklé mlází nás okamžitě zmáčelo. Pak chvilka traverzování prudkým vysokým lesem, a nastává noční můra alpinistova. Hádáte správně, je to kosovo.

Nějak úspěšně vykličkováváme a už traverzujeme suťové pole (od auta zatím hodinu a čtvrt). Zastavilo nás další kosovo. Dle staré poučky "radši navíc 10 kilometrů po suti než 100 metrů kosodřevinou" se rozhodujeme obejít kosovku horem. Hádáte správně nešlo to, takže po nastoupání 150 výškových metrů ujíždějící sutí se zase vracíme (mrak se zvedá a konečně vidíme, kam vlastně jdeme) a razíme kosovkou kamsi, kde tušíme správnou stezku, na kterou skutečně po zoufalém stometrovém boji s mokrým jehličnatým živlem narážíme. Chvilka pochodu stezkou vyřezanou v kosovce a exponovanými suťovými žlábky nakonec dosahujeme nástupu u jeskyně se stromy (náš čas od auta 2:15). Dokonce vedle jeskyně nacházím apartní nerezový kruh. Stěna nad námi je načichlá ranní mlhou a shora zase spadlo pár kapek. Pod námi je 400 metrů téměř svislé suťové stěny a dole jezero, nad námi 440 metrů ploten. Začala oblíbená hra nervů. Hádáte správně, šlo o to, kdo první řekne, že se mu to nelíbí a že se chce vrátit, ten druhý bude samozřejmě souhlasit.

Jsme překvapivě tvrdší než jsme čekali, a tak oba odhodlaně mlčíme (nebo máme v paměti přestálé mučení plazivým jehličnanem) a já vyrážím kamsi doleva vzhůru lámavým trojkovým terénem. První jištění po 40 metrech je zároveň štand. V druhé trojkové délce jsou dva nýty. Třetí délka má být šestmínusková a trošku po ní teče voda. Vlečeme sadu friendů (průvodčík píše "event. Grundsortiment") a dokonce se mi mezi nýty daří vpašovat půlinčového mechanického přítele (dále je ovšem až na vrchol stěna plotnovitá a prostá jakýchkoliv spár vhodných pro hejblátka, takže výšezmíněný Grundsortiment taháme zbytečně). Krátká trojková délka a další šestkový flek. Překvapivě se podařilo. Pak čtyřková plotna s dlouhými odlezy mezi voky. A pak první šestplusková délka, zcela pokrytá stékající ranní mlhou. Skála je naštěstí krásně drsná a neolezená a tak se mi zvodnělý rajbas daří bez ztráty kytičky. Kláruše doráží na štand a dva metry za ní prvolezec německého týmu, který má nad cestou výrazně navrch a má přibližně dvojnásobnou rychlost než my. Domlouváme se, že teď odlezeme dvě lehčí délky (4+ a 6-) a pak že nás předběhnou. Sedíme ve štandu, svačíme, a hvězdný tým mizí někde nahoře v plotnách, které už jsou naštěstí suché.

Na vršek zbývá pět délek, a tak vysílám do čelby Kláruši, kterou jsem šetřil na těžkou skalkařinu. Ta si s pětplusovou délkou hravě poradila, ale těsně pod štandem ulupuje chyt velikosti podšálku, ostatní končetiny ale drží jak přišité, takže bez problémů. Stejně tak v následující šestplusové délce Kláruše leze, jako kdyby používala nejen umělý kyslík, ale i helium, ale opět těsně pod štandem ulupuje kamínek a vrací se šest metrů luftem. Je to dobrý, chechtá se a vejská, jaké je to skákání do nejtu v prudké plotně bezpečná příjemná atrakce. Druhý pokus se samozřejmě vydařil. Po sedmmínuskové délce, kde Kláruše předvádí čistě rajbasový balet s traverzem bez pomoci stupů a chytů, nám zbývají dvě, bohužel sedmové délky. A světe div se, první z nich je zdolána onsight s batohem na zádech. V poslední délce Kláruše se cvaká do předposledního nýtu pod Schlussüberhangem, věší do něj batoh a se sednutím do posledního nýtu dolézá na štand na okraji louky. Po dolezení k batohu odsedám, Kláruše hází konec lana, vytahuje na štand oba batohy a s lanem shora přelézám převísek čistě, ovšem za pomoci vypoulených očí. Vylezlo slunce, kocháme se vyhlídkou na jezero a sestupujeme po pohodlné značené cestě.

Resumé: 7 (6/6+ obligat), 12 délek (+ 2 trojkové délky dole), 440 metrů, zajištěno nýty, ale i v těžkých délkách čtyřmetrové odlezy, takže možnost cestu přeprasit po expreskách je dost omezená. Nástup 1 hodina (když se trefí správně), sestup 1,5 hodiny. Přelezeno stylem "družstevní skoroonsajt" s 1 pádem a jedním odsedem, náš čas přelezu 6 hodin. Většinou velmi jemné lezení po lištách v položené stěně, občas kousek úplného rajbasu. S sebou 12 expresek a smyce do dvounýtových štandů. Průvodce: http://www.bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=701 .


Shodujeme se na naprosté vodvařenosti a nulové šanci na usušení turistických botek, zmáčených při nástupu, a tak na neděli předpokládáme pohodovou skalkařinu, a tak přejíždíme k příjemnému plážovému parkovišťátku u nejmenovaného jezera (hádáte správně, neprozradím kde přesně, by vás tam napřesrok nespalo tolik, jak čínských horolezců při výpravě na Everest), vaříme těstoviny, pijeme pivo a navzájem se chválíme. Ráno nás budí slunce, a tak bohatě snídáme a došlo i na koupel.

Popojíždíme ještě kousek k hospodě u zříceniny Wartenfels nad městečkem Fuschl a jezerem Fuschlsee a příjemnou půlhodinovou procházkou přicházíme k nástupu jižní hrany na Frauenkopf. Zde pod nástupem potkáváme dva týpky, kteří dorazili minutu před námi, a jeden z nich blekotá něco, že zapomněl helmu a rád by lezl před námi, že jako štajnšlákgefár. Odpovídáme něco že kajn štres, že jsme na urlaubu, a ať leze. Trošku nás však zneklidňuje jejich nejistota při navazování na lano, a pak trošku litujeme, když vidíme, jak chlapec bez helmy leze první čtyřkovou délku snad půl hodiny. Lezu hned za druholezcem a štanduji v hodinách vedle jejich nýtového štandu, Kláruše doráží asi minutu po mě. Teď zas blekotají něco o tom, jak netušili, že jsme "profikletteři", a že bude asi lepší, když je předběhneme, k čemuž se věru nenecháme přemlouvat.

Po druhé délce je příjemné vzdušné desetimetrové slanění do štrbiny, pak zase plotna, a po třetí délce opět desetimetrové slanění tentokrát nepříjemné. Pak dvě hezké lehčí hřebenové délky a už stojíme pod klíčovou stěnou (1 délka 15 metrů 4 a druhá 15 metrů 7 nebo 5-A0) spojuji je dohromady, ale za tři nýty ve vrcholovém převísku chytám, hádáte správně, za blbost se platí, a na vině je především děsné tření v laně. Pak už jen kousek trojkového hřebene a vrchol. Národa je tu jak na Wenzelplatzu, na blízkém Schoberu (1329 mnm) ještě víc, a tak honem sestupujeme jednoduchým Kletterstaigem k hradu Wartenfels (malebná zřícenina) a k autu. Pak studený pivo (s alkoholem i bez), nanuk, koupání a domů. V osm hodin večer mě Kláruše vysazuje ze špinavého auta plného zbytků potravin a zapáchajícího od propocenejch fuseklí. Co asi na to hodná šéfová?

Resumé: 7 délek, 200 metrů, 1 flek 7 (nebo 5-A0), převážně 3-4, náš čas 2 hodiny, nástup 30 minut, sestup hodinu, stěnové lezení, místy lehké hřebenové úseky, cesta je velmi oblíbená a boužel tedy maličko oklouzlá, ale žádné Srbsko. S sebou 8 expresek a dvě smyce na hroty. Průvodce: http://www.bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=445

Článek vložil:     Lukas B - 6.8.2007

Poslední úprava:    Lukas B - 6.8.2007   15:55  ..další..

Ostatní články z této rubriky:

zimní Tatry 3/23

[07.03.2023]

Pozvolný start do pískovcové sezóny

[04.03.2023]

Humáč 2022

[05.12.2022]

Pánská jízda na Kalymnos

[15.10.2022]

Začátek školního roku na Suchých skalách

[12.09.2022]

Srpnové Žďárské vrchy

[09.08.2022]

Adršpach o prázdninách

[21.07.2022]

Poslední záchvěv zimy v Tatrách

[24.05.2022]

Aťa Svatoš: historické humanitní okénko

[18.04.2022]

Ledopád Skok v Tatrách

[29.03.2022]

Závěje prvotřídního prašanu na Brnčalce

[04.03.2022]

Přednáška o šutrech

[16.02.2022]

Tajné akce v Krkonoších

[07.02.2022]

Bivak a ledy pro nováčky

[31.01.2022]

Přednáška o zimním utrpení, aneb jak přežít bivak a ledy

[07.01.2022]

Ideální zimní Řež

[07.01.2022]

Zima nezima, déšť nedéšť

[02.01.2022]

Přednáška o počasí

[26.11.2021]

Základy práce s materiálem

[26.10.2021]

Černolické klasické lezení

[25.10.2021]

Chytání pádů jako v lunaparku

[25.10.2021]

Zuzčin suchý víkend ve Skaláku

[04.10.2021]

Podzimní Tatry

[16.09.2021]

Letni Alpy 2021 - Wilder Kaiser

[30.07.2021]

Poslední dotek zimy v Krkonoších

[09.05.2021]

Středeční odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy

[11.02.2021]

Jizerky: stav ledů ve Štolpichu

[26.01.2021]

Poslední slanění jinde a jinak

[09.01.2021]

Jak jsme vyměnily poslední slanění za první lyže

[22.12.2020]

Zbořený Kostelec pro lúzry

[26.11.2020]

Pod svícnem je největší tma

[03.11.2020]

Rax na konci sezony

[06.10.2020]

Glockner Nordwand 2003

[28.08.2020]

Letní Alpy

[30.07.2020]

Tatry těsně před koronavirem

[25.03.2020]

Společenské cvičení I

[17.03.2020]

Bivak

[23.02.2020]

Zimní Tatry 2020

[15.02.2020]

Patálie v Malé Studené dolině.

[15.02.2020]

Geova Klášterka

[14.01.2020]

Poslední slanění

[30.12.2019]

Výsledky Humáče 2019

[08.12.2019]

Zdravověda zážitkově

[29.11.2019]

Základy zakládání v Černolicích

[10.11.2019]

Chytání pádů letos bez velkých úrazů

[21.10.2019]

Großes Wießbachhorn

[22.09.2019]

Letní oddílové Alpy: Zillertal

[13.08.2019]

Oddílové zkoušky: Míša, Filip, Tomáš

[16.06.2019]

Poslední slanění 2018

[22.04.2019]

Skoro jarní Tatry

[01.04.2019]

Jak chodí počasí?

[17.02.2019]

Polabskou běžkařskou magistrálou.

[08.02.2019]

Mraky, mlha, bílá tma

[06.02.2019]

HBC 2018 - výsledky a fotky

[09.12.2018]

Hřeben Suchých skal

[20.11.2018]

Černolice pod olověným nebem

[05.11.2018]

Botič: kdo neměl dost po chytání pádů

[23.10.2018]

Maxmilián Dráp

[21.05.2018]

Zachraň se kdo můžeš

[03.05.2018]

Piz Buin na lyžích

[03.05.2018]

Hofpürglhütte v zimě

[16.01.2018]

Do Tater nejen na ledy

[15.01.2018]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[20.12.2017]

HBC 2017

[09.12.2017]

Podzimní akcičky

[04.12.2017]

Švýcarské Alpy 2017

[06.09.2017]

Na Rysech řádil Bělina!

[07.07.2017]

Pořádná lyžovačka na Sonnblicku

[14.05.2017]

Arco, oblast tuningu zaslíbená.

[03.05.2017]

Fixuj jako Graham

[03.05.2017]

Zima začíná na jaře

[03.05.2017]

Ze sobotního nácviku

[03.04.2017]

Starý svět, Kost a klíšťata

[14.03.2017]

Neuvěřitelná náhoda.

[12.03.2017]

Silvestrovské skialpy na Velké Fatře

[17.01.2017]

OBPH 2016 - Svratka

[06.12.2016]

HBC 2016

[04.12.2016]

Týnčanské jeskyně

[20.11.2016]

Nováčkovské Černolice

[12.11.2016]

MONT BLANC 2016

[19.09.2016]

Skialpem to začalo a pro někoho málem skončilo

[04.05.2016]

Jak se doškolují instruktoři

[12.04.2016]

Tak trochu promarněná příležitost

[05.04.2016]

Jizerský bivak

[15.02.2016]

Sv. Ján 2015

[20.12.2015]

HBC 2015

[07.12.2015]

Saunování v Sasku a lezeni na Envers des Auigulies v Chamonix

[12.10.2015]

Expedice Schweiz 2015

[14.09.2015]

Jak nás ovce vypekly aneb Merino likviduje Gore-Tex

[06.08.2015]

Krása střídá nádheru

[16.04.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Ledy v Labském dole

[29.01.2015]

Polské Jizerky a Stará škola

[06.01.2015]

Svatý Jan se povedl

[22.12.2014]

Zápisky neználka I.

[14.12.2014]

HBC 2014

[07.12.2014]

Nepropadejte panice!

[28.11.2014]

Na podzim do Jizerek

[25.11.2014]

Od Bielatalu po Sněžník

[06.08.2014]

KDO je na obrázku?

[12.06.2014]

Jarní Velká: všude sucho

[27.03.2014]

Valná hromada ČHS

[23.03.2014]

Silvestr na Hanauer Hütte

[20.03.2014]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[23.12.2013]

Hřeben lítacích myší

[04.11.2013]

Meržába Türkiye

[26.02.2013]

Skialp Silvestr 2012

[01.01.2013]

Pár fotek z Řeže

[11.12.2012]

Riders in the Storm

[13.11.2012]

Orieněťák o pohár Sovětského vojenského prostoru 2012

[28.10.2012]

Mukařov 2012: Lezení přes den a běhání v noci

[24.10.2012]

Vzdušná čtyřková hrana v Karwendelu

[03.10.2012]

Srpnový víkend v Tatrách

[17.09.2012]

Ortler Nordwand via Messner

[03.04.2012]

Mrazivá Brnčalka zvenku i uvnitř

[01.03.2012]

Mordor aneb nazapomenutelné chvíle v mrazu

[16.02.2012]

Bruslení na Orlíku

[05.02.2012]

Bad Gastein aneb ledová polezenice

[30.01.2012]

Skialp Silvestr

[29.01.2012]

Gutovka. Doporučuje moje lékařka!

[19.01.2012]

Grossglockner hřebenem Stüdlgrat

[20.11.2011]

Řež aneb listopadové polezení

[13.11.2011]

Mistrovství Humanity a přilehlého vesmíru v pípákování 2011

[10.11.2011]

Jizerky - žádnej velkej čundr a žádný velký lezení

[01.11.2011]

Bořeň: zima, mlha, jinovatka

[25.10.2011]

Důchodcovský vertikální výlet na Vysokého brouka

[05.10.2011]

Arco aneb zářijové polezení

[04.10.2011]

Černý koně ve Skaláku

[22.09.2011]

Do Bavor

[16.09.2011]

Jak se letos lyžovalo

[25.08.2011]

Letošní Mařenka se povedla - počasí i lezení

[30.05.2011]

Ve stopách hraběte Pallaviciniho na Velkého Zvoníka

[13.05.2011]

Jarní Paklenica

[15.04.2011]

HBC 2010

[02.03.2011]

Zimní Tatry

[17.02.2011]

Deníček z Totes Gebirge

[04.01.2011]

OBPH 2010

[17.11.2010]

Bergell pro milovníky turistiky

[05.10.2010]

Honička na Pyramide du Tacul

[28.08.2010]

Dachstein Südwand - Steinerweg

[26.08.2010]

Sex on the Glacier

[03.08.2010]

Chamonix na ledovci

[31.07.2010]

Chytání pádů na Klokočkách

[16.06.2010]

Red Rocks and Rolls

[01.04.2010]

Další opakování Hroší lázně v režii HO Humanita

[23.03.2010]

Pan Tau a drak

[15.03.2010]

První vlastovka z (vlaku z) Tater.

[25.02.2010]

Kurňa, to byl víkend

[17.02.2010]

Klasický víkend v Maltatalu

[15.02.2010]

Ledy ve Štolpichu 2010

[21.01.2010]

Fotografie Předvánoční slanění ve Svatém Janu by Czum

[22.12.2009]

Výsledky a Fotografie Boulder Cup Humáč 2009 by Czum

[06.12.2009]

OBPH 2009 - radost z běhu křovím kolem pískovcových skal

[17.11.2009]

54. Orientační běh pražských horolezců

[16.11.2009]

Černolice 2009

[30.10.2009]

Jak leze Google Translator

[29.10.2009]

Mukařovské cyklobahno 2009

[22.10.2009]

Jani a Babucha vyhrály

[19.10.2009]

Konečně Vidlák!

[16.10.2009]

Prvni cesty v Tatrach

[06.09.2009]

Lépe jednou vidět než stokrát slyšet vyprávět

[26.08.2009]

Dolomity 2009

[18.08.2009]

Google des Aiguilles

[22.07.2009]

Tiská 24 hodinovka II

[09.07.2009]

Azurové nebe

[10.04.2009]

Quakerovo uplakané odpoledne

[29.03.2009]

Lyžníci v nejbližších Alpách

[03.02.2009]

Zdeněk Hrubý je předsedou ČHS

[31.01.2009]

Ledové lezení ve Štolpichu

[29.01.2009]

Z Čertovice do Donoval za 3,5 dne

[14.01.2009]

Azuro, prasan, prijed

[04.01.2009]

Lavinový kurz v Peci pod Sněžkou

[27.12.2008]

HumCup 2008

[16.12.2008]

HBC 2008

[11.12.2008]

Orientační běh pražských horolezců 2008

[22.11.2008]

Na Mukařově bylo letos jenom třicet lidí

[30.10.2008]

Moderne Zeiten

[05.08.2008]

Rozhovor s nejstarším vůdcem Enžských Alp

[26.07.2008]

Gesäuse: Pichlweg a Jahn-Zimmer

[07.07.2008]

Naše velkolepý plány

[04.07.2008]

24 hodinovka v Tisé a okolí

[23.06.2008]

WADI RUM, JORDÁNSKO, díl druhý

[18.05.2008]

Adršpach má vše, bez čeho se obejdu

[16.05.2008]

Roviště místo Kozelky

[01.05.2008]

Valná hromada ČHS 2008

[31.03.2008]

Jotunheimen

[25.03.2008]

WADI RUM, JORDÁNSKO

[13.03.2008]

Pallavicini

[19.02.2008]

Kdyby vám bylo moc horko

[18.02.2008]

Víkend v Maltatalu

[28.01.2008]

Svatý Jan před Vánocemi

[23.12.2007]

Jizvův Radegras

[14.12.2007]

Orienťák pražských horolezců

[22.11.2007]

Svornost, rovnost, bratrství

[16.11.2007]

Fotky z Černolic 2007

[12.11.2007]

Fotky z Dolomit

[02.11.2007]

Výsledky SMOK!

[30.10.2007]

Krásné ženy

[27.10.2007]

Mukařovský orienťák 2006

[17.10.2007]

HOSOHOPO v sobotu na Kačáku!!

[10.10.2007]

Labákování I.

[08.10.2007]

Ze života metodika za polárním kruhem

[16.09.2007]

První vlaštovka z Tater

[31.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré, II. díl

[28.08.2007]

Umrtvení na osmapadesát.

[27.08.2007]

Hanba optimistům,

[23.08.2007]

Když bude hnusně, půjdeme na Blank!

[22.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré. I. díl

[21.08.2007]

Výlet do světa betonových střech

[12.08.2007]

Jak se plní sny

[11.07.2007]

Na Cyrila v Mosoraškách

[11.07.2007]

Via Finlandia

[09.07.2007]

Neúčastníci zájezdu

[04.05.2007]

Komárův fotoseriál z lezení z Francie

[03.05.2007]

Málo ledů? Jeďte na Ortler!

[02.05.2007]

Pár fotek, když už koláčky zmizely

[26.04.2007]

Na Mařence bylo teplo, slunečno a krásně

[19.03.2007]

Popradské pleso v zimě

[10.03.2007]

Jizerskohorští sportovci II-doplněk

[12.02.2007]

Jizerskohorští sportovci

[12.02.2007]

HBC´06 suše

[11.12.2006]

Černolice opožděně

[03.12.2006]

Malý (foto)report ze slizské Bořně

[21.11.2006]

Proč jezdit na slizkou Bořeň, když na Kozelce je tak krásně?

[20.11.2006]

Výlet na Ještěd

[27.10.2006]

Tatranská anabáze

[03.10.2006]

Slunce, moře a vápno ...

[03.10.2006]

Zkoušení ve Ždárkách

[26.09.2006]

Rodinné létání na kajacích

[19.09.2006]

Bářiny a Radkovy Dolomity

[08.09.2006]

Bouldering u Pěti jezer

[07.08.2006]

Vysoké Tatry v Polsku

[06.08.2006]

Bergell 2006

[24.07.2006]

Hrubá Skála - Lezení na písku po 100 létech

[28.06.2006]

Humanita v Lanovém centru

[28.06.2006]

Slunečný outdoorový víkend

[26.06.2006]

Pallavicini- aneb horolezecká česko-slovenská maturita

[23.06.2006]

Kruté vedro na Svatoškách

[19.06.2006]

Horké hlavy na Mařence

[14.06.2006]

Nejen lezením a fotbalem je člověk živ

[14.06.2006]

Sýk opět přistižen na laně

[05.06.2006]

Sasko - pískový víkend

[26.05.2006]

Fotky z Tisé

[24.05.2006]

Fotoserial z Poříčí

[25.04.2006]

Jarní Arco

[19.04.2006]

Fotky z Iranu

[18.04.2006]

Na Kačáku s Denny

[04.04.2006]

Preber a Hochkonig

[04.04.2006]

VH ČHS aneb Delegáti, nebo renegáti?

[28.03.2006]

Eliška porodila trojčata.

[20.03.2006]

Výprava Humanity na Brnčálu

[13.03.2006]

Hurá na Malou Fatru

[20.02.2006]

Maltatal ještě jednou

[08.02.2006]

Bad Gachstein

[07.02.2006]

Dostupné Jizerky

[06.02.2006]

Lyžníci u vídně

[06.02.2006]

Maltatal

[06.02.2006]

Víkendová běžkovačka v Orličkách

[31.01.2006]

Letošní Humáč nebyl vůbec humáč, ani boulder cup

[24.01.2006]

Humáč boulder cup 2005

[24.01.2006]

Fotky z Jizerek

[23.01.2006]

Silvestrovské Tatry

[02.01.2006]

Pohádka mládí nevrátí se nikdy víc.....

[23.11.2005]

Už je to trapné

[15.11.2005]

Lezení na Drábských světničkách

[08.11.2005]

Pohár sovětského vojenského prostoru

[16.10.2005]

Babí léto na Prachově

[29.09.2005]

Lezení na Kalymnosu

[15.09.2005]

Pohoda na Dachsteinu

[05.09.2005]

Klasika v Příhrazech

[01.09.2005]

Grossglockner normálkou

[22.08.2005]

To je Patagonie!

[17.08.2005]

Sokoliki

[15.08.2005]

Letní Tatry 2005

[10.08.2005]

Letní nováčkovské Tatry - kašpaří fotky

[08.08.2005]

Skály mokré, lezení zakázáno.

[07.08.2005]

Krásy krystalů v Jizerkách

[03.08.2005]

Malé shrnutí výletu do Wilderu Kaiseru

[27.07.2005]

Cesta za vltavskou žulou

[11.07.2005]

Spigolo Dibona

[11.07.2005]

Lezení je nuda!

[08.07.2005]

Divoký Císař nadělil jen jeden den

[07.07.2005]

Lenivý víkend v Sasku

[29.06.2005]

Hochschwab

[22.06.2005]

Sasko,to je jiná dimenze!

[20.06.2005]

Extrémní pařas na Hrubici

[01.06.2005]

Jarní lezení v Arcu

[24.05.2005]

Zpráva o stavu oddílu HO Humanita

[29.04.2005]

Kamýk a Mařenka

[28.04.2005]

Otava

[25.04.2005]

První jarní písky

[04.04.2005]

Mohelka byla dost drsná

[28.03.2005]

Maltatal - dlouhé ledy

[21.02.2005]

Záchranářský víkend

[16.02.2005]

Labská jáma

[07.02.2005]

Nebyl to hezký pohled

[25.01.2005]

Velká Fatra okem šílence

[11.01.2005]

Velká Fatra z pohledu běžkařky

[04.01.2005]

Humáč boulder cup obrazem a slovem

[14.12.2004]

Přechod Malé Fatry.

[15.11.2004]

Černolice - bohužel hezky

[07.11.2004]

Objevitelské zážitky na Skalách u Pakosty

[01.11.2004]

Lanové hrátky v Sasku

[20.09.2004]

Vejlet na východ

[06.09.2004]

Lehká cesta s krásnými lezeckými úseky, místy úseky se sutí

[30.08.2004]

Kozelka

[29.08.2004]

Tatry slovem i obrazem

[19.08.2004]

Čínští horolezci na Velickém štítě

[19.08.2004]

Brand a šmilka

[09.08.2004]

Prodloužená dovolená v dolomitech

[02.08.2004]

Marmoláda převlečená za Kaiser

[07.07.2004]

Kokořínská pískoviště

[02.07.2004]

Gosaukamm und Dachstein pro nováčky

[01.07.2004]

Lezení v Saském Švýcarsku

[28.06.2004]

Co dělat když prší?

[21.06.2004]

Májová Tisá

[19.05.2004]

Velikonoční Bořeň

[20.04.2004]

Velikonoce na Zvoničce

[14.04.2004]

Dolomity a Arco 2003 ve trech

[01.04.2004]

Lyžovačka v Polesí

[15.03.2004]

Zimní Tatry 2004

[03.03.2004]

Zanoř cepín trochu doprava

[17.02.2004]

Únorové řeky

[09.02.2004]

Se skluzem jestě jeden silvestrovský přechod...

[15.01.2004]

Jizerské ledy

[12.01.2004]

Projížďka na běžkách

[07.01.2004]

Silvestrovská Malá Fatra

[02.01.2004]

HBC 2003

[08.12.2003]

Kdo je nejpřitažlivější lezec v HO Humanita?

[08.12.2003]

Jsou tvrdší, než jsem čekal

[01.12.2003]

Hledání Hořovických skal

[28.11.2003]

Bílé skály

[04.11.2003]

Sychrov

[04.11.2003]

Černolice - zmatek do hlav

[04.11.2003]

Pálava

[29.10.2003]

Sušky na konci října

[26.10.2003]

Dámský víkend v Lipsku

[21.10.2003]

Jak bylo Jizerkách?

[21.10.2003]

Konečně v Poříčí

[14.10.2003]

Závěr sezóny v Mukařově

[13.10.2003]

jak bylo v Polesí

[22.09.2003]

Křížové hvězdičky II

[27.08.2003]

Poševno navzgor v živej skale!

[12.08.2003]

Křížové hvězdičky

[11.08.2003]

A zase se urodilo

[01.08.2003]

TTT - Tokovy tridenni Tatry

[01.08.2003]

Höllental podruhé a asi naposled

[01.08.2003]

Šramštajny

[21.07.2003]

příběhy z podještědí

[15.07.2003]

Tisá 2003

[12.07.2003]

Víkendová romance v Jizerkách

[08.07.2003]

Bílina

[30.06.2003]

Divokej císař

[30.06.2003]

Velkej Čand a Vavřinečáky

[23.06.2003]

Z Glockneru

[18.06.2003]

Šárka (mně dosud) neznámá

[04.06.2003]

Vopičí kameny

[26.05.2003]

Horní Jizera a dolní Kamenice

[29.04.2003]

Tisá 2002

[24.04.2003]

Velikonoční Bořenisko

[22.04.2003]

Speleofórum 2003

[10.04.2003]

Nedělní bahnění

[09.04.2003]

Mařenka

[08.04.2003]

Jeskyně

[25.03.2003]

Bungeejumping nahlavu

[20.03.2003]

Velká Fatra 99

[05.03.2003]

Jakpak bylo v Tatrách

[28.02.2003]

Slyším přemrzlý led

[25.02.2003]

Horní Sázava ( Žďár nad Sázavou - Přibyslav )

[25.02.2003]

Humáč Boulder Cup 2002 Closed

[24.02.2003]


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty