(Ne)velký bazar

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Pionýr

1.

V neděli odpoledne proběhl oddílový bazar s lezeckým a jiným sportovním vybavením. Teď už je jasné, že přívlastek velký, to byla jen pouhopouhá reklama. Sešlo se nás tam devět prodávajících a ani ne dvakrát tolik kupců. Nějaké zboží si prodejci povyměňovali mezi sebou, něco se prodalo (odhadem tak polovina). Byly k mání i věci, které nebyly předem vystavené v nabídce. Na akci zavítalo překvapivě málo nováčků, což je škoda, protože měli možnost pořídit lacino pár věcí do začátku (neprodalo se spousta lezeček, helma, lano, smyčky...).

Co šlo nejvíc na dračku? Určitě průvodce, zaprášilo se po nich během prvních minut.
Nejnabízenější zboží? Lezečky. Téměř na každém stánku byly k dostání, někde i více párů. Cena se pohybovala od devíti set po láhev rumu. Ani lyže nezaostávaly. Přímo na akci byly k vidění troje, další troje inzeroval Beránek prostřednictvím letáčku.
Nejpěknější kousek? Fungl nové čtyřicetimetrové lano na Tokově stánku za patnáct stovek.

Bude zase někdy další bazar? Myslím, že v dohledné době ne. Přesto, že malá návštěvnost právě proběhlé akce byla jistě zapříčiněna i malou propagací, příliš krátkým časem na nabízení zboží na webu a nešikovným nedělním a skoropoledním termínem, nebyl by příští bazar pravděpodobně větší. Skříně jsou vyprázdněné, letité klumpy se budou válet zas u někoho jiného, nabídka by byla asi příliš malá. Nejdřívější termín, v jakém má cenu o dalším bazaru uvažovat, je asi za dva roky.

Mimochodem - po akci jsme se pustili do demontáže Ideální Novačky, která vstoupila do Humanity před rokem (viz Tokovy fotky: http://www.humanita.n.cz/articles_view.php?idart=60) a od té doby seděla, později i značně chátrala, na skříňce v nářaďovně. Dárcům ještě jednou za tuto nemalou pozornost děkujeme, do košů v Sherwoodu jsme ji narvali se vší pietou.

Vytvořeno: Pionýr 6.12.2004 12:03