Články - rubrika Reportáže z akcí

Metodika Reportáže z akcí Dění v oddíle Historky členů

 WADI RUM, JORDÁNSKO, díl druhý

Rubrika: Reportáže z akcí 

Jak se ti jednou zadře písek pod kůži, už se ho nezbavíš.

Autor: Alešák

1. Pouštní romantika, cestou k The Beauty
2. Sokolíkovitá spára (6a), The Beauty
3. Sokolíkovitá spára (6a), The Beauty
4. Viktor leze širší spáru (5+), The Beauty
5. Alešák nastupuje do širočiny bez vhodného frienda
6. Alešák mává rukama ze širočiny, The Beauty
7. Výhled na vesničku a nejvyšší Jebel Rum
8. Červené duny pod V stěnou N.Nassrani
9. Výhled z nástupové police La Guerre Saint
10. Letící dítko ve Wadi Rum
11. Wadi Rum, zátiší s autem
12. Pouštní romantika, cestou k La Guerre Saint
13. Výhled z 3. štandu cesty La Guerre Saint
14. Alešák v traverzu na konci 5. délky LGS
15. Viktor drtí stěnku 6c+, La Guerre Saint
16. Viktor v 7b délce, La Guerre Saint
17. Sokolíček (6b), Flight of Fancy
18. Dolez ke štandu, Flight of Fancy
19. Jeden z lepších štandů, La Mot de la Fin
20. V hloubi komína La Mot de la Fin
21. Alešák v přímé var. Alan&his perverse frog (6c)
22. Alešák v přímé var. Alan&his perverse frog (6c)
23. Pouštní romantika, západ slunce1
24. Pouštní romantika, západ slunce 2
Všechny obrázkyWadi Rum, to je také boření se po kotníky do horkého červeného písku, ranní death metalové chroptění vokalistů The Camels of Jordan, neuhasitelná žízeň a proměnlivá kvalita pískovce od velkých ulomsiměchytů - pověstných mushrooms, přes superpevné lišty až po vertikální pískoviště. A beduíni.

V dubnu mám příležitost zavítat podruhé do Wadi Rum, tentokrát s Viktorem a na dva týdny.

1. den letíme do Tel Avivu, pákistánské vízum v mém cestovním pasu je vstupenkou k dvouhodinovému interview s panem důležitým, z letiště na autobus, za 5 h jsme v Eilatu a tu jejich svatou zemi opět opouštíme. Na severu Izraele hezky voní četná květena a po celé zemi sexy vojandy v maskáčích s kvérem. V mezihraničním prostoru čekáme skoro hodinu, snad Viktor příště neztratí lísteček s nějakým důležitým štemplem (řeší to působením svého osobního šarmu na službukonající pohraniční sexy policistku) a za chvíli jsme v Jordánsku. Z Aqaby to je do Wadi Rum něco přes hodinu, v podvečer stíháme koupit průvodčíka, vylézt úžasnou spáru Troubadour (5+, 3, 6a+) a při slaňování zaseknout lano.

2. den 2 hodiny vyprošťujeme lano a pak lezem šest délek cesty Aqauarius na E. Dome of Jebel Rum (6a, 6b, 5+, 6a, 5+, 5), jsou tu dva pěkné morálovější traverzy, pár hezkých kroků po lištách a zajímavý hlemzací podhodnocený spárožlábek (prý 5+, pche). Po slanění 45min klopýtáme sutí, snad zítra Viktor nezapomene druhou čelovku.

3. den jdeme na The Beauty (5+, 6a, 5+, 5, 5+, 4+, 200m 2-3) na Jebel um Ejil. Samotný více než hodinový přístup je hodnotný a dobrodružný, bloudění systémem údolíček a průchodů, 6m trojkovým komínem s baťohem na zádech, nakonec traverz v rajbáku 30m nad zemí, kus slézt, 2m seskočit a už jsme ve správném kaňonu. The Beauty je super: parádní sokolíček, pak kus širočiny a položené prstovky a nakonec šavlovitá široká spára. Průvodce doporučuje vzít do širočiny největšího frienda a posouvat ho během lezení před sebou, my ho ovšem nemáme, tak nakonec zakládám frienda do skuliny asi v 6m a zbytek sólo. Se spálenými rypáčky se vracíme do kempu, snad zítra Viktor nezapomene opalovací krém.

4. den máme mít rest day. To ovšem neznamená, že budeme sedět na zadnici a popíjet kávičku, nýbrž s průvodčíkem hledáme nástupy několika cest. Na North Nassrani má vést z druhé strany (V stěna) sportovně odjištěná dvanáctidélková cesta La Guerre Sainte, nějak to nemůžem najít, míjíme impozantní snad 200m širokou a 400m vysokou mírně převislou stěnu s nějakou šílenosti se zatrhnutým lanem, pár jiných cest se nám daří najít a nakonec vlastně i La Guerre Sainte. A je to ta šílenost s visícím lanem. Dohromady máme v nohách přes 20km v měkkém písku, příští rest day budeme sedět na zadnici a popíjet kávičku. Viktor dnes nic nezapomněl:-)

5. den mám svátek a jdeme na La Guerre Sainte (6c, 6b+, 6b, 6b+, 7a+, 6b, 6c, 6c+, 7a+, 7b, 7a+, 6a+). Je nám jasné, že tato lajna je o dost těžší než cokoli jsme v životě vylezli, ale lezení na písku nás baví, tak proč to nezkusit? Tahám tři délky, nejprve vyvažovací prstový sokolíček a pak mírný převis po dobrých chytech. Pak jde do akce drtič Viktor, 4. délka pořád po dobrých chytech, v 5. délce je šílený 15m boulder po drobných chytech, co jsou trošku dál od sebe. Opět střídáme, tahám pohodovou 6. délku, 7. délka je orientačně náročná s hezkými labákovskými odlezy typu 12m nad bh. V 8. délce hezké technické lezení po malých a na závěr šílený dach, kterého se bojím, jak čert kříže, protože to neumím lézt, hodně drtím a dávám na rozdíl od Viktora, který se v tom na druhém s baťohem znuděně prochází a leze to s prstem v nose, proto bude tahat 9. délku, což je parádní lezení v téměř svislé stěně a celá délka je jeden dlouhý boulder po nepatrných oblinkách a šílené natahováky. I s baťohem se mi to daří přelézt čistě a tak mám tu čest tahat 10. délku. Klíčová jsou dvě místa, první je tzv. kamínkový boulder (nohy v kolmém rajbáku, nabrat oblinu a přidržet centimetrový křemen nalevo, vysoký krok a navalení se na 3mm kamínek u pasu, podržet oblinu u prsou a mírně dynamicky do mělké dvouprstové dírky šíleně vysoko), druhé místo je podobné, ale bez těch kamínků. Párkrát dolézám na úroveň dalšího borháku a od něj několik pěkných tlam a černé čmouhy na skále od lezeček. Nakonec to jde, nikdy bych nevěřil, že něco takového vylezu. Poslední obtíže čekají na počátku 11. délky, ale ve srovnání s předchozí je to celkem "pohoda". Resumé: 11.5h ve stěně, 30°C ve stínu, litr vody na osobu, nahoře jsme hin, vysušením nejde plivnout ani polknout. Láhev teplé vody po slanění doslova vdechnem a v kempu hasíme dalšími 6 litry vody.

6. den je rest day, ať chceme či nikoli. Celý den jsme úplně grogy, spíme do odpoledne, pak omeleta (máme jí rádi drobet tekutější), zmrzlinka a kávička a zase spíme. Je vedro, 38°C ve stínu. Napadá nás udělat prvovýstup na Nassrani a nazvat ho třeba Nassmrkani nebo Nachcani, ale to asi necháme na jindy...

7. den máme vybranou cestu La Mot de la Fin na Z stěnu North Nassrani, přístup sotva půl hodiny, po první délce a půl nechápeme, jak se dostaneme dolů, protože štandy tu nejsou, takže v průvodci uvedené slanění nepřichází v úvahu a sestup jinou cestou nemáme vyfocený. Navíc decentní srajda, tekutost je přímo odvislá od tekutosti včerejší omeletky, tak slézám zpět k Viktorovi a zavěšujeme pytel. Odpoledne lezeme starou známou Flight of Fancy (5+, 5-, 6a, 6b, 5+, 5+), na East Dome of Jebel Rum, což jsou hezké spáry a skvostný prstový sokolíček a večer ještě 1. délku cesty Mano Negra, flek za 7a+ prasíme, zbytek čistě, velká paráda po vlastním s pár bh. Večer ukládáme naše opocené trvanlivé salámy do ledničky v Rest house.

8. den odpytlujeme La Mot de la Fin (2, 4, 6a, 6a, 5+, 5+, 6a, 5+, 6a, 4), což je poctivá klasika s většinou vlastních štandů typu "tři omotané dunivé lokry", "několik hodin" nebo "nahozený kinderkopf do spáry a friend proti vypadnutí" a tu a tam nějaká nedůvěryhodná erárka "rakovina", co spíše udává směr výstupu, či místo, odkud někdo bezradně prchal. V 3. délce 25m nezajistitelný hladký komín za 6a, pak pěkná koutová spára, stěnovka po velkých ulomsiměchytech a nakonec koutová trhlinka a z ní exponovaný delikátní traverz kamsi doleva na hranu. Cesta končí na velké polici, kde se lze napojit na L´autre Dimension a dolézt 3 délky na vrchol, my lezeme první za 5+ a zbylé 2 délky (4, 5) kamenolomem si necháváme ujít.

9. den mažeme na Alan and his perverse frog (6a, 5, 5+, 6a/b, 6a, 4) na Jebel Um Ejil, hned vedle The Beauty. Tu a tam bh, ale žádná extra nádhera to teda není, třetí délka je docela svižná na 5+, ten olámaný sokolíček snad vůbec nenaberu, jsme sice unaveni, ale tohle je nějaká volovina nebo se tu něco muselo ulomit, 1 místo prasím, zbytek dolézám čistě (je to kotel) a najednou jsme nahoře. Traverz doleva, který měl být v půlce cesty, jsme vůbec nenašli a až večer v kempu nám znalí Izraelci říkají, že jsme lezli novější přímou variantu a že ta svižná pětka byla za 7b. Domorodci omylem zpracovali náš lovečák deponovaný v lednici, kompenzací nám je lahodná večeře pro dva v restauraci; jsme na sebe tvrdí, přesto však nezvládáme tu obrovskou hromadu jídla sníst.

10. den odpočíváme. Viktor jede do Petry, já tam byl před měsícem, tak baštím zmrzliny a obhlížím nástupy. Cestou míjím echt beduínskou vesničku (3 stany a dobytek), přijímám pozvání na čaj a 2h konverzujeme, každý v jiném jazyce, moc jsem se toho nedozvěděl.

11. den dopoledne se Viktor vrací z Petry, odpoledne lezeme Divers-tissement (5, 4-, 6b, 6b, 5, 4, 4) na Jebel Asad. Začátek je boj o život ve vertikálním písku, v horším jsem nelezl, pak ovšem 3 nádherné délky; převislá koutová širočina (málem z ní vypadávám), dunivý sokolíček (málem ho ulamuji), další spára, koutová trhlina, ani prsty se mi do ní nevejdou (prý 6b, reálně spíše za 7a, 2 kroky řeším způsobem A1, Viktor to na druhém také nedává čistě) a nádherná koutová prstovka, no paráda.

12. den jsem dost unaveni, dopoledne okukujeme nástup tříhvězdičkové 18 délkové cesty Rock Fascination (UIAA 7-) na S stěnu Jebel Khazareh, do které se chceme pustit zítra, a odpoledne jdeme lézt Raid mit dem Camel na East Dome of Jebel Rum. 1. délka pěkná, ale dál to vede přes osolený megadunivý sokolíkovitý blok, tuším, že bychom spolu odlétli do údolí a tak pokračuji doleva další dvě délky hezkou sportovkou odhadem za 6c. 4m nad bh ušlapuji asi pětikilový stup a házím tlamu.

13. den naposledy lezeme. Za svítání nastupujeme do Rock Fascination, první délky jsou lehké, ovšem orientačně zběsilé, podle popisu v průvodci traverzujeme 15m kamsi doprava a pak dvě délky lezeme s prominutím ve sračkách mimo cestu, lano šíleně dře, navíc zakládám průměrně 1 jištění na délku, upřímně nic moc, tak to po 6 délkách balíme, párkrát slaňujeme, pak zase nahoru pro zaseknuté lano a nakonec prcháme z hodin přes šílený dach - 30m slaňujeme vzduchem, než jsme zpátky na pevné zemi. Odpoledne si zlepšujeme náladu na Mano Negra (7a+, 6b, 6a, 6b/c), krok 7a+ již zkušeně prasíme, na něj fakt nemáme, druhá délka je pěkná spárka po vlastním a na dolezení sportovku (6b+) hned vedle a příjemně vylezeni večeříme kurovitého opeřence ve špeluňce u Abu Míny.

14. den jedem domů. V Aqabě nakupujem hromadu koření a arabské kávy, debužírujeme a utrácíme zbylé šprdlíky. Na hranici je pákistánské vízum v mém cestovním pasu vstupenkou k hodinovému interview s panem důležitým (klasika), z hranic do Eilatu, za 5 h jsem v Tel Avivu a tu jejich svatou zemi (po důkladné několikanásobné bezpečnostní kontrole) opět opouštím. Viktor má den navíc, tak okukuje Izraelky u Mrtvého moře a v Jeruzalémě. Na severu Izraele stále hezky voní četná květena a po celé zemi sexy vojandy v maskáčích s kvérem.


Wadi Rum fakt stojí zato.Článek vložil:     Alešák - 18.5.2008

Poslední úprava:    Alešák - 19.5.2008   02:02  ..další..

Ostatní články z této rubriky:

zimní Tatry 3/23

[07.03.2023]

Pozvolný start do pískovcové sezóny

[04.03.2023]

Humáč 2022

[05.12.2022]

Pánská jízda na Kalymnos

[15.10.2022]

Začátek školního roku na Suchých skalách

[12.09.2022]

Srpnové Žďárské vrchy

[09.08.2022]

Adršpach o prázdninách

[21.07.2022]

Poslední záchvěv zimy v Tatrách

[24.05.2022]

Aťa Svatoš: historické humanitní okénko

[18.04.2022]

Ledopád Skok v Tatrách

[29.03.2022]

Závěje prvotřídního prašanu na Brnčalce

[04.03.2022]

Přednáška o šutrech

[16.02.2022]

Tajné akce v Krkonoších

[07.02.2022]

Bivak a ledy pro nováčky

[31.01.2022]

Přednáška o zimním utrpení, aneb jak přežít bivak a ledy

[07.01.2022]

Ideální zimní Řež

[07.01.2022]

Zima nezima, déšť nedéšť

[02.01.2022]

Přednáška o počasí

[26.11.2021]

Základy práce s materiálem

[26.10.2021]

Černolické klasické lezení

[25.10.2021]

Chytání pádů jako v lunaparku

[25.10.2021]

Zuzčin suchý víkend ve Skaláku

[04.10.2021]

Podzimní Tatry

[16.09.2021]

Letni Alpy 2021 - Wilder Kaiser

[30.07.2021]

Poslední dotek zimy v Krkonoších

[09.05.2021]

Středeční odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy

[11.02.2021]

Jizerky: stav ledů ve Štolpichu

[26.01.2021]

Poslední slanění jinde a jinak

[09.01.2021]

Jak jsme vyměnily poslední slanění za první lyže

[22.12.2020]

Zbořený Kostelec pro lúzry

[26.11.2020]

Pod svícnem je největší tma

[03.11.2020]

Rax na konci sezony

[06.10.2020]

Glockner Nordwand 2003

[28.08.2020]

Letní Alpy

[30.07.2020]

Tatry těsně před koronavirem

[25.03.2020]

Společenské cvičení I

[17.03.2020]

Bivak

[23.02.2020]

Zimní Tatry 2020

[15.02.2020]

Patálie v Malé Studené dolině.

[15.02.2020]

Geova Klášterka

[14.01.2020]

Poslední slanění

[30.12.2019]

Výsledky Humáče 2019

[08.12.2019]

Zdravověda zážitkově

[29.11.2019]

Základy zakládání v Černolicích

[10.11.2019]

Chytání pádů letos bez velkých úrazů

[21.10.2019]

Großes Wießbachhorn

[22.09.2019]

Letní oddílové Alpy: Zillertal

[13.08.2019]

Oddílové zkoušky: Míša, Filip, Tomáš

[16.06.2019]

Poslední slanění 2018

[22.04.2019]

Skoro jarní Tatry

[01.04.2019]

Jak chodí počasí?

[17.02.2019]

Polabskou běžkařskou magistrálou.

[08.02.2019]

Mraky, mlha, bílá tma

[06.02.2019]

HBC 2018 - výsledky a fotky

[09.12.2018]

Hřeben Suchých skal

[20.11.2018]

Černolice pod olověným nebem

[05.11.2018]

Botič: kdo neměl dost po chytání pádů

[23.10.2018]

Maxmilián Dráp

[21.05.2018]

Zachraň se kdo můžeš

[03.05.2018]

Piz Buin na lyžích

[03.05.2018]

Hofpürglhütte v zimě

[16.01.2018]

Do Tater nejen na ledy

[15.01.2018]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[20.12.2017]

HBC 2017

[09.12.2017]

Podzimní akcičky

[04.12.2017]

Švýcarské Alpy 2017

[06.09.2017]

Na Rysech řádil Bělina!

[07.07.2017]

Pořádná lyžovačka na Sonnblicku

[14.05.2017]

Arco, oblast tuningu zaslíbená.

[03.05.2017]

Fixuj jako Graham

[03.05.2017]

Zima začíná na jaře

[03.05.2017]

Ze sobotního nácviku

[03.04.2017]

Starý svět, Kost a klíšťata

[14.03.2017]

Neuvěřitelná náhoda.

[12.03.2017]

Silvestrovské skialpy na Velké Fatře

[17.01.2017]

OBPH 2016 - Svratka

[06.12.2016]

HBC 2016

[04.12.2016]

Týnčanské jeskyně

[20.11.2016]

Nováčkovské Černolice

[12.11.2016]

MONT BLANC 2016

[19.09.2016]

Skialpem to začalo a pro někoho málem skončilo

[04.05.2016]

Jak se doškolují instruktoři

[12.04.2016]

Tak trochu promarněná příležitost

[05.04.2016]

Jizerský bivak

[15.02.2016]

Sv. Ján 2015

[20.12.2015]

HBC 2015

[07.12.2015]

Saunování v Sasku a lezeni na Envers des Auigulies v Chamonix

[12.10.2015]

Expedice Schweiz 2015

[14.09.2015]

Jak nás ovce vypekly aneb Merino likviduje Gore-Tex

[06.08.2015]

Krása střídá nádheru

[16.04.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Ledy v Labském dole

[29.01.2015]

Polské Jizerky a Stará škola

[06.01.2015]

Svatý Jan se povedl

[22.12.2014]

Zápisky neználka I.

[14.12.2014]

HBC 2014

[07.12.2014]

Nepropadejte panice!

[28.11.2014]

Na podzim do Jizerek

[25.11.2014]

Od Bielatalu po Sněžník

[06.08.2014]

KDO je na obrázku?

[12.06.2014]

Jarní Velká: všude sucho

[27.03.2014]

Valná hromada ČHS

[23.03.2014]

Silvestr na Hanauer Hütte

[20.03.2014]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[23.12.2013]

Hřeben lítacích myší

[04.11.2013]

Meržába Türkiye

[26.02.2013]

Skialp Silvestr 2012

[01.01.2013]

Pár fotek z Řeže

[11.12.2012]

Riders in the Storm

[13.11.2012]

Orieněťák o pohár Sovětského vojenského prostoru 2012

[28.10.2012]

Mukařov 2012: Lezení přes den a běhání v noci

[24.10.2012]

Vzdušná čtyřková hrana v Karwendelu

[03.10.2012]

Srpnový víkend v Tatrách

[17.09.2012]

Ortler Nordwand via Messner

[03.04.2012]

Mrazivá Brnčalka zvenku i uvnitř

[01.03.2012]

Mordor aneb nazapomenutelné chvíle v mrazu

[16.02.2012]

Bruslení na Orlíku

[05.02.2012]

Bad Gastein aneb ledová polezenice

[30.01.2012]

Skialp Silvestr

[29.01.2012]

Gutovka. Doporučuje moje lékařka!

[19.01.2012]

Grossglockner hřebenem Stüdlgrat

[20.11.2011]

Řež aneb listopadové polezení

[13.11.2011]

Mistrovství Humanity a přilehlého vesmíru v pípákování 2011

[10.11.2011]

Jizerky - žádnej velkej čundr a žádný velký lezení

[01.11.2011]

Bořeň: zima, mlha, jinovatka

[25.10.2011]

Důchodcovský vertikální výlet na Vysokého brouka

[05.10.2011]

Arco aneb zářijové polezení

[04.10.2011]

Černý koně ve Skaláku

[22.09.2011]

Do Bavor

[16.09.2011]

Jak se letos lyžovalo

[25.08.2011]

Letošní Mařenka se povedla - počasí i lezení

[30.05.2011]

Ve stopách hraběte Pallaviciniho na Velkého Zvoníka

[13.05.2011]

Jarní Paklenica

[15.04.2011]

HBC 2010

[02.03.2011]

Zimní Tatry

[17.02.2011]

Deníček z Totes Gebirge

[04.01.2011]

OBPH 2010

[17.11.2010]

Bergell pro milovníky turistiky

[05.10.2010]

Honička na Pyramide du Tacul

[28.08.2010]

Dachstein Südwand - Steinerweg

[26.08.2010]

Sex on the Glacier

[03.08.2010]

Chamonix na ledovci

[31.07.2010]

Chytání pádů na Klokočkách

[16.06.2010]

Red Rocks and Rolls

[01.04.2010]

Další opakování Hroší lázně v režii HO Humanita

[23.03.2010]

Pan Tau a drak

[15.03.2010]

První vlastovka z (vlaku z) Tater.

[25.02.2010]

Kurňa, to byl víkend

[17.02.2010]

Klasický víkend v Maltatalu

[15.02.2010]

Ledy ve Štolpichu 2010

[21.01.2010]

Fotografie Předvánoční slanění ve Svatém Janu by Czum

[22.12.2009]

Výsledky a Fotografie Boulder Cup Humáč 2009 by Czum

[06.12.2009]

OBPH 2009 - radost z běhu křovím kolem pískovcových skal

[17.11.2009]

54. Orientační běh pražských horolezců

[16.11.2009]

Černolice 2009

[30.10.2009]

Jak leze Google Translator

[29.10.2009]

Mukařovské cyklobahno 2009

[22.10.2009]

Jani a Babucha vyhrály

[19.10.2009]

Konečně Vidlák!

[16.10.2009]

Prvni cesty v Tatrach

[06.09.2009]

Lépe jednou vidět než stokrát slyšet vyprávět

[26.08.2009]

Dolomity 2009

[18.08.2009]

Google des Aiguilles

[22.07.2009]

Tiská 24 hodinovka II

[09.07.2009]

Azurové nebe

[10.04.2009]

Quakerovo uplakané odpoledne

[29.03.2009]

Lyžníci v nejbližších Alpách

[03.02.2009]

Zdeněk Hrubý je předsedou ČHS

[31.01.2009]

Ledové lezení ve Štolpichu

[29.01.2009]

Z Čertovice do Donoval za 3,5 dne

[14.01.2009]

Azuro, prasan, prijed

[04.01.2009]

Lavinový kurz v Peci pod Sněžkou

[27.12.2008]

HumCup 2008

[16.12.2008]

HBC 2008

[11.12.2008]

Orientační běh pražských horolezců 2008

[22.11.2008]

Na Mukařově bylo letos jenom třicet lidí

[30.10.2008]

Moderne Zeiten

[05.08.2008]

Rozhovor s nejstarším vůdcem Enžských Alp

[26.07.2008]

Gesäuse: Pichlweg a Jahn-Zimmer

[07.07.2008]

Naše velkolepý plány

[04.07.2008]

24 hodinovka v Tisé a okolí

[23.06.2008]

Adršpach má vše, bez čeho se obejdu

[16.05.2008]

Roviště místo Kozelky

[01.05.2008]

Valná hromada ČHS 2008

[31.03.2008]

Jotunheimen

[25.03.2008]

WADI RUM, JORDÁNSKO

[13.03.2008]

Pallavicini

[19.02.2008]

Kdyby vám bylo moc horko

[18.02.2008]

Víkend v Maltatalu

[28.01.2008]

Svatý Jan před Vánocemi

[23.12.2007]

Jizvův Radegras

[14.12.2007]

Orienťák pražských horolezců

[22.11.2007]

Svornost, rovnost, bratrství

[16.11.2007]

Fotky z Černolic 2007

[12.11.2007]

Fotky z Dolomit

[02.11.2007]

Výsledky SMOK!

[30.10.2007]

Krásné ženy

[27.10.2007]

Mukařovský orienťák 2006

[17.10.2007]

HOSOHOPO v sobotu na Kačáku!!

[10.10.2007]

Labákování I.

[08.10.2007]

Ze života metodika za polárním kruhem

[16.09.2007]

První vlaštovka z Tater

[31.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré, II. díl

[28.08.2007]

Umrtvení na osmapadesát.

[27.08.2007]

Hanba optimistům,

[23.08.2007]

Když bude hnusně, půjdeme na Blank!

[22.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré. I. díl

[21.08.2007]

Výlet do světa betonových střech

[12.08.2007]

Jednou s těma pořádnejma cestama začít musíme

[06.08.2007]

Jak se plní sny

[11.07.2007]

Na Cyrila v Mosoraškách

[11.07.2007]

Via Finlandia

[09.07.2007]

Neúčastníci zájezdu

[04.05.2007]

Komárův fotoseriál z lezení z Francie

[03.05.2007]

Málo ledů? Jeďte na Ortler!

[02.05.2007]

Pár fotek, když už koláčky zmizely

[26.04.2007]

Na Mařence bylo teplo, slunečno a krásně

[19.03.2007]

Popradské pleso v zimě

[10.03.2007]

Jizerskohorští sportovci II-doplněk

[12.02.2007]

Jizerskohorští sportovci

[12.02.2007]

HBC´06 suše

[11.12.2006]

Černolice opožděně

[03.12.2006]

Malý (foto)report ze slizské Bořně

[21.11.2006]

Proč jezdit na slizkou Bořeň, když na Kozelce je tak krásně?

[20.11.2006]

Výlet na Ještěd

[27.10.2006]

Tatranská anabáze

[03.10.2006]

Slunce, moře a vápno ...

[03.10.2006]

Zkoušení ve Ždárkách

[26.09.2006]

Rodinné létání na kajacích

[19.09.2006]

Bářiny a Radkovy Dolomity

[08.09.2006]

Bouldering u Pěti jezer

[07.08.2006]

Vysoké Tatry v Polsku

[06.08.2006]

Bergell 2006

[24.07.2006]

Hrubá Skála - Lezení na písku po 100 létech

[28.06.2006]

Humanita v Lanovém centru

[28.06.2006]

Slunečný outdoorový víkend

[26.06.2006]

Pallavicini- aneb horolezecká česko-slovenská maturita

[23.06.2006]

Kruté vedro na Svatoškách

[19.06.2006]

Horké hlavy na Mařence

[14.06.2006]

Nejen lezením a fotbalem je člověk živ

[14.06.2006]

Sýk opět přistižen na laně

[05.06.2006]

Sasko - pískový víkend

[26.05.2006]

Fotky z Tisé

[24.05.2006]

Fotoserial z Poříčí

[25.04.2006]

Jarní Arco

[19.04.2006]

Fotky z Iranu

[18.04.2006]

Na Kačáku s Denny

[04.04.2006]

Preber a Hochkonig

[04.04.2006]

VH ČHS aneb Delegáti, nebo renegáti?

[28.03.2006]

Eliška porodila trojčata.

[20.03.2006]

Výprava Humanity na Brnčálu

[13.03.2006]

Hurá na Malou Fatru

[20.02.2006]

Maltatal ještě jednou

[08.02.2006]

Bad Gachstein

[07.02.2006]

Dostupné Jizerky

[06.02.2006]

Lyžníci u vídně

[06.02.2006]

Maltatal

[06.02.2006]

Víkendová běžkovačka v Orličkách

[31.01.2006]

Letošní Humáč nebyl vůbec humáč, ani boulder cup

[24.01.2006]

Humáč boulder cup 2005

[24.01.2006]

Fotky z Jizerek

[23.01.2006]

Silvestrovské Tatry

[02.01.2006]

Pohádka mládí nevrátí se nikdy víc.....

[23.11.2005]

Už je to trapné

[15.11.2005]

Lezení na Drábských světničkách

[08.11.2005]

Pohár sovětského vojenského prostoru

[16.10.2005]

Babí léto na Prachově

[29.09.2005]

Lezení na Kalymnosu

[15.09.2005]

Pohoda na Dachsteinu

[05.09.2005]

Klasika v Příhrazech

[01.09.2005]

Grossglockner normálkou

[22.08.2005]

To je Patagonie!

[17.08.2005]

Sokoliki

[15.08.2005]

Letní Tatry 2005

[10.08.2005]

Letní nováčkovské Tatry - kašpaří fotky

[08.08.2005]

Skály mokré, lezení zakázáno.

[07.08.2005]

Krásy krystalů v Jizerkách

[03.08.2005]

Malé shrnutí výletu do Wilderu Kaiseru

[27.07.2005]

Cesta za vltavskou žulou

[11.07.2005]

Spigolo Dibona

[11.07.2005]

Lezení je nuda!

[08.07.2005]

Divoký Císař nadělil jen jeden den

[07.07.2005]

Lenivý víkend v Sasku

[29.06.2005]

Hochschwab

[22.06.2005]

Sasko,to je jiná dimenze!

[20.06.2005]

Extrémní pařas na Hrubici

[01.06.2005]

Jarní lezení v Arcu

[24.05.2005]

Zpráva o stavu oddílu HO Humanita

[29.04.2005]

Kamýk a Mařenka

[28.04.2005]

Otava

[25.04.2005]

První jarní písky

[04.04.2005]

Mohelka byla dost drsná

[28.03.2005]

Maltatal - dlouhé ledy

[21.02.2005]

Záchranářský víkend

[16.02.2005]

Labská jáma

[07.02.2005]

Nebyl to hezký pohled

[25.01.2005]

Velká Fatra okem šílence

[11.01.2005]

Velká Fatra z pohledu běžkařky

[04.01.2005]

Humáč boulder cup obrazem a slovem

[14.12.2004]

Přechod Malé Fatry.

[15.11.2004]

Černolice - bohužel hezky

[07.11.2004]

Objevitelské zážitky na Skalách u Pakosty

[01.11.2004]

Lanové hrátky v Sasku

[20.09.2004]

Vejlet na východ

[06.09.2004]

Lehká cesta s krásnými lezeckými úseky, místy úseky se sutí

[30.08.2004]

Kozelka

[29.08.2004]

Tatry slovem i obrazem

[19.08.2004]

Čínští horolezci na Velickém štítě

[19.08.2004]

Brand a šmilka

[09.08.2004]

Prodloužená dovolená v dolomitech

[02.08.2004]

Marmoláda převlečená za Kaiser

[07.07.2004]

Kokořínská pískoviště

[02.07.2004]

Gosaukamm und Dachstein pro nováčky

[01.07.2004]

Lezení v Saském Švýcarsku

[28.06.2004]

Co dělat když prší?

[21.06.2004]

Májová Tisá

[19.05.2004]

Velikonoční Bořeň

[20.04.2004]

Velikonoce na Zvoničce

[14.04.2004]

Dolomity a Arco 2003 ve trech

[01.04.2004]

Lyžovačka v Polesí

[15.03.2004]

Zimní Tatry 2004

[03.03.2004]

Zanoř cepín trochu doprava

[17.02.2004]

Únorové řeky

[09.02.2004]

Se skluzem jestě jeden silvestrovský přechod...

[15.01.2004]

Jizerské ledy

[12.01.2004]

Projížďka na běžkách

[07.01.2004]

Silvestrovská Malá Fatra

[02.01.2004]

HBC 2003

[08.12.2003]

Kdo je nejpřitažlivější lezec v HO Humanita?

[08.12.2003]

Jsou tvrdší, než jsem čekal

[01.12.2003]

Hledání Hořovických skal

[28.11.2003]

Bílé skály

[04.11.2003]

Sychrov

[04.11.2003]

Černolice - zmatek do hlav

[04.11.2003]

Pálava

[29.10.2003]

Sušky na konci října

[26.10.2003]

Dámský víkend v Lipsku

[21.10.2003]

Jak bylo Jizerkách?

[21.10.2003]

Konečně v Poříčí

[14.10.2003]

Závěr sezóny v Mukařově

[13.10.2003]

jak bylo v Polesí

[22.09.2003]

Křížové hvězdičky II

[27.08.2003]

Poševno navzgor v živej skale!

[12.08.2003]

Křížové hvězdičky

[11.08.2003]

A zase se urodilo

[01.08.2003]

TTT - Tokovy tridenni Tatry

[01.08.2003]

Höllental podruhé a asi naposled

[01.08.2003]

Šramštajny

[21.07.2003]

příběhy z podještědí

[15.07.2003]

Tisá 2003

[12.07.2003]

Víkendová romance v Jizerkách

[08.07.2003]

Bílina

[30.06.2003]

Divokej císař

[30.06.2003]

Velkej Čand a Vavřinečáky

[23.06.2003]

Z Glockneru

[18.06.2003]

Šárka (mně dosud) neznámá

[04.06.2003]

Vopičí kameny

[26.05.2003]

Horní Jizera a dolní Kamenice

[29.04.2003]

Tisá 2002

[24.04.2003]

Velikonoční Bořenisko

[22.04.2003]

Speleofórum 2003

[10.04.2003]

Nedělní bahnění

[09.04.2003]

Mařenka

[08.04.2003]

Jeskyně

[25.03.2003]

Bungeejumping nahlavu

[20.03.2003]

Velká Fatra 99

[05.03.2003]

Jakpak bylo v Tatrách

[28.02.2003]

Slyším přemrzlý led

[25.02.2003]

Horní Sázava ( Žďár nad Sázavou - Přibyslav )

[25.02.2003]

Humáč Boulder Cup 2002 Closed

[24.02.2003]


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty