Kalendář - detail akce


Letní Alpy

Začátek akce: Středa, 22. červenec 2020Konec akce: Neděle, 26. červenec 2020

Letní horyLetní hory

Edit 2: Tak to přeci jen vypadá, že nějaká ta turistika v létě bude. Už jsem nechtěla čekat, jelikož by taky nemuselo nikde nic zbýt, a poslala jsem rezervaci na 17 míst se snídaní na Oberst Klinke Hütte v Gesäuse, protože Rakousko na rozdíl od původně plánovaného Německa vypadá přístupněji. Chata je dobře položená, dá se k ní vyjet autem, v ceně má sprchu a v okolí je na 3-4 dny dost lezení pro nováčky i pro drtiče, klasiky po vlastním a více či méně dojištěné klasiky spíš kratšího charakteru (max do 10 délek). Potvrďte mi prosím, že s Alpami počítáte a případně doplňte, jestli bez omezení nebo pouze v případě, že nebude potřeba test (návrat v létě bude bez testu, do Rakouska je zatím povinný, ale třeba se to ještě změní). Tuto chatu jsem vybrala i pro to, že doteď nechtěli zálohu, takže prosím o fér přístup a případné odhlášení max týden před odjezdem. Víc info o chatě a okolním lezení dopíšu, pokud mi rezervaci potvrdí.


Edit 1: Vzhledem k tomu, že se naprostá většina z vás vyjádřila, že na termínu vám nesejde, tak bude první (promiň, Tomáši, ale Ivoš s Radkou tě přehlasovali :) ), ale... já obvykle nejsem pesimista, nicméně zcela realisticky věřím tomu, že letos v létě se za hranice nepodíváme. I kdyby se situace u nás uklidnila do té míry, že se zruší většina opatření, hranice pro běžnou turistiku se dle mě neotevřou. Proto mi přijde zatím zbytečné rezervovat chatu, kde by se musela platit záloha. Sice by jí za dané situace asi vrátili bez řečí, ale poplatek za IBAN u většiny bank (včetně té mojí předpotopní) něco stojí a kurz Kč/EUR taky neni nic moc (a možná bude ještě hůř). Termín tu ponechávám s velkým otazníkem. Samozřejmě, pokud bude ta možnost, Alpy se uskuteční. Pokud budou možnosti omezené, asi by šlo uskutečnit něco v Čechách, nicméně vzhledem k nemožnosti vycestovat asi bude skoro všude hlava na hlavě, navíc jsou plánované několikery oddílové písky. Budu ještě přemýšlet, jestli to tedy má smysl.
Jinak si u svého jména můžete tipnout, kam bychom vyrazili, případně psát návrhy, kam byste chtěli vyrazit za rok, pokud už to bude možné (v což doufám) a třeba se tím inspiruji pro další hory :)
Hore zdar a hlavně hodně zdraví!


Tyjo, letos jsem nějak zaspala. Už máme začátek března, takže je fakt nejvyšší čas začít řešit letní humanitní Alpy. Když jsem si tento vzor připravovala cca o Vánocích, chtěla jsem projevit trochu vůle o naslouchání lidu. Teď už na to ale bohužel není moc čas, takže rozhodnu spíš autokraticky.
První věc k řešení je termín. Tradičně nevím kolik let po sobě probíhají letní hory v červenci a tradičně není příliš hezké počasí (což je jasné každému, kdo aspoň trochu tuší, jak funguje počasí). Na radě starších proto padl návrh udělat letní hory v srpnu. Nicméně jelikož jste si na červenec zvykli, mám už pár zpráv od těch z vás, kteří jste se srpnem nepočítali a nehodí se vám. Navíc v posledních letech je počasí stejně dost nepředvídatelné v kteroukoli roční dobu (pokud tedy nemíníte zůstat v Praze. Tady nejspíš bude celé léto cca 35 stupňů).

Takže dáme termín buď 22. - 26. 7. nebo 29. 7. - 2. 8.

O cílovou destinaci se podělím co nejdřív, čekám jen na nějaké info.

Teď bych jen potřebovala, abyste se začali hlásit, kdo máte zájem jet.
Pište se i nováčci, co zatím nemáte složenou lezeckou zkoušku, ale plánujete ji letos v červnu skládat, ať mám přehled o počtech. Zároveň pište, který termín se vám hodí spíš, (Varianty Jen první - Jen druhý - Oba - První, ale když bude druhý, přizpůsobím se - Druhý, ale když bude první, přizpůsobím se). Pokud jste ochotní lézt s nováčky, můžete to taky připsat.
Na přihlašování vám dám čas nejpozději do 30. 3., potom rezervuji místa na chatě, abychom nedopadli jako vloni. Zatím nevím, jestli budu vybírat zálohu, nicméně berte prosím své přihlašování závazně. Informace o případném odhlášení přidám, pokud bude potřeba vybrat zálohu.

Jede:
1. Evka (klidně polezu s nováčkem; Termíny oba)
2. Zeťák
3. Michal (S Alpami počítám pokud nebude nutná karanténa/testování)
4. Klára (termíny oba)
5. Erik (termín je zatim buřt, jen v oddíle nemám kloudneho parťáka)
6. Geo (oba terminy)
7. Martin (termíny oba)
8. Anča (termíny oba)
9. Happy
10. Marty (zatím oba termíny, mám hodně jiných lezeckých plánů, čím dříve se potvrdí, tím lépe)
11. Filip K. - Druhý, ale když bude první, přizpůsobím se)
12. Misha (oba termíny můžu)
13. Tomas Ch. (oba terminy)
14. Radka (mohu jen první termín 22.-26.7.)
15. TomasK (druhy termin)
16. Petr Š. (oba termíny, nováček OK)
17. Brejchy (termíny oba)
18. David H.
19. Kuba (oba termíny, 1-2 nováčky vezmeme do družstva)
20. Hanka T. (oba termíny)
...


Akci vložil:     Gobo - 17.9.2019
Akce je povolena k editaci.
Poslední úprava:    Michal - 4.6.2020   10:12  ..další..

 Seznam akcí 


Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty