Nejen lezením a fotbalem je člověk živ

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Sestra

i když to tak v poslední době nevypadá.

Abychom nováčkům ukázali také jiné aspekty horolezeckého života, načínám zábavu z jiného soudku, ze soudku umění.

Jak možná někteří víte, konala se včera benefiční akce sdružení Tenggara a horolezeckého oddílu Matahari (Honza Říha, Jiřik, Kniha, Alianoš). Díky nebývalé mediální propagaci bylo v místě konání akce narváno k zalknutí a více jak polovinu návštěvníků netvořili příznivci či rodinní příslušníci tohoto sdružení, jak bývá zvykem.

Program se nebývale vydařil. Akci moderoval svižný a vtipný Husband Elvis Sejk, který všechny překvapil mírou své profesionality a pohotovosti a může směle konkurovat všem profesionálům (hlavně těm rádoby).

Kromě tradičních kulturních performancí jako je gamelánový koncert a taneční vystoupení vynikajícího Václava Trojana (ti kdo někdy viděli nějaký balijský tanec si jistě vzpomenou na neuvěřitelnou hru prstů a démonické koulení očima, které dokáže Václav předvést téměř k nerozeznání od rodilého balijského tančníka) se podařilo ukořistit i výjmečný klenot - balijsko-českou geniální tanečnici Karolínu. Ta působí především v Centru orientálního tance kde vede velmi populární kurzy orientálního flamenka, avšak nikdy nevystupovala na takovýchto akcích. Organizátoři si tedy mohou gratulovat.

Dále si mohli zájemci poslechnout jak trochu starší indonéskou lidovou hudbu, tak i její moderní verzi v podání tria mladých indonéských hudebníků kteří si říkají Kuta Míčboys. Jim vévodil vám dobře známý Ali Sunarto, toho času nejlepší indonéský pískař, lyžař, snowbordista a nevím co ještě. Jak vidno, talentu má na rozdávání. Když udeřil do strun a navodil svým nezaměnitelným hlasem romantickou atmosféru, žádné oko v místnosti nezůstalo suché.

Celý večer zakončilo vystoupení pražské rockové kapely Milo (www.milo.cz/?go=hudba) a na parketě jste mohli spatřit takové legendární postavy jako je Husband, frontmen další vynikající kapely Hanuman - Futrus, démonický alpinista a geokečer Pojídač, další démonický tentokráte skialpinista Jiřík, Honza Říha a jeho lezecký harém (který mu Ali závidí :-), atakdále atakdále.

Ti co nepřišli - je mi to trapné ale opět musím zmínit Thomase, který tentokrát na Glockneru podle všech dostupných informací nebyl - mohou jen hořce litovat. Kromě jedinečného kulturního zážitku přišli též o vynikající indonéské kulinářské specialty (šéfkuchařka Widya) a nezapomenutelné ironické komentáře společenského dění v podání Knihy, která si svou břitkostí nezadá ani se slovutnou skupinou Monty Python.

Vytvořeno: Sestra 14.6.2006 10:09
Upraveno:Sestra 14.6.2006 12:10další...