Malé shrnutí výletu do Wilderu Kaiseru

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Tomas

Tomas leze VII-
1. Tomas leze VII-
2. A už se prasí
3. Jatka
4. Beruš je kosa
5. V 5.délce
6. Dolez na hl.vrchol
7. Večerní Kaiser
8. Pohoda pod Totenkirchlem
9. Moje oblíbené azalky
10. Totenkirchl
11. Odvážný paraglidista
12. Herbstzeit VI+, 2.délka
13. Bidlo v Herbstzeitu
14. Beruš v klíčovém místě
15. Bidlo v VI-
16. Krmení dravců
17. Skalkaříme
18. Západní stěna Predigtstuhlu

W.K. se letos celkem vydařil, i když jsme nevylezli všechno, co bylo v plánech. Ve čtvrtek jsme přeběhli Westwand na Predigstuhl - Fiechtl/Weinberger VII- (V+/A1), 200m, první dvě klíčové délky jsou po nočním dešti mokré, nejtěžší délku lezu A0. Přesto se nám daří lézt čistě alespoň do šestky. Slanění z hl. vrcholu Botzongovým komínem 6x20m, svítí odpolední slunce,sestup už asi po desátý Steinerne Rinne dolů na chatu Stripsenjochhaus.
Pátek:
pičas divnej, ráno dvě přeháňky, vyrazili jsme trekovat do západní strže pod Totenkirchl a vylézt na sedlo bla,bla,bla.. ve dvoutisících-pěkný vejhled na golfové hřiště v dolině. Pičas se během drápání do sedla umoudřil, odpoledne zase slunec, válení mezi červenýma azalkama pod západní stěnou, odpočinek, návrat stejnou cestou.
Sobota:
pičas zase na pičas, hmlisto. Jdem skalkařit 20 minut od chajdy. Lezeme čtyřdélkovou moderní vynýtovanou věc ve Fleischbank Nordgratabbruch, Herbstzeit VI+, 100m. Spodní délka mokrá, další relativně suché. Nevěříme nohám, kluzko. Vylezeno on sight čistě leč s nahnědlýma kalhotama. Hákovat se mezi nejtama po 3-4m stejně nedá. Odpoledne pičas lepší, skalkaříme v Klettergarten Gamswandl na dvoudélkových cestách nebo sledujeme lezení v protějším těžším Wildangerwandlu. Beruš tahá hezkou IV+/V-, Bidloň něco podobnýho. Skalkařskou klasifikaci maj teda ty Rakušáci vskutku těžší.
Neděle:
pičas divný,párkrát kápne, leč neprší. Dvě možnosti: Dulfer IV+ na Predigstuhl nebo Christakante VI+ na Christaturm - vedle Jatek. Dulfer mokrej, vítězí Christakanta. Bidlo celý tahá, už to má nachozený-leze potřetí. Já tahám prase, v šestmínus místě háknu dva bóry. Uklouzaný jako na Srbsku. 10 dýlek ve třech lidech za 2,5 hodiny. Spěcháme. Za další hodinu a půl vyzvedáváme popelnici zanechanou v křoví na turistické dálnici pod chatou a za dalších 25 minut odemykáme Marii, nebo jak se ten bílej plechovej ďábel jmenuje. V deset jsme doma.
Díkes spolulezcům za sportovně laděné čtyři dny v Divokým Císaři.

A jak to zazila Beruska:
No, znate to, zensky si ty vrcholy nepamatujou... Ale diky za info o pocasi, bylo opravdu takove jak jste psali v SMS Radku a Pio - nebude-li prset, nezmoknem. Nastesti se nam podarilo ze 4 dnu lezt 3x.
1. den severni vrchol Predigstuhlu, tusim, ze to bylo 7- (nejtezsi delka v mokre skala, elegantne prepraseno), zajimave bilance dne, co se tyce Bidlovych ztrat a nalezu: nalez: luxusni celovka (po vymeneni baterek zcela funkcni), vklinenec (made in UK) - ztata: beruscina zanovni zluta karabina (dar od Klary H.)
2.den vychazka na sedlo za Totenkirchlem s hloubavym pohledem na 25delkoveho Dulfera, 3.den skalkarina pod Totem a Fleshem ze severni strany, Tomas potahal 3 delky do 6+ a vytahal si slasku na prstu. Ja se pochlapila ve dvou delkach 4+/5- a Bidlo cvicne vytahl taky nejakou skalku, i kdyz cely den smutne koukal do vysin nad nami. 4.den nas Bidlous vzal na svou oblibenou jihovychodni Christinu hranu na Fleisbank, kterou si dal uz po treti, ale o to vice chrochtal blahem ve vzdusnych hrebenovkach. Dekuji milym panum za protazeni horskym terenem, krasne vyhledy a vyborne stravovani.
Ubytovani na chalupe Stripsenjoch je bajecne, luxusni lagr za 8,50 s alpenverainem, nikdo neprudi, ze mate neustlanou postel, voda tece nonstop a nekdy dokonce i tepla. Dani za komfort je trochu vetsi pocet turistu, kteri se vyvaluji v mistni restauraci a na zaprazi, ale jinak prilis neskodi. Pro neznale nemciny je zde navic vyborny cesky servis v podobe slecny servirky, ktera je rakouska ceska mensina a vyborne patla cestinu, kterou pochytila od maminky a na vyletech do Frydku-Mistku. Vyborne cte z mraku, jake bude zitra pocasi a bude se vas ptat, kde jste horolezovali :-)

Vytvořeno: Tomas 27.7.2005 07:54
Upraveno:Tomas 27.7.2005 07:54další...