Testování pro tréninkové účely

Rubrika: Metodika
Autor: Alešák

Prosím udělejte si všichni ve svém vlastním zájmu následující testy síly a ohebnosti. Jednak si díky tomu budete moci průběžně sledovat, jak se zlepšujete, a navíc to budete potřebovat na některé tréninky ke spočítání vaší vhodné zátěže.

Velkou část z testů si můžete udělat v teple domova, k některým potřebujete hrazdu a žebřiny. Doporučuji otestovat se mimo vedené tréninky, např. 30.11. Nedělejte si hlavu z toho, že v některých testech třeba dosáhnete nuly. Alespoň budete vědět, kde je nutno se zlepšit. Nešvindlujte, buďte k sobě upřímní :-)

TESTOVÁNÍ

Ohebnost

Test 1: Dřep čelem ke zdi, chodidla rovnoběžně se zdí, max. 20 cm od zdi, paty na šířku stopy, měří se zadek nad zemí ve dřepu v cm.

Test 2: Čelný rozštěp-rozkroč se s nataženýma nohama, jak to jenom jde, měří se zadek nad zemí v cm.

Test 3: Podélný rozštěp (tzn. provaz), opět s nataženýma nohama, měří se zadek nad zemí v cm. Test se provádí oboustranně.

Test 4: Přesah. Postav se na židli/lavičku s nohama na dotek vedle sebe. Proveď pomalý předklon s nataženými pažemi, prsty i nohama. Změř vzdálenost k rovině, na které stojíš. Přesah označ +, chybějící centimetry -.

Test 5: Postav se čelem těsně k žebřinám v tělocvičně a pomalým tahem (nikoli švihem) umísti jedno chodidlo na co nejvyšší příčku. Tělo odkláněj od žebřin co nejméně ve všech směrech, nejlépe vůbec.

Síla

Test 1: Počet shybů nadhmatem na hrazdě. Prováděj plynulým tahem (a ne křečovitými záškuby celého těla jako červík na háčku) z volného visu bradou nad hrazdu a zpět (až do volného visu!!).

Test 2: Tři shyby nadhmatem max. rychlostí, cvik končí visem po 3. shybu. Měří se čas v sekundách.

Test 3: Tzv. ABC test. Dva shyby, následuje 7s výdrž s bradou nad hrazdou (A1), opět dva shyby, následuje 7s výdrž s 90° v loktech (A2), další dva shyby, následuje 7s výdrž s 120° v loktech (A3). Analogicky následuje B1, B2, B3, C1... Výsledkem je poslední kompletně dokončený cvik (např. B3).

Test 4: Výdrž ve shybu. Počítá se v sekundách než brada klesne pod hrazdu.

Test 5: 10 shybů na hrazdě, následuje 120s pauza, pak opakuj v sérii. Počítá se poslední dokončený shyb (např. 12).

Test 6: Dřep na jedné noze, hezky odspodu až nahoru. Bez opory rukou.

Testování
Jméno:--------------------------------------
Datum:
Ohebnost---------------------------------------------------------
Test1
Test2
Test3
Test4
Test5
Síla---------------------------------------------------------
Test1
Test2
Test3
Test4
Test5
Test6

Vytvořeno: Alešák 26.11.2006 17:54
Upraveno:Alešák 26.11.2006 18:00další...