Lenivý víkend v Sasku

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Tok

(Svačinkařil i Blud)

Ospalý Tomas a jeho studijní materiál...
1. Ospalý Tomas a jeho studijní materiál...
Co Vám mám povídat? Lid si žádal informace o nedávném lezení v Sasku. Tady jsou...

Víkend 25.-26. června sliboval pěknou lezeckou sobotu, a pokud by nepřišel slibovaný slejvák, pak i neděli. Proto jsme pod vedením protřelého saského pískaře Lukase opět vyrazili k našim sousedům, konkrétně pak údolím řeky Křinice zdolávat cesty na Kyklópském masivu (Zyklopenmauer??).
Posádky dvou kár tvořili: Blud, Tomas, Š. Leopard, Tok, předseda Bidlo, Beruš, Kláruše a Píťa. Ve skalním terénu zamířili Lukas s Píťou neomylně k hvězdičkové šestce, Bidlo s dívčinami na jakousi pětku, a Tomas s Leopardem a Tokem rovněž na pěknou pětku. Z pěkné pětky se stalo hledání Volské věže pomocí mapy (Leopard spolupracoval i s GPS). Když byla věž konečně nalezena, všechny cesty se ukázaly oblepené pavučinami.
Učinili jsme tedy několik pokusů nastoupit do dvou trojkových spárokomínů. Nicméně sálavé dusno bylo silnější, a lezení naší trojice dopadlo tak, jak je vidět na úvodním obrázku.
Posléze se k naší pospávající trojici přidávali i další a další, takže rekordní počet vylezených cest činil pouhých pět na osobu (Lukáš). Sladké rozjímání přerušil až vichr, věštící lijavec. Nezbývalo, než vzít nohy, batohy a fotoaparáty na ramena a klusat k vozidlům.
Poklus zpestřil až těsně u parkoviště mohutný buk, který se s obrovským rachotem zkácel necelých 20 metrů před námi, a zanechal na svém pahýlu vyplašenou veverčí rodinku.
Silnici k nocležišti v oblasti Lorenzsteine přehradil další kmen, takže jsme byli dokonce svědky požárnické akce. Velikost týmu a jeho součinnost mi připomněla spíše Indii. Nejméně 15 požárníků z 20 bylo zcela zbytečných. Zaujala nás alespoň jedna sličná požárnice - někteří z nás dokonce hodlali učinit žhářské pokusy, aby upoutali její pozornost :-)
Večer jsme si v bivaku na Lorenzsteinu vychutnali romantické výhledy na skály a válící se mlhy, a následující den jsme se vzhledem k domnělému vlhku na skalách věnovali turistice a sběru borůvek.

Vytvořeno: Tok 29.6.2005 18:50
Upraveno:Tok 29.6.2005 18:52další...