Sýk opět přistižen na laně

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Lukas B

a mnoho jiných příhod

Fellerovka - politováníhodné tělo svatéh
1. Fellerovka - politováníhodné tělo svatéh
2. Hrdinní velocipedisté
3. Fellerovka - nástup do Schachtkante
4. Následky konzumace piva
5. Krmení rodiny Hoetzelů
6. Husband skáče
7. Hoe neskáče
8. Vrtání
9. Foukání
10. Teta Jitka
Pavel Sýkora, zvaný též Sýk, Husband či Elvis, dlouholetý člen Humanity, byl opět přistižen ve společnosti lana. Je to událost více než výjimečná, jenom nemnozí nejstarší pamětníci mohou hrdě prohlásit, že něco takového spatřili na vlastní oči.


tak jsme byli v polesí ve složení já+králik, husband+tropická manželka, pojídačovi, jiřík+kniha, hoetzelovi a Christian, Sandra und Helene aus Dresden.
páteční večer se odehrál ve společnosti maličkého soudku piva za vydatné konzumace jeho obsahu, což někteří těžce odstonali.

v sobotu jsme nejdříve popolézali na klasických cestách v jižní stěně Fellerovky a Hoe si udělal radost OS přelezem špekoviny Bronzový parohy VIIIb na šachtovou věž, poté jsme se rozdělili na několik skupinek (cyklisti, zasloužilé matky apod.). náš vypravěč zůstává ve skupince milovníků odlehlých kvaků, která se odebrala do jedné tajemné romantické bezvýznamné zamešené oblastičky, kde prvovystoupila dvé věžiček, a to Hadí hřbet cestou obtížnosti III nazvanou dle nestandardní lezecké techniky Skákání na koulích, a věž Hlemýžď bouldrovým problémkem Hlemejždění za IV. A pak byl Hoe vyslán do jednoho mého mnohaletého plánu na věž Milenci (kde se mimochodem nachází naše již devítiletá cesta Sonáta pro klavír klas. VII, tak významná, že ji ještě nikdo nezopakoval, a věž sama je navštívena v průměru jednou za tři roky, a to výhradně přeskokem z masivu). Hoe se vyhlemzal vnitřním solivomechovozavlhlým komínem na pilířek v mezivěží a v očekávání obtížného kroku s nadějí na pád do komína se jal hloubit ďouru. po vyhloubení a vyčištění ďoury zalepil voko chemickou maltou a slanil dolu, přece jenom má ten sajrajt nějaké požadavky na dvě hodiny tvrdnutí.

sobotní večer byl výrazně klidnější. v noci spadlo pár kapek. ráno bylo proklatě studené a větrné. opět se vytvořilo několik skupinek: bikéři (jiřík a kniha, výlet do Mařenic na oběd s několika teréními úseky), poznavači památek (nejčetnější skupina) navštívivší zámek Löwenberg (Lemberk), ze které se pak po návratu odštěpila výprava geokačerů (obskurní pojídačova kratochvíle s džípíeskou a hledáním pokladu) atd.. Vypravěč zůstává u skupiny, která po několikahodinovém taktizování vyrazila zkontrolovat tvrdnutí lepidla. Vytvrdlo. nad ním byl hlemzací nákrok doleva do dalšího krátkého komína, a pak překrok doprava do rajbasu. Hoe po rozdejchání překračuje a juž zavrtává navrtáváček a juž v něm sedí a hloubí ďouru pro voko. (pípá telefon a hoeho spolupracovnici se zrouna narodila dcéra.) Vzhledem k plánovanému harmonogramu volíme odlišnou technologii, a to kombinaci reprofilační malty a olova. Pak pár divě rajbasovooblázkových kroků a již máme vršek. Cesta je pojmenovaná po právě oznámené narodivší se Lucinka a má šestkovou obtížnost.

Nedělní večer je zakončen grilováním buřtů a topinek a nakonec odjezdem.

Vytvořeno: Lukas B 5.6.2006 09:43