Členství v oddíle a nábor

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Pionýr

Zbojnická chata. Pohodička při obědě.
1. Zbojnická chata. Pohodička při obědě.
Každý člen našeho oddílu je zároveň členem Vysokoškolského Sportovního Klubu Humanita při FF UK (Horolezecký oddíl Humanita je, vedle šermířů, volejbalistů, florbalistů a dalších, jednou z jeho odnoží) a také Českého horolezeckého svazu.

Členství v oddíle vzniká při náboru, ať už řádném či mimořádném, když uchazeč o členství splní stanovené podmínky a pokladník na základě toho od něho přijme přihlášku s osobními údaji a příspěvek.

Členství v oddíle (nedobrovolně) zaniká jedině nesplněním podmínek nováčkovského kursu (nejčastěji, když nováček do dvou let nesplní předepsané povinnosti kursu), nebo vyloučením člena. O vyloučení člena rozhoduje rada starších a důvodem k tomu můžou být například hrubé prohřešky vůči lezecké etice či bezpečnosti, případně poškozování zájmů oddílu. Proti vyloučení se lze odvolat na oddílové schůzi.
Pokud člen nezaplatí v novém školním roce příspěvek, považuje se jeho členství za skončené.

Nábor nových členů:
Nábor se koná pravidelně na začátku školního roku, zpravidla v půli října, na předem ohlášené oddílové akci nebo v průběhu celého roku individuálně za stejných podmínek. Podmínky pro nábor stanovuje rada starších a jsou zveřejněny na internetové stránce Humanity v sekci Aktuality a v Kalendáři přibližně měsíc před náborem. O výjimkách rozhoduje metodik popř. Rada starších.

5 KROKů KE ČLENSTVÍ
1) přijď na oddílovou akci nebo na nábor
2) kontaktuj metodika, přihlaš se u něj
3) zaplať pokladníkovi příspěvky a vyplň formuláře, o které tě požádá
4) registruj se na Humwebu
5) splň podmínky a staň se členem
(vizte odkaz níže)


Pro přijímání lidí, kteří už jednou členy oddílu byli, ale pak na kratší či delší dobu oddíl opustili, nejsou stanovena žádná přesná pravidla. O jejich přijetí rozhoduje rada starších.


Odkazy na související články a webové stránky jsou v sekci O oddílu.
Pravidla přijímání nových členů HO Humanita
Minimální lezecké požadavky

Vytvořeno: Pionýr 13.10.2005 10:16
Upraveno:PetrG 22.8.2023 20:14další...