Kozelka

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Radek J.

Pohodové lezení v západočeském Srbsku

Radek ve Sluneční hraně
1. Radek ve Sluneční hraně
2. Martin v teže cestě
3. Renča v Komínové
4. Martin v Ukradené
5. Gobo v Bezejmenné

Tak jsme vyrazili na Kozelku. Teda jako Martin, Gobo, Gobice a Velký Já. V sobotu nepršelo, v neděli až pozdě odpoledne, takže údernější dvojka (kterápak to asi byla?) stihla 22 cest, normální smrtelníci o dost méně.

Skála byla pevná a morálu kupodivu celkem dost, i pustili jsme se v sobotu do důstojných cest na Umyvadlo. Až půjdete kolem, zkuste Šolích - doporučují dva ze dvou prvolezců. Pod kruhem tahá, nad kruhem tahá, u cvakání druhého takřka infantilní radost, nahoře uvolnění. A protože jste z úspěchu tak rozradostněni, skočte vedle na Veselou na Kobylu, užijete si mooooc pěkného lezení po bouličkách. Milovníci podivných koutových pětek si nemohou nechat ujít Ukradenou v Doubravických stěnách, bližší info u Martina, cestu má po bojovném výkonu na prvním v deníčku dvakrát červeně podtrženou. Parádní den jsme zakočili u špekáčků a dvou lahví (teda jedné lahve a jedné krabice) vína.

Neděle už byla pohodovější, užívali jsme krásných linií na Stěnách. Perníková pro pobavení, Skalácká pro potešení, Lazarova pro vyšťavení atd. atd. Vylezli jsme se dosyta a dorůžova, na cestě zpět jsme posbírali meruňky u Martina v džungli, suma somárom podařený víkend......

Vytvořeno: Radek J. 29.8.2004 22:23