Zprávička z valné hromady VSK

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Pionýr

Ve středu 26.4.06 zasedala valná hromada VSK, náš oddíl na ní zastupovali Hrb, Kláruše, Jani a Pionýr.

Delegátů ze všech oddílů byl dostatečný počet, valná hromada byla tedy, narozdíl od předchozích let, usnášeníschopná. Vše proběhlo hladce bez jakýchkoli otřesů, vyhrožování zrušením VSK se tentokrát nekonalo.

1) Zpráva předsedy VSK:
celkem má klub 281 členů, z toho je 155 studentů VŠ;
protože zanikl velký oddíl aerobiku (musel se přesunout z tělocvičny na kolejích na Větrníku na nějaké méně atraktivní místo, což cvičenky nerozdejchaly a přestaly na cvičení chodit), jsou horolezci největším oddílem VSK (máme 81 členů, následují šermíři se 48 členy, běžkaři se 44, cvičitelky aerobiku s 33 atd. až po desetičlenný oddíl turistů);
činnost VSK běží po vyjetých kolejích - klub zajišťuje pro své oddíly tělocvičny a jiná sportoviště, vede oddílům účty (dostane nějaké dotace, ty podle předem schváleného klíče rozdělí, vybere příspěvky od oddílů, peníze uloží na účty jednotlivým oddílům a pak jim z nich platí pronájmy za sportoviště), klub nabízí servis v případě sponzorování nějakého oddílu nebo jednotlivce (má připravené vzory sponzorských a darovacích smluv, případný sponzorský dar zúřaduje a prožene přes oficiální účetnictví a převede na účet oddílu, z peněz si nic nenechává), jinak se oddílům do činnosti nemíchá

2) Zpráva o hospodaření:
Jaká byla očekávaná výše dotací, jaká byla skutečnost a jak byly dotace rozděleny. Pro nás nic nového, peníze už jsme dávno dostali.

3) Krátké zprávičky zástupců jednotlivých oddílů o jejich činnosti:
Rekreační aerobik - zanikl
Šermíři - opět vyhrávají celkem slušné soutěže (při velmi spartánských možnostech tréninku na ochozu tělocvičny, v nedostavěném obchoďáku a podobně je to obdivuhodné)
Běžkaři - zvýšený zájem studentů o běžkování, nárůst počtu členů; pořádají několik závodů ročně a to pro výkonnostní sportovce i turisty (na které nás zvou); když to dobře dopadne, chystají se příští sezónu na Vasův běh; další zde: http://www.humanitapraha.wz.cz/
Florbalisti - skončili v půlce tabulky 2. ligy
Ostatní oddíly - nic zajímavého

4) Klíč pro rozdělení dotací na rok 2006:
Celkem se bude jednat přibližně o 75.000 korun, na člena tedy připadá 267 korun.
Je však stanoven procentuální klíč rozdělení dotace - oddílům s větším počtem členů, oddílům se sportovními výsledky a materiálně náročnějším sportům je přiklepnuto nějaké to procento navíc, než by odpovídalo počtu jejich členů.
Na nás připadá 33% z celé částky, tedy 25.000 (podle počtu členů bychom měli nárok na 21.627)
(ostatní: šermíři - 16%, běžkaři - 15% ...)

5) Vedení VSK:
Pracuje ve stále stejném složení (Jan Smrčka jako předseda, Simona Zvelebilová jako hospodářka + předsedové jednotlivých oddílů); Hrb byl přijat do vedení VSK místo Bidla

6) Sportovní akce:
VSK a KTV pořádají celou řadu sportovních akcí, na které jsou členové všech oddílů zváni; nabídka je v sekci Kurzy KTV stránky http://ktv.ff.cuni.cz/ .
Možnost jet během prázdnin na sportovní pobyt na Albeř pravděpodobně bude (v areálu se bude stavět a neví se přesně kdy), zájemci se musí nahlásit na katedře do konce května. Reference u Beránka.

Vytvořeno: Pionýr 28.4.2006 07:03
Upraveno:Pionýr 28.4.2006 07:04