Zpráva o stavu oddílu HO Humanita

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Sestra

Před námi tyčí se skalnatej práh
1. Před námi tyčí se skalnatej práh
2. A pod náma tábořiště
3. Bájný lezec
4. Thomas venčil zástup svátečních lezců
5. Sejka
6. Toka
7. ...světe div se i Elis
8. A pojídače alias šukajícího leoparda
9. Evuša se venčila s Kubrtem
10. Neznámí lezci
11. Staří členové to večer pěkně rozjížděli
12. ... s mezinárodní podporou
13. Zatímco nováčci se pěkně flákali
14. Sejkův harém
15. Poslední foto a jdem spát
16. Tok dal tychona a teď asi nevstane
17. Widya se rychle domestikovala
18. Musí např. bicyklovat
Vážení velevážení, nemá již cenu dále si zapírat tento smutný fakt - s naším oddílem to jde pomalu ale jistě z kopce.

Kde jsou ty bájné doby, kdy náš oddíl okupoval do časných raních hodin známou pražskou putyku Havraní hnízdo a přetahoval se o místo u stolu s místními bezdomovci, prostitutkami a propuštěnými kriminálníky. Kdy padal jeden Tychon za druhým a v pivním sanatoriu pod Bořněm bylo stále plno. Ty doby jsou nenávratně pryč jako je nenávratně pryč mnoho jejích aktérů.

Ano, to je zčásti přirozený vývoj, lidé stárnou, bytaří, hnízdí a pořizují si sviště. Na jejich místo přicházejí noví, stejně zdatní. Tento axiom však bohužel v našem oddíle neplatí. Podíváme-li se na poslední oddílovou akci, která se konala před dvěma týdny na Bořni, zjistíme, že situace v HO Humanita je velmi tristní.
Nejenže nováčci nechodí do hodpody a odjíždějí v polovině akce domů, ale pokud se do hospody konečně dostanou, usrkávají limonádu a stepují před dveřmi. A je pak na starých pardálech, aby to za ně žehlili a konzumovali za dva.

Asi se jim nedostalo poučení, že není důležité jak a co člověk vyleze, ale jak dlouho o tom dokáže v hospodě plkat. Neboť velikost lezce se měří podle počtu historek, které o něm kolují po všech lokálech. Například takový Sejk už nebyl léta spatřen na skále, neustále si však uchovává pověst dobrodružného lezce. Lukáš Bludský už taky neleze tak jako dřív, obratně však živí staré historky a dosahuje v očích některých nováčků mytických rozměrů. V tom tkví ono tajemství horolezců - nelezou pro výkon ale pro to, aby pak měli nad pivem o čem plkat a čím se chvástat. Pokud však někteří ani do té hospody nedorazí, jako by v horolezeckém světě ani neexistovali.

Vytvořeno: Sestra 29.4.2005 10:17