Kalendář - detail akce


Týnčany - konec sezóny

Začátek akce: Pátek, 27. listopad 2020Konec akce: Neděle, 29. listopad 2020

Společenská akceSpolečenská akce

Tradiční setkání na konci sezóny v Týnčanech
je prozatím odloženo na neurčito. Díky za pochopení.

Ponurý podzim smáčí skály a sněhu ještě nenapadlo dosti! Toť ideální počasí na skouknutí fotek a videí z léta. Máte vůbec něco?!?

Akce se koná v terénní základně Speleoklubu Týnčany, Týnčany 45, Petrovice u Sedlčan. Příjezd možný v pátek večer od 17:00, odjezd v neděli či kdykoliv jindy.

Kudy tam (z Prahy):
Autem
Po D4 k Příbrami (nový kus dálnice až ke křižovatce do Kamýku), zde odbočit do Kamýku n/V, dále na Krásnou Horu a z ní na Milevsko. Před Petrovicemi zahnout doleva na Týnčany. Za křižovatkou 100 metrů jste v cíli.
Nebo po D1 a 3 do Olbramovic, dále na Sedlčany, z nich směrem na Milevsko přes Vysoký Chlumec, Počepice do Petrovic, z nich se vrátit směrem na Krásnou Horu a po 2 km zahnout do Týnčan...
Nebo podél Vltavy (Zbraslav - Davle - Nový Knín - Sedlčany - Petrovice) zadovkama, kanály a koukolem (delší, zato míň pohodlná...).
Pěšky nebo na kole (trošku za trest) z nádraží Sedlčany 15 km přes Vysoký Chlumec a Týnčany, většinou stále do kopce. Poslední barák ve vsi dole u potoka na samotě.


Připravte se na nejhorší počasí a zimu. Kolo s sebou? - Naučná stezka Petrovice má 27 km a přes 600 výstupových metrů! Možná se ale poleze na žule (Jickovice, Kamýk, Solenice, Roviště atd.). Vedle základny jeskyně pro exkurze (o délce 200 metrů, úžiny, voda...). V blízkém okolí kopce, potoky, stepi, lesy, kras a další jeskyně, žulové balvany a viklany, rozhledna... Kdyby chtěl někdo na vodu, tak se dá Mastník ze Sedlčan do Vltavy.
Drytool trenažér - u základny je fošna, takže cepíny, sedák, pevné boty a mačky sebou! Lze jen tak potrénovat či pokud se sejde více odvážlivců, může se uskutečnit i nějaký sranda závod!
Promítá se v sobotu večer. S sebou hlavně fotky, cédéčka, dévédéčka, flešky, disky, filmy a fotky.
Neděle - úklid základny, možnost ještě nějaké exkurze. Všeobecný rozchod, rozjezd, rozvod či případně i rozvrat.


Podrobnější program
Pátek večer:
Pokud che někdo jíst v restauraci, vězte, že u Kubíčků mají zavřeno (nastálo), takže najíst se lze v Sedlčanech či v případě nouze nejvyšší v Modré hvězdě v Petrovicích. Doporučuji si koupit něco na gril, který roztopíme u základny...

Sobota přes den:
Těžko říct, dle epidologické situace - chtěl jsem Vám nabídnout takovou srnada praktickou jeskyňařinu v podobě transportu pár kýblů kamení v jeskyni (sranda posilovačka celého těla) s exkurzí do pár méně navštěvovaných částí jeskyně (nic pro klaustrofobiky).

Sobota večer:
Promítání fotek a videí z akcí členstva v roce 2020 na verandě základny

Speciální večerní vyvrcholení - aukce vyřazených skvostů z oddílové půjčovny! Vemte sebou love, bankocetle, osobní čest či počestnost, prostě vše, čím se dá zaplatit či vyvážit Váš vysněný lapač prachu do obýváku či něco na okopávání brambor nebo na výrobu lanových (dutých) hlav... Seznam předmětů bude uveřejněn před akcí.

Neděle:
Exkurze dle domluvy, lezení na Vltavské žule... dle počasí


Spí se v základně: vezměte si spacáky/polštářky/karimatky. Palanda pro 10 lidí (vejde se i víc), 8 - 10 lidí se vejde v klubovně na podlahu - karimatky jsou nutné. Lze i na verandě (po skončení společenské části již nevytápěné) nebo venku ve stanu na přilehlém pozemku.
Poplatky: 50,-Kč/noc/osoba, děti 20,-Kč + něco na elektriku - celkem to odhaduji na 300,-Kč za celý víkend za všechny na topení v základně a 400 ,- Kč za topení na verandě(10kg plynu cca asi 6h topení na verandě) + za pivo.
Na základně je dále k dispozici: kuchyňský kout (lednička, vařič, rychlovarka, běžné nádobí pro 10 lidí), pitná voda v kanystrech, suché WC, hygiena lavórová či potoční, veranda pro cca 25 lidí (vytápěná - pro promítání), pípa, gril, ohniště + dřevo, parkoviště pro cca 10 aut.

Vítáni jsou členové, nováčci a přátelé oddílu.

Takhle to vypadalo minulé roky:
http://www.youtube.com/watch?v=fXF-Ml9xGpo
http://youtu.be/Qu2qJUryYoU
http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=2913
http://www.youtube.com/watch?v=sK0ilciJ8GI
http://www.humanita.n.cz/articles_view.php?idart=488

Pro INFO:
Beru noťas, daťák a plátno mám už taktéž.

Pokud má někdo nějaké dotazy ohledně základny či lokality obracejte se bez skrupulí na mne.

Prosím, neparkujte ve vjezdu na bílém štěrku, ale dál podél silnice!

Letošní pivo zajišťuje Jirka Heppy. Značku tají, tak že by nějaká specialita z labské vody?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
účastníci:
Radim děrolezec + děti

Akci vložil:     Gobo - 17.9.2019
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Radim děrolezec - 8.11.2020   20:31  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty