Pohoda na Dachsteinu

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kubas - Kuba K.

Adamekhütte
1. Adamekhütte
2. Nika v cestě Hüttenpfeiler na Niedere Sc
3. Komár tamtéž (H¨ttenpfeiler, IV+)
4. A ještě Komár v Hüttenpfeileru
5. Pohled na Gosaukamm s Bischofsmütze (z N
6. Hořec jarní (na konci srpna)
7. Gosauská jezera z 1. věže Schneebergwand
8. Hher Dachstein, Mitterspitz a Schneeberg
9. Kubas v Ostrampe na 1. věž Schneebergwan
10. Přivezli zásoby!
11. Honza Říha v Holländerkante (IV+)
12. Se Honzíkem dolů z Holländerkante
13. V pozadí 2. věž Schneebergwandu
14. Nenasytná kavčata na vrcholu Dachsteinu
15. Rozloučil se s námi alpský mlok
Nováčkovské Alpy se letos obešly bez jediného nováčka. No nic, vaše chyba. My jsme se tam i bez vás měli dobře!

Dorazili jsme do Gosau v sobotu po čtvrté hodině. Což znamenalo, že jsme dobyli kótu Adamekhütte (2195 m) všichni za tmy. Někdo za začínající, někdo za velmi pokročilé. Hlavně Honzovi Říhovi prej ale byla nějaká tma úplně ukradená.

Přes čtyři hodiny krpálu znamenaly takovou sílu pro nebohé horolezce, že to obměkčilo i nebesa a ta spustila na celou neděli taková mračna, že jsme v klidu mohli odpočívat na chatě. Bohužel celej den, což odpoledne už začal být dost vopruz. Naštěstí ale nás v pondělí už budilo slunce, který se nás drželo až do čtvrtka. Takže jsme se rozlezli po kopcích poblíž Adamka. My s Nikou a Komárem jsme vyrazili na Hüttenpfeiler na Niedere Schreiberwand. Krásná cesta cca na 6 délek, dvě místa IV+. Jištění víc než dost. Ostatní opanovali Ostrampe na 1. věž Schneebergwandu (čínské družstvo Kuba T., Oveček, Honza Fuka, Honza Říha, Jirka Kamrád, Tomáš Korč) a Ostgratturm (2 délky za IV+) na N. Schreiberwand (Bidlo s Beruš). Vedro jak blázen - pivo večer dost chutnalo. Tejden začínal jak má bejt a velmi podobně taky pokračoval.

V úterý jsme se vyměnili s Kubou - Schreiberwand za Schneebergwand. My s Nikou a Komárem + Beruška s Bidlem jsme ale z Ostrampe na 1. věž pokračovali dál na 2. věž Schneebergwandu Jihozápadním pilířem (1 místo + 1 délka za V+). Velmi výživné, naše trojka si navíc výživnost zvýšila ještě pěkným exponovaným dlouhým sestupem a slaněním s několika šutropády.

Třetí den s Nikou přibíráme do družstva Honzíka Říhu a vyrážíme cestou Holländerkante na Schreiberwandeck. Super cesta, 2 délky IV+, celkem asi osm délek. Moc hezký. Vedle nás celou dobu lezou Bidlo, Beruš a Komár Linke Holländerkante (VI+ tuším) - nadšení, zejména Komárovo, nezná mezí :)

Večer se rozhodujeme, že čtvrtek strávíme odpočinkovým výletem přes Steinerscharte, Hallstätter Gletscher a Hoher Dachstein. Kuba T. vyráží brzy ráno na Torstein cestou Wangelweg - psanou na 52 dýlek. Naštěstí si to včas rozmyslel a dorazilživej a zdravej večer po turistice okořeněné zdoláním známého klettersteigu Johan.

V pátek místo chuťovkového lezení na závěr déšť a hnusota, takže balíme a šup do doliny.

Vytvořeno: Kubas - Kuba K. 5.9.2005 17:01
Upraveno:Kubas - Kuba K. 5.9.2005 17:01