Články - rubrika Reportáže z akcí

Metodika Reportáže z akcí Dění v oddíle Historky členů

 Prvni cesty v Tatrach

Rubrika: Reportáže z akcí 

Autor: geo

1. Táborisko
2. Sud se na Táborisko donést nedá. Tohle stačí.
3. Velický š. - Edo právě zdolal hnusný potok v koutě
4. Velický š. - Značně odtátá odtrhovka
5. Velický š. - Cestou od sněhu k nástupu "spáry".
6. Velický š. - Bez mraků je i vidět kudy.
7. Velický š. - Štand u šutráku
8. Velický š. - Vrcholové pivo, v pozadí Gerlach
9. Česká v. - Naše idea JV hřebene
10. Česká v. - Odtud už vypadá hnusný komín v pohodě.
11. Česká v. - Vrcholové pivo, Ganek a Rysy
12. Česká v. II. - Gobova idea JV hřebene.
Všechny obrázky
Nečekejt popis toho jak jsme se měli všichni v Tatrách. Některé kamarády jsme viděli prvně i po několika dnech co jsme s nimi prý byli na Táborisku. Zatímco tedy ostatní zdolávali Galerku a jiné obtížné výstupy, já s Edou jsme se pomalu drápali skrze naše první Tatranské cesty.Jako každý rok byly i letos Tatry. Po poněkud bouřlivé debatě ohledně změny termínu se nakonec uskutečnily na začátku září. Humanita prý nebyla dlouho na Táborisku, tak tedy letos tam. Dvojku si domlouváme s Edem, a doufáme, že nakonec ulovíme i nějakého instruktora. Neulovili.
Při balení vyvstávají otázky, jako kolik friendů, smyček, piva a jiných nesmyslů bude potřeba. Nakonec jen dojít na nádraží a nočním vlakem do Popradu, autobusem do Lysé Poljany a chvíli po osmé už šlapeme směrem na Táborisko. Výšlap je dlouhý a nudný, navíc začíná pršet. Okolo poledního dorážíme na Táborisko. Altánek je nově postavený, dokonce i oheň hoří. Stavíme stany, vaříme, posedáváme. Povídání občas rozsekne rána, když se někdo elegantně praští čelem o plechový nácuc komínu nad ohništěm. Do konce pobytu se snad praštili všichni. Někteří projistotu vícekrát. Jako cestu si na zítřek necháváme od Goba poradit "spáru" na Velický štít. To je ta, za kterou Renča dostala blbost roku. Cíl je jasný, vrátit se dřív než Renča.

Velický šť.
Ráno po šesté vstáváme, snídáme a vyrážíme s popisem: "Prostě spárou vprostřed štítu" Bělovodskou dolinou nahoru. Od Litvorového plesa hledáme přístup. Prý to má být hodně vlevo. Nakonec se, dokonce správně, rozhodujeme pro slizký kout. Po včerejším dešti je opravdu vlhký. V klíčovém místě teče potok. Tohle volně nepůjde, tak budujeme štand navazujeme se a skrz potok nakonec vlézáme do druhé části koutu. Vytočíme celou délku lana. Naštěstí to stačí skoro na konec koutu. Nadáváme jaká je to Turkovina a pokračujeme již nenavázaní ke zbytkům sněhu. Moc ho už není, a odtrhovou trhlinou se dá pohodlně dojít k místu odkud to jde po skále nahoru. Vítr občas rozežene mlhu, takže volně dolézáme až k začátku spáry.
Navazujeme se. Na začátku spáry je lehký převísek. Trochu vlhký, přelázám ho a pak bez problémů vycházím až k místu s vklíněným blavanem. Zastavil mě až konec lana. Buduju štand a dobírám Eda. Edo pokračuje zleva přes plotýnku. Obtížnost lehce stoupá. Vytočí celou délku lana a buduje luxusní štand těsně pod koncem spáry. Chvíli přemýšlím jestli nazout lezky, ale lenost vítězí. Škrábu se přes převísek, Edo mi zakazuje použít jeho hlavu jako stup, naštěstí nacházím jiný. Pak je to kousek lehčím terénem a stojím pod pěknou koutovou spárou. Škoda, že nám Gobo neřekl, že cesta vede koutkem víc vlevo. Spára je pěkná výživná, ze začátku jde založit i nějaký vklíněnec. V půlce přituhuje. proklínám se za lenost vzít si lezečky. Opřený o vklíněnce můžu založit leda velký prd. Konečně se dosmýkám do místa kde je v levé stěne díra, ve které s velkou úlevou nalézám spáru na frienda. Chyty povyrostly, ještě nějaký metřík koutem, ještě pár metrů žlabem a jsem na vrcholu. Dobírám Eda, dáváme vrcholové pivo. Sestupujem ke Zamrznutému plesu. Je pět hodin. Se setměním dorážíme na Táborisko. Máme za sebou první cestu V Tatrách.

České věža - JV hřeben
Na druhý den dostáváme od Goba popis z Kroutila na jihovýchodní hřeben České věže. Po sedmé hodině už stoupáme do České doliny. Odtud k Zmrzlému plesu. Čteme dokola popis, řešíme, které věža je teda ta Česká. Nakonec se vydáváme vzhůru k prostřední, nejvyšší věži. Hledáme travnaté lávky. Nějaké tu jsou nastupujeme po nich. Skály přibývá, trávy ubývá, začínáme jistit. První dvě délky lehce stoupáme a traverzujeme nad žlabem oddělující střední věž od pravé. Po dvou délkách usuzujem, že převislých komínů už bylo dost, a že teda tohle je určitě ten o kterém Kroutil píše. Obtížné převislé místo oblézám. Do komína se vracím však příliš brzy. Vyzvoním si vklíněnce, co jsem si nechal před traverzem zpět do komína. Traverzovat zpátky vypadá bez něj ještě obtížnější, než lézt převislým komínkem vzhůru. Zoufale se snažím založit nějakého vklíněnce ve vlhkém komíně. Nakonec se daří. Investice do dvou měděných mikrovklíněnců se vyplatila. S jištěním to jde hned lépe. Po třiceti metrech komín končí na zelené loučce pod hřebenem. Edo vyráží na hřeben. Na Galerku svítí pěkně sluníčko. Užíváme si nádherné výhledy na okolní štíty. Po hřebínku pak docházíme na vršek věže.
Je po půl šesté a pomalu začíná zapadat slunce. Slézéme ke slaňovacímu kroužku do Kamzičí štrbiny. Spěcháme, chceme se dostat na cestu k plesu ještě za světla. Rychle balíme lana a slézáme do Spádové doliny. Se setměním se zvýšky díváme na České pleso. Dělí nas od něj nějaká ta stovka výškových metrů. Po proklatě šikmých polotnách na kterých se leskne voda. Tudy to dolů opravdu nepůjde. Otáčíme se a míříme zpět Spádovou dolinou k obrysu České věže. Je jasno a svítí měsíc, baterku zapínáme až když je třeba začít lézt (I-II). Z Kamzičí štrbiny se nám pak podařilo najít perfektně sestup, tentokrát na správnou stranu. Před půlnocí jsme pekelně unavení zpátky na Táborisku. Není síla jakkoliv řešit další den, takže rezignujeme a smiřujeme se s restdayem.

Česká věža podruhé - JZ stěna
Po restdayi opět stoupáme k České věži. Jdeme ještě s Pilem a Alčou na Jihozápadní stěnu. Po cestě koukáme, jak Gobo s Masťou stoupají na nástup JV hřebene, co jsme lezli předtím. Smutné je, že stoupají asi tak o třista metrů víc vpravo než předtím my. Stěnu bez problémů nalázáme. Stále dokola čteme z Kroutila "nejvýraznějším vhloubením s převisem, na travnatou lávku pod převisem". Mrzuté je, že stěna má takových vhloubení šest. Snažím se přemluvit ostatní ať to zkusíme jedním z nich. Jsem označen za magora. Nikdo nechce, kdoví jak by se utíkalo. Některé převisy ve stěně nevypadají zrovna vlídně. A co je nad nima nezjistil ani Pilo, který vystoupal na protější svah štrbiny.
Stoupáme až do Kamzičí štrbiny. Z hřebenem, tedy vpodstatě sestupovkou, dolézáme alespoň na vrchol. Po pár minutách se objevuje Gobo. Taky zabloudili, přešli do Spádové dolinky, Kamzičí štrbiny a dolezl za náma sestupovkou. Rozebíráme význam spojení Kroutil - Bloudil, (nebo spíš Blouznil) a valíme na Táborisko.
Předpoveď na další den je lehce nepříznivá, tak se začíná uvažovat o odjezdu. Odpoledne má být riziko deště a bouřek. Pro mě s Edou, jakožto dva nováčky, by to znamenalo stoprocentně zmoknout někde ve stěně. Ráno je sice hezky, ale na nebi je už pár mraků. Scházíme do údolí. Okolo třetí už jsou vršky v hnusném šedivém mraku. Jsem rád, že tam nejsem. V Popradu ve Slovenské Restauraci si dáváme halušky (malá porce, ředěná bryndza, divná obsluha - zkrátka Sloveské služby) a počítáme utržené šrámy. Zejména ty na čele, ke kterým jsme přišli u ohniště. Pak už jen po cestě nočním vlakem do Prahy strategicky vysazujeme Slováky a Moraváky.

Blbé rady pro budoucí nováčky
Jako dva nováčci bez instruktora jsme si pěkně zalezli se vším všudy. Hledání nástupu, cesty, sestupu, a tak vůbec. Byli jsme dost pomalí. Nejvíce jsem ztráceli při hledání nástupů a dost času nám také zabralo budování štandů. I když jsme lezli střídavě, přiliš času jsem tím neuštřili. Matroše jsem použili tak půlku, předat si pak batoh a boty zabralo dost času. Pokud tedy polezete střídavě, asi bude lepší pokud bude mít každý svůj minibatůžek. Pokud člověk neleze volně (alespoň krátká) dvojková místa nemá šanci. Trochu mě mrzí, že bez instruktora jsme neměli možnost zkusit si nějakou těžsí cestu.
Co se týče matroše, který jsme rozebírali v diskuzi. Sedm friendů spíše menší velikostí s přehledem stačilo. Každý z nich byl doplněn o karábli se zámkem. Sada vklíněnců (ta nejlevnější u Hudyho - obsahuje spíš menší vkl.) rozšířená o dva měděné mikrovklíněnce (2,4) se taktéž osvědčila. Deset presek bohatě stačilo. Smyc jsme měli hafo. Hodí se to, neboť pak si je třeba nemusíte furt přendavat na štandech. Hodila se i jedna 4m. Pak jsme měli ještě každý 4 zámkovky na budování štandů. Jo a samozřejmě takový ten běžný bordel co člověk ani nesundoavá ze sedáku.
Fyzičku pak v případě Bělovodské doliny důkladně prověřily tisíci metrové nástupy. Zkrátka si uděláte takovou normální turistickou vycházku a jako bonus i lezete.

Článek vložil:     geo - 6.9.2009 Článek je povolen k editaci.

Poslední úprava:    geo - 7.9.2009   15:15  ..další..

Ostatní články z této rubriky:

zimní Tatry 3/23

[07.03.2023]

Pozvolný start do pískovcové sezóny

[04.03.2023]

Humáč 2022

[05.12.2022]

Pánská jízda na Kalymnos

[15.10.2022]

Začátek školního roku na Suchých skalách

[12.09.2022]

Srpnové Žďárské vrchy

[09.08.2022]

Adršpach o prázdninách

[21.07.2022]

Poslední záchvěv zimy v Tatrách

[24.05.2022]

Aťa Svatoš: historické humanitní okénko

[18.04.2022]

Ledopád Skok v Tatrách

[29.03.2022]

Závěje prvotřídního prašanu na Brnčalce

[04.03.2022]

Přednáška o šutrech

[16.02.2022]

Tajné akce v Krkonoších

[07.02.2022]

Bivak a ledy pro nováčky

[31.01.2022]

Přednáška o zimním utrpení, aneb jak přežít bivak a ledy

[07.01.2022]

Ideální zimní Řež

[07.01.2022]

Zima nezima, déšť nedéšť

[02.01.2022]

Přednáška o počasí

[26.11.2021]

Základy práce s materiálem

[26.10.2021]

Černolické klasické lezení

[25.10.2021]

Chytání pádů jako v lunaparku

[25.10.2021]

Zuzčin suchý víkend ve Skaláku

[04.10.2021]

Podzimní Tatry

[16.09.2021]

Letni Alpy 2021 - Wilder Kaiser

[30.07.2021]

Poslední dotek zimy v Krkonoších

[09.05.2021]

Středeční odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy

[11.02.2021]

Jizerky: stav ledů ve Štolpichu

[26.01.2021]

Poslední slanění jinde a jinak

[09.01.2021]

Jak jsme vyměnily poslední slanění za první lyže

[22.12.2020]

Zbořený Kostelec pro lúzry

[26.11.2020]

Pod svícnem je největší tma

[03.11.2020]

Rax na konci sezony

[06.10.2020]

Glockner Nordwand 2003

[28.08.2020]

Letní Alpy

[30.07.2020]

Tatry těsně před koronavirem

[25.03.2020]

Společenské cvičení I

[17.03.2020]

Bivak

[23.02.2020]

Zimní Tatry 2020

[15.02.2020]

Patálie v Malé Studené dolině.

[15.02.2020]

Geova Klášterka

[14.01.2020]

Poslední slanění

[30.12.2019]

Výsledky Humáče 2019

[08.12.2019]

Zdravověda zážitkově

[29.11.2019]

Základy zakládání v Černolicích

[10.11.2019]

Chytání pádů letos bez velkých úrazů

[21.10.2019]

Großes Wießbachhorn

[22.09.2019]

Letní oddílové Alpy: Zillertal

[13.08.2019]

Oddílové zkoušky: Míša, Filip, Tomáš

[16.06.2019]

Poslední slanění 2018

[22.04.2019]

Skoro jarní Tatry

[01.04.2019]

Jak chodí počasí?

[17.02.2019]

Polabskou běžkařskou magistrálou.

[08.02.2019]

Mraky, mlha, bílá tma

[06.02.2019]

HBC 2018 - výsledky a fotky

[09.12.2018]

Hřeben Suchých skal

[20.11.2018]

Černolice pod olověným nebem

[05.11.2018]

Botič: kdo neměl dost po chytání pádů

[23.10.2018]

Maxmilián Dráp

[21.05.2018]

Zachraň se kdo můžeš

[03.05.2018]

Piz Buin na lyžích

[03.05.2018]

Hofpürglhütte v zimě

[16.01.2018]

Do Tater nejen na ledy

[15.01.2018]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[20.12.2017]

HBC 2017

[09.12.2017]

Podzimní akcičky

[04.12.2017]

Švýcarské Alpy 2017

[06.09.2017]

Na Rysech řádil Bělina!

[07.07.2017]

Pořádná lyžovačka na Sonnblicku

[14.05.2017]

Arco, oblast tuningu zaslíbená.

[03.05.2017]

Fixuj jako Graham

[03.05.2017]

Zima začíná na jaře

[03.05.2017]

Ze sobotního nácviku

[03.04.2017]

Starý svět, Kost a klíšťata

[14.03.2017]

Neuvěřitelná náhoda.

[12.03.2017]

Silvestrovské skialpy na Velké Fatře

[17.01.2017]

OBPH 2016 - Svratka

[06.12.2016]

HBC 2016

[04.12.2016]

Týnčanské jeskyně

[20.11.2016]

Nováčkovské Černolice

[12.11.2016]

MONT BLANC 2016

[19.09.2016]

Skialpem to začalo a pro někoho málem skončilo

[04.05.2016]

Jak se doškolují instruktoři

[12.04.2016]

Tak trochu promarněná příležitost

[05.04.2016]

Jizerský bivak

[15.02.2016]

Sv. Ján 2015

[20.12.2015]

HBC 2015

[07.12.2015]

Saunování v Sasku a lezeni na Envers des Auigulies v Chamonix

[12.10.2015]

Expedice Schweiz 2015

[14.09.2015]

Jak nás ovce vypekly aneb Merino likviduje Gore-Tex

[06.08.2015]

Krása střídá nádheru

[16.04.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Pozdrav z UK

[10.03.2015]

Ledy v Labském dole

[29.01.2015]

Polské Jizerky a Stará škola

[06.01.2015]

Svatý Jan se povedl

[22.12.2014]

Zápisky neználka I.

[14.12.2014]

HBC 2014

[07.12.2014]

Nepropadejte panice!

[28.11.2014]

Na podzim do Jizerek

[25.11.2014]

Od Bielatalu po Sněžník

[06.08.2014]

KDO je na obrázku?

[12.06.2014]

Jarní Velká: všude sucho

[27.03.2014]

Valná hromada ČHS

[23.03.2014]

Silvestr na Hanauer Hütte

[20.03.2014]

Poslední slanění ve Svatém Janu

[23.12.2013]

Hřeben lítacích myší

[04.11.2013]

Meržába Türkiye

[26.02.2013]

Skialp Silvestr 2012

[01.01.2013]

Pár fotek z Řeže

[11.12.2012]

Riders in the Storm

[13.11.2012]

Orieněťák o pohár Sovětského vojenského prostoru 2012

[28.10.2012]

Mukařov 2012: Lezení přes den a běhání v noci

[24.10.2012]

Vzdušná čtyřková hrana v Karwendelu

[03.10.2012]

Srpnový víkend v Tatrách

[17.09.2012]

Ortler Nordwand via Messner

[03.04.2012]

Mrazivá Brnčalka zvenku i uvnitř

[01.03.2012]

Mordor aneb nazapomenutelné chvíle v mrazu

[16.02.2012]

Bruslení na Orlíku

[05.02.2012]

Bad Gastein aneb ledová polezenice

[30.01.2012]

Skialp Silvestr

[29.01.2012]

Gutovka. Doporučuje moje lékařka!

[19.01.2012]

Grossglockner hřebenem Stüdlgrat

[20.11.2011]

Řež aneb listopadové polezení

[13.11.2011]

Mistrovství Humanity a přilehlého vesmíru v pípákování 2011

[10.11.2011]

Jizerky - žádnej velkej čundr a žádný velký lezení

[01.11.2011]

Bořeň: zima, mlha, jinovatka

[25.10.2011]

Důchodcovský vertikální výlet na Vysokého brouka

[05.10.2011]

Arco aneb zářijové polezení

[04.10.2011]

Černý koně ve Skaláku

[22.09.2011]

Do Bavor

[16.09.2011]

Jak se letos lyžovalo

[25.08.2011]

Letošní Mařenka se povedla - počasí i lezení

[30.05.2011]

Ve stopách hraběte Pallaviciniho na Velkého Zvoníka

[13.05.2011]

Jarní Paklenica

[15.04.2011]

HBC 2010

[02.03.2011]

Zimní Tatry

[17.02.2011]

Deníček z Totes Gebirge

[04.01.2011]

OBPH 2010

[17.11.2010]

Bergell pro milovníky turistiky

[05.10.2010]

Honička na Pyramide du Tacul

[28.08.2010]

Dachstein Südwand - Steinerweg

[26.08.2010]

Sex on the Glacier

[03.08.2010]

Chamonix na ledovci

[31.07.2010]

Chytání pádů na Klokočkách

[16.06.2010]

Red Rocks and Rolls

[01.04.2010]

Další opakování Hroší lázně v režii HO Humanita

[23.03.2010]

Pan Tau a drak

[15.03.2010]

První vlastovka z (vlaku z) Tater.

[25.02.2010]

Kurňa, to byl víkend

[17.02.2010]

Klasický víkend v Maltatalu

[15.02.2010]

Ledy ve Štolpichu 2010

[21.01.2010]

Fotografie Předvánoční slanění ve Svatém Janu by Czum

[22.12.2009]

Výsledky a Fotografie Boulder Cup Humáč 2009 by Czum

[06.12.2009]

OBPH 2009 - radost z běhu křovím kolem pískovcových skal

[17.11.2009]

54. Orientační běh pražských horolezců

[16.11.2009]

Černolice 2009

[30.10.2009]

Jak leze Google Translator

[29.10.2009]

Mukařovské cyklobahno 2009

[22.10.2009]

Jani a Babucha vyhrály

[19.10.2009]

Konečně Vidlák!

[16.10.2009]

Lépe jednou vidět než stokrát slyšet vyprávět

[26.08.2009]

Dolomity 2009

[18.08.2009]

Google des Aiguilles

[22.07.2009]

Tiská 24 hodinovka II

[09.07.2009]

Azurové nebe

[10.04.2009]

Quakerovo uplakané odpoledne

[29.03.2009]

Lyžníci v nejbližších Alpách

[03.02.2009]

Zdeněk Hrubý je předsedou ČHS

[31.01.2009]

Ledové lezení ve Štolpichu

[29.01.2009]

Z Čertovice do Donoval za 3,5 dne

[14.01.2009]

Azuro, prasan, prijed

[04.01.2009]

Lavinový kurz v Peci pod Sněžkou

[27.12.2008]

HumCup 2008

[16.12.2008]

HBC 2008

[11.12.2008]

Orientační běh pražských horolezců 2008

[22.11.2008]

Na Mukařově bylo letos jenom třicet lidí

[30.10.2008]

Moderne Zeiten

[05.08.2008]

Rozhovor s nejstarším vůdcem Enžských Alp

[26.07.2008]

Gesäuse: Pichlweg a Jahn-Zimmer

[07.07.2008]

Naše velkolepý plány

[04.07.2008]

24 hodinovka v Tisé a okolí

[23.06.2008]

WADI RUM, JORDÁNSKO, díl druhý

[18.05.2008]

Adršpach má vše, bez čeho se obejdu

[16.05.2008]

Roviště místo Kozelky

[01.05.2008]

Valná hromada ČHS 2008

[31.03.2008]

Jotunheimen

[25.03.2008]

WADI RUM, JORDÁNSKO

[13.03.2008]

Pallavicini

[19.02.2008]

Kdyby vám bylo moc horko

[18.02.2008]

Víkend v Maltatalu

[28.01.2008]

Svatý Jan před Vánocemi

[23.12.2007]

Jizvův Radegras

[14.12.2007]

Orienťák pražských horolezců

[22.11.2007]

Svornost, rovnost, bratrství

[16.11.2007]

Fotky z Černolic 2007

[12.11.2007]

Fotky z Dolomit

[02.11.2007]

Výsledky SMOK!

[30.10.2007]

Krásné ženy

[27.10.2007]

Mukařovský orienťák 2006

[17.10.2007]

HOSOHOPO v sobotu na Kačáku!!

[10.10.2007]

Labákování I.

[08.10.2007]

Ze života metodika za polárním kruhem

[16.09.2007]

První vlaštovka z Tater

[31.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré, II. díl

[28.08.2007]

Umrtvení na osmapadesát.

[27.08.2007]

Hanba optimistům,

[23.08.2007]

Když bude hnusně, půjdeme na Blank!

[22.08.2007]

Cesty byly suché, místy mokré. I. díl

[21.08.2007]

Výlet do světa betonových střech

[12.08.2007]

Jednou s těma pořádnejma cestama začít musíme

[06.08.2007]

Jak se plní sny

[11.07.2007]

Na Cyrila v Mosoraškách

[11.07.2007]

Via Finlandia

[09.07.2007]

Neúčastníci zájezdu

[04.05.2007]

Komárův fotoseriál z lezení z Francie

[03.05.2007]

Málo ledů? Jeďte na Ortler!

[02.05.2007]

Pár fotek, když už koláčky zmizely

[26.04.2007]

Na Mařence bylo teplo, slunečno a krásně

[19.03.2007]

Popradské pleso v zimě

[10.03.2007]

Jizerskohorští sportovci II-doplněk

[12.02.2007]

Jizerskohorští sportovci

[12.02.2007]

HBC´06 suše

[11.12.2006]

Černolice opožděně

[03.12.2006]

Malý (foto)report ze slizské Bořně

[21.11.2006]

Proč jezdit na slizkou Bořeň, když na Kozelce je tak krásně?

[20.11.2006]

Výlet na Ještěd

[27.10.2006]

Tatranská anabáze

[03.10.2006]

Slunce, moře a vápno ...

[03.10.2006]

Zkoušení ve Ždárkách

[26.09.2006]

Rodinné létání na kajacích

[19.09.2006]

Bářiny a Radkovy Dolomity

[08.09.2006]

Bouldering u Pěti jezer

[07.08.2006]

Vysoké Tatry v Polsku

[06.08.2006]

Bergell 2006

[24.07.2006]

Hrubá Skála - Lezení na písku po 100 létech

[28.06.2006]

Humanita v Lanovém centru

[28.06.2006]

Slunečný outdoorový víkend

[26.06.2006]

Pallavicini- aneb horolezecká česko-slovenská maturita

[23.06.2006]

Kruté vedro na Svatoškách

[19.06.2006]

Horké hlavy na Mařence

[14.06.2006]

Nejen lezením a fotbalem je člověk živ

[14.06.2006]

Sýk opět přistižen na laně

[05.06.2006]

Sasko - pískový víkend

[26.05.2006]

Fotky z Tisé

[24.05.2006]

Fotoserial z Poříčí

[25.04.2006]

Jarní Arco

[19.04.2006]

Fotky z Iranu

[18.04.2006]

Na Kačáku s Denny

[04.04.2006]

Preber a Hochkonig

[04.04.2006]

VH ČHS aneb Delegáti, nebo renegáti?

[28.03.2006]

Eliška porodila trojčata.

[20.03.2006]

Výprava Humanity na Brnčálu

[13.03.2006]

Hurá na Malou Fatru

[20.02.2006]

Maltatal ještě jednou

[08.02.2006]

Bad Gachstein

[07.02.2006]

Dostupné Jizerky

[06.02.2006]

Lyžníci u vídně

[06.02.2006]

Maltatal

[06.02.2006]

Víkendová běžkovačka v Orličkách

[31.01.2006]

Letošní Humáč nebyl vůbec humáč, ani boulder cup

[24.01.2006]

Humáč boulder cup 2005

[24.01.2006]

Fotky z Jizerek

[23.01.2006]

Silvestrovské Tatry

[02.01.2006]

Pohádka mládí nevrátí se nikdy víc.....

[23.11.2005]

Už je to trapné

[15.11.2005]

Lezení na Drábských světničkách

[08.11.2005]

Pohár sovětského vojenského prostoru

[16.10.2005]

Babí léto na Prachově

[29.09.2005]

Lezení na Kalymnosu

[15.09.2005]

Pohoda na Dachsteinu

[05.09.2005]

Klasika v Příhrazech

[01.09.2005]

Grossglockner normálkou

[22.08.2005]

To je Patagonie!

[17.08.2005]

Sokoliki

[15.08.2005]

Letní Tatry 2005

[10.08.2005]

Letní nováčkovské Tatry - kašpaří fotky

[08.08.2005]

Skály mokré, lezení zakázáno.

[07.08.2005]

Krásy krystalů v Jizerkách

[03.08.2005]

Malé shrnutí výletu do Wilderu Kaiseru

[27.07.2005]

Cesta za vltavskou žulou

[11.07.2005]

Spigolo Dibona

[11.07.2005]

Lezení je nuda!

[08.07.2005]

Divoký Císař nadělil jen jeden den

[07.07.2005]

Lenivý víkend v Sasku

[29.06.2005]

Hochschwab

[22.06.2005]

Sasko,to je jiná dimenze!

[20.06.2005]

Extrémní pařas na Hrubici

[01.06.2005]

Jarní lezení v Arcu

[24.05.2005]

Zpráva o stavu oddílu HO Humanita

[29.04.2005]

Kamýk a Mařenka

[28.04.2005]

Otava

[25.04.2005]

První jarní písky

[04.04.2005]

Mohelka byla dost drsná

[28.03.2005]

Maltatal - dlouhé ledy

[21.02.2005]

Záchranářský víkend

[16.02.2005]

Labská jáma

[07.02.2005]

Nebyl to hezký pohled

[25.01.2005]

Velká Fatra okem šílence

[11.01.2005]

Velká Fatra z pohledu běžkařky

[04.01.2005]

Humáč boulder cup obrazem a slovem

[14.12.2004]

Přechod Malé Fatry.

[15.11.2004]

Černolice - bohužel hezky

[07.11.2004]

Objevitelské zážitky na Skalách u Pakosty

[01.11.2004]

Lanové hrátky v Sasku

[20.09.2004]

Vejlet na východ

[06.09.2004]

Lehká cesta s krásnými lezeckými úseky, místy úseky se sutí

[30.08.2004]

Kozelka

[29.08.2004]

Tatry slovem i obrazem

[19.08.2004]

Čínští horolezci na Velickém štítě

[19.08.2004]

Brand a šmilka

[09.08.2004]

Prodloužená dovolená v dolomitech

[02.08.2004]

Marmoláda převlečená za Kaiser

[07.07.2004]

Kokořínská pískoviště

[02.07.2004]

Gosaukamm und Dachstein pro nováčky

[01.07.2004]

Lezení v Saském Švýcarsku

[28.06.2004]

Co dělat když prší?

[21.06.2004]

Májová Tisá

[19.05.2004]

Velikonoční Bořeň

[20.04.2004]

Velikonoce na Zvoničce

[14.04.2004]

Dolomity a Arco 2003 ve trech

[01.04.2004]

Lyžovačka v Polesí

[15.03.2004]

Zimní Tatry 2004

[03.03.2004]

Zanoř cepín trochu doprava

[17.02.2004]

Únorové řeky

[09.02.2004]

Se skluzem jestě jeden silvestrovský přechod...

[15.01.2004]

Jizerské ledy

[12.01.2004]

Projížďka na běžkách

[07.01.2004]

Silvestrovská Malá Fatra

[02.01.2004]

HBC 2003

[08.12.2003]

Kdo je nejpřitažlivější lezec v HO Humanita?

[08.12.2003]

Jsou tvrdší, než jsem čekal

[01.12.2003]

Hledání Hořovických skal

[28.11.2003]

Bílé skály

[04.11.2003]

Sychrov

[04.11.2003]

Černolice - zmatek do hlav

[04.11.2003]

Pálava

[29.10.2003]

Sušky na konci října

[26.10.2003]

Dámský víkend v Lipsku

[21.10.2003]

Jak bylo Jizerkách?

[21.10.2003]

Konečně v Poříčí

[14.10.2003]

Závěr sezóny v Mukařově

[13.10.2003]

jak bylo v Polesí

[22.09.2003]

Křížové hvězdičky II

[27.08.2003]

Poševno navzgor v živej skale!

[12.08.2003]

Křížové hvězdičky

[11.08.2003]

A zase se urodilo

[01.08.2003]

TTT - Tokovy tridenni Tatry

[01.08.2003]

Höllental podruhé a asi naposled

[01.08.2003]

Šramštajny

[21.07.2003]

příběhy z podještědí

[15.07.2003]

Tisá 2003

[12.07.2003]

Víkendová romance v Jizerkách

[08.07.2003]

Bílina

[30.06.2003]

Divokej císař

[30.06.2003]

Velkej Čand a Vavřinečáky

[23.06.2003]

Z Glockneru

[18.06.2003]

Šárka (mně dosud) neznámá

[04.06.2003]

Vopičí kameny

[26.05.2003]

Horní Jizera a dolní Kamenice

[29.04.2003]

Tisá 2002

[24.04.2003]

Velikonoční Bořenisko

[22.04.2003]

Speleofórum 2003

[10.04.2003]

Nedělní bahnění

[09.04.2003]

Mařenka

[08.04.2003]

Jeskyně

[25.03.2003]

Bungeejumping nahlavu

[20.03.2003]

Velká Fatra 99

[05.03.2003]

Jakpak bylo v Tatrách

[28.02.2003]

Slyším přemrzlý led

[25.02.2003]

Horní Sázava ( Žďár nad Sázavou - Přibyslav )

[25.02.2003]

Humáč Boulder Cup 2002 Closed

[24.02.2003]


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty