Slunečný outdoorový víkend

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kubas - Kuba K.

Nika ve své první šestce na prvním
1. Nika ve své první šestce na prvním
2. Teď je na řadě Deny
3. Zahrada si rozlézání užívá
4. Ale Deny se občas nerada fotí
5. Šibenice (6) se nám všem líbila...
6. ...i Zahradovi a Nice
7. Tak tohle jsme fakt potřebovali
8. Vodník ve svém živlu
9. Zdenčina nás nepustila :(
10. Zato se vstupem do hospody problém nebyl
11. To není v Anglii, ale v Poříčí
12. Zkušená obhlídka jezu
13. Někteří borci neměli s jezy problém
14. Zdravíme Pikovickou jehlu
15. To není Al-Kájda, ale jehla ano
16. Tak nasedat, zas pojedem!
17. Tak tomu říkám cesta domů z lezení!
18. Jo, fakt to nebylo špatný...
Po minulém víkendu, kdy nás (hlavně mě a Zahradu) vyškolila obtížnost převislých čtyřek a pětek na Muzikantech ve Svatoškách, jsme se rozhodli, že si trochu zvedneme sebevědomí.

A tak jsme tentokrát vyrazili do Poříčí. Tohle si dej, Kubasi, na rozlezení, posílá mě Deny do Nejistých říms za 6-. No, šestka na rozlezení, to je dobrej fór, říkám si. Ale s vědomím toho, že tady jsou přece cesty lehký, jdu do toho a v pohodě dávám na on sight. Lezecké sebevědomí stoupá hned s první cestou. Svoji první šestku na prvním vzápětí dává (byť s pádem a několika odsedy) za moment i Nika a na stejné cestě se rozbíhá i Zahrada.
Přesouváme se podél stěn lomu dál, Šibenice za 6 vypadá skvěle a jdeme do ní. O něco těžší, ale je tam. Moc hezká cesta. Pokračujeme jakousi hranou vpravo od Šibenice, kterou provlezec Zahrada odhaduje na trojku, takže já se rozhoduju pokračovat v motivačním lezení a sóluju.
Přijíždí Radim s celou rodinkou a vyvádí nějakou šestku vpravo od Staré, kterou zatím na prvním vede Zahrada. Ta šestka je fakt krásná plotnovitá cesta, lezu ji na top rope, ale říkám si, že si ji musím dát příště na red point.
Vedro je fakt úmorný, takže mizíme se Zahradou a Deny ke Konopišťskému potoku do tůňky na koupačku, zatímco Radim odchází nechat se Nikou odjistit do Kapsy. A nedala a nedala. Holt, osma je osma, že :)
Ke koupačce přichází Milan a vyrážíme znovu do stěn. Využívám příležitosti a lezu onu šestku, co jsem šel za Radimem, na prvním. Velká radost! Super. Nika a Deny zatím šplhají Starou na prvním, stejně jako Milan. pak ještě Schody (4) a můj pokus o Prašnou I (7-), skončený z nedostatku odhodlání u druhého borháku. Na konec ještě Milan končí tam, kde my jsme začínali - na Nejistých římsách a já šplhám Krávu uzenou (7). Ten poslední metr je ale na mě moc. Po asi devátém pádu to vzdávám a stejně dopadl i Zahrada, který to zkouší na top rope. Úspěšný stejným stylem je nakonec Milan, pro mě tedy zůstává výzva do příště.
Večer výborná nálada v Občerstvení u hřiště, kde nakonec rozbalujem na louce karimatky.
V neděli na cestu domů volíme netradiční dopravní prostředek, otevřenou debl kanoi Vydru z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Super, půjčovna Bisport má skvělou organizaci a sličné telefonistky, jen ta masovost je dost šílená. Ale jedem. Úspěšnější dvojka Milan-Zahrada absolvuje cestu bez nehody, my dva s Nikou se dvakrát koupeme. Z toho ta druhá koupačka není úplně bez následků - jez v Kamenném Pívoze nás dostal a moje kosti zblízka poznávají tvrdost sázavského kamení. Fuj tajxl. Na nohu se ale nakonec postavit můžu, tak pokračujem dál, už v pohodičce až do Pikovic.
Víkend fantastický, kůže opálená až spálená, snad jen bych se na závěr nemusel až tak belhat :)

Vytvořeno: Kubas - Kuba K. 26.6.2006 09:53
Upraveno:Deny 26.6.2006 16:53další...