Humáč boulder cup obrazem a slovem

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Sestra

Vítězky ženské kategorie
1. Vítězky ženské kategorie
2. Vítězové mužské kategorie
3. Nejvíc sexy muži Humanity
4. Detail vítězů
5. Detail prvního medailisty
6. ... a druhého medailisty
7. Pořadatelé
8. Komu se to narodí dřív?
9. Komár hází vlasy a ženy šílí
10. Superman v akci
11. Pan předseda alias bonbónek
12. Bára je skoro gumová
13. Markéta taky leze moc hezky
14. ..hm, tady je to už slabší
15. Filipes udatně bojuje ve stropě
16. Hmyzoun ve svém druhém oblečku
17. Je to opočlověk...
18. ... nebo těhotný muž?
19. A tohle je Tomas...
20. ... nebo žába?
21. Pio podruhé slavně zvítězil.
22. Bidlo se taky snažil
23. Brťánek letos zklamal,hlavně Evušu.
24. Janek vyhrál juniorskou kategorii.
25. Dámská porota diskutuje...
26. ...vyhlašuje vítěze...
27. ... a ti přebírají ocenění.
Tak jaký byl tak dlouho očekávaný letošní třetí ročník Humáč Boulder Cupu? V mnohém stejný jako loni, ale v mnohém úplně jiný.

V čem byl jiný nežli loni? Zdá se, že to s humanitními muži není tak zlé, jak by se snad na první pohled zdálo. Díky vyhlášení nové kategorie notoričtí nelezci a rakváči se do závodů přihlásili takové osoby, které potkáte na umělé stěně s přibližně stejnou pravděpodobností, s jakou narazíte v Himalájích na Yettiho. Ano, už jistě tušíte že mluvím o tzv. svaté Trojici z Kozácké ulice - Tokovi, Sejkovi a Savcovi. Aneb jak psal Tok v jedné esemesce, jednou i slunce vyhasne, peklo zamrzne, vesmír zanikne a Tok přijde na umělou stěnu. Ta chvíle tedy nadešla minulou neděli. Tuto pestrou skvadru pak ještě doplnil stejně proslulý Pojídač a známý pražský prášil a cestovatel Vrána. Zklamal jedině Oveček, který nedorazil. Na druhou stranu se jistě ulevilo organizátorům, kterým se nepodařilo zajistit dodatečný podpěrný systém umožňující startovat i takovýmto váhovým kategoriím.

Kategorie notorických nelezců a rakváčů se stala až na výjimky zlatým hřebem celého dne, neboť startující vyslyšeli mé úpěnlivé prosby a místo sportovních výkonů se snažili především pobavit obecenstvo, což se jim skutečně dařilo. Přítomné divačky křičely, ječely, tleskaly a omdlévaly. Já sama jsem druhý den nemohla ani mluvit.

Přejděme teď k samotným závodníkům. Jak si letos vedli a jaké bylo konečné pořadí? Rozhodování to bylo opravdu nelehké a tak nakonec na první místo shodně dosáhl jak loňský vítěz Lukáš, tak i Tok (Jitka byla opravdu rozpolcena komu fandit více).
Tok vzal přípravu ze všech soutěžících nejvážněji. Nejen že si připravil komický převlek který pak v druhém kole ze sebe efektivně strhnul, ale nezapomněl ani na soundtrack a tekuté magnézium v podobě lahváče. Jen trochu zapomněl ryčet a bučet jako minule, ovšem dolezl opravdu daleko. Jeho obavy, že si ho diváci a hlavně divačky nevšimnou, protože vypadne už u prvního chytu, se tak nenaplnily.
Lukášek startoval v převleku za supermana, na start pak ladně doplachtil z žebřin. V druhém kole se nakonec také obnažil, aby si zachoval šance na postup a záda si pomaloval vulgárními piktogramy. Došlo nakonec i na jeho známý trik zvaný vystrčená holá prdel.
Komár letos sázel na prudkou eleganci. Nejen že se hladce učesal, ale neváhal na sebe obléci oblek s vestou i kravatou. Na podtržení svého elegantního zjevu pak při lezení neustále potřásal vlasy a vrhal svůdné pohledy do publika.Přítomné divačky doslova šílely.
Hoe se umístil na čtvrté pozici. Ačkoli měl jako již tradičně záplatované, ale čisté oblečení, přízeň poroty si nakonec vysloužil dokonalou empatií se svou přítelkyní Zuzkou, která rovněž startovala, ač už je v pokročilém stádiu těhotenství. Hoe si ze solidarity vycpal břicho a v druhém kole si tam dokonce napěchoval láhev s vodou. Po dolezení cesty pak simuloval porod a porodil onu zmiňovanou plastikovou láhev.
Vrána přišel, lezl a umístil se na pěkném pátém místě. Podle mínění některých divaček a také šéffotografa Toka měl nejvíc sexy obleček - pruhovaný elastický zápasnický dres, avšak na vítězství to nestačilo.
Savec zaujal svým koupacím pláštěm, doprovodnou hudbou od zombie Káji Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš a lascivním vrtěním prdelí.
Sejk nás letos zklamal. Nejen že se nedostavil v avizovaných kožených tangách, síťovaných punčocháčích a s bičíkem v zubech, ale dokonce si odmítl obléci červené kalhotky nalezené v šatně. Nakonec to alespoň trochu zachránil částečným striptýzem v druhém kole soutěže.

Ostatní soutěžící snad ani nestojí za zmínku - nuda nuda šeď šeď. Ačkoli se letos módního faux pas (ponožky v lezečkách) dopustil jen jeden závodník, ostatní ničím neoslnili. Ba dokonce se tomu ještě posmívali, jako třeba Pionýr nebo Tomas. Vaše smůla chlapci. Když nedokážete už druhý rok pochopit, co nás ženy přitahuje na horolezcích, buď vám Alláh milostiv.

Vytvořeno: Sestra 14.12.2004 12:24