Maltatal - dlouhé ledy

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Supermax, spodek
1. Supermax, spodek
2. Supermax, dole
3. Supermax, spodek
4. Supermax, prostředek
5. Supermax, vršek
6. Supermax, noční slanění
7. Strannerbach, lezení
8. Strannerbach, lezení
9. Strannerbach, slaňování
10. Columbus
11. Columbus
12. Kathedrale
13. Kathedrale a Gamseck

Tak jsem si o víkendu parádně zalezli. Teda já jenom v sobotu dopoledne a v neděli.
Sobotní odpoledne Bidlo zdolal dvě nejhezčí a nejtěžší délky víkendu v horní části ledopádu Supermax WI 5-. Já za ním dvě nejtěžší asi osmimetrová ledová místa proseděl. Zlaté reverzo!
Já byl schopen s vypětím všech sil lézt za Bidlem na druhém konci 4, ale on si dovolil lézt o půl stupně těžší věci na prvním a ještě vrtat z čisté pozice!
Když jsem tak seděl u dvou vývrtek padesát metrů nad zemí, lapal po dechu a jistil Bidla, tak jsem si jenom přál, abych už byl nahoře a Bidlo se neproletěl těch pěkných patnáct metrů okolo další vývrtky ke mně.
Naštěstí přišla neděle a šli jsme na plezír a genuss. To jsem si zase užil já. Několik kaskád na potoce Strannerbach bylo odděleno pochodovým terénem, výborné možnosti jištění o stromky i ledovcovými skobami. Byl tam sice provoz, protože je to dlouhý a krásný lehký led, ale moc nám to nevadilo.
Gobo a Filip se v sobotu vyjadřovali poněkud nejasně o třech délkách za sedm hodin lezení, jištění po dvou metrech a slaňování za padlý kmen. Druhý den Filip vylezl svoji první ledovou délku na prvním konci lana, neboť ho do ní Gobo vyhnal.

Vytvořeno: Kuba 21.2.2005 18:37
Upraveno:Kuba 22.2.2005 11:14další...