FAQ - Často kladené otázky aneb co by vás mohlo zajímat.


Jak se přihlásit, v čem může být problém?

  Pokud se chceš zaregistrovat na stránkách HO Humanita, vyplň prosím registrační formuláře. Po jejich vyplnění již stačí jen počkat na ověření žádosti administrátorem. Pokud máš již konto na stránkách a nevíš heslo, nech si jej poslat na tvou primární emailovou adresu uvedenou v seznamu uživatelů. Měl by jsi obdržet email s novým heslem. Pokud se ak nestane, zkus to ještě jednou a v případě dalších problémů kontaktuj správce.


Nejde se přihlásit, nefunguje heslo...

  Pokud jste zapoměli heslo, nebo z nějakých důvodů není možné se přihlásit, klikněte na odkaz "Zapomenuté heslo?" pod logovacím okénkem. V zobrazeném formuláři zadejte svou primární emailovou adresu, kterou máte uvedenu v seznamu uživatelů. Na tuto adresu vám systém zašle nové heslo. Heslo si můžete změnit po přihlášení menu Uživatel -> Osobní údaje -> Změna hesla. V případě dalších problémů kontaktujte správce.


Seznam on-line uživatelů, jak to funguje...

  V levém sloupci se pod menu zobrazuje seznam členů, kteří jsou právě přihlášení. U každého uživatele se lze dozvědět, jak dlouho je tento uživatel nečinný, tedy před jakou dobou přihlášený uživatel naposledy načetl nějakou stránku.


Co všechno "navíc" mi přináší systém po přihlášení...

  Po nalogování do systému můžete využívat celou řadu funkcí, které jsou vám jako neregistrovanému návštěvníkovi těchto stránek odepřeny.

  Editace vašich osobních údajů
     V menu Uživatel -> Osobní údaje je několik odkazů. Úprava údajů slouží k editaci vašich osobních dat. Ve formuláři můžete změnit všechna osobní data, jako jméno, příjmení, adresa, email atd. Formulář je rozdělen na několik sekcí, přičemž u každé se můžete rozhodnout o zveřejnění nebo skrytí informací veřejnosti. Při zaškrtnutí položky Zobrazit jen registrovaným členům budou dané informace ve formuláři zobrazeny pouze přihlášeným uživatelům. Pokud tedy například nechcete, aby kterýkoli návštěvník stránek zjistil vaši adresu, ve formuláři zaškrtnete výše uvedenou položku.

  Dalším odkazem je Změna hesla, což již bylo popsáno výše.

  Správa fotografií slouží k vedení vlastní malé fotogalerie každého uživatele. Prohlížení fotografií je přístupné přes seznam uživatelů.

  Další nastavení


     V menu Uživatel -> Nastavení je možno nastavit některé parametry chování a vzhledu stránek.

     Nastavení diskuse.

   Máte možnost nastavit některé parametry diskuse, které se při projeví při vstupu do diskuse jako přihlášený uživatel. Lze nastavit počet nových zpráv, které se budou v diskusi zobrazovat. Tento počet je možno v samotné diskusi změnit u formuláře k odeslání zprávy. Dále je možno nastavit, jak se nové zprávy zobrazují, zda vzestupně, tedy nejstarší jako první, nebo sestupně, tedy nejnovější nahoře. Nastavení Zobrazit všechny zprávy od posledního přihlášení do diskuse funguje takto: systém zaznamenává čas vašeho posledního "registovaného přihlášení do diskuse". Pokud je počet zpráv na serveru při dalším pohledu do diskuse větší, než vaše přednastavená hodnota (viz výše), systém vám zobrazí všechny ještě nepřečtené zprávy. Informace o počtu nových zpráv je vypsána v horní části stránky.


     Barevné schéma stránek.

   Lze nastavit barevné schéma, v kterém se Vám budou stránky zobrazovat po každém přihlášení do systému. Vyberte požadovené schéma z přednastavených možností a potvrďte.

  Knihovnička


     V menu Uživatel -> Knihovnička můžete vést evidenci vašich knížek, které vlastníte. Můžete přidávat další knihy, ke každé publikaci lze přidat také obrázek.

  Vkládání článků


  Uživatel -> Přidat článek můžete přidat na stránky článek.


Jak vložit do těla článku, aktuality, kalendáře odkaz do seznamu členů.


  Pro přidání odkazu, který bude vypadat takto: Jindra, je nutno zadat do textu tento odkaz ne tvaru [user:cislo:zobrazene_jmeno]. Číslo uživatele je možné zjistit z adresové řádky prohlížeče při zobrazení detailu uživatele. Je to číslo idm=[číslo]. Tedy například pokud chcete odkaz do seznamu členů na Goba, napíšete do textu toto: "[user:2:Gobo]".Další informace o průběhu vylepšování a také návody k používání webu najdete v aktualitě, kterou průběžně doplňuji: http://humanita.n.cz/update na Humwebu.

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 a větší.
© Copyright: Jindřich Štěpán 2002-2008
Bezpečnostní obaly a pouzdra pro bezkontaktní paypass platební a kreditní karty