Vopičí kameny

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Lukas B

reportátorium sandštajnum spisovně

Nebeský žebřík na Frienstein
1. Nebeský žebřík na Frienstein
o víkendu 24-25 května jsme byli na Affensteinech v saském švýcarsku ve složení Já, Honzik Říhovic, Kuba (spolupracovník), Hoe a Zuza.

lezli jsme v oblasti Affensteine, což je krajinově vděčná oblast nad údolím říčky Křinice (Kirnitz), kde podle průvodčíka převažuje vertikální členitost nad horizontální a i v těžších cestách se nevyhneme komínovým a spárovým úsekům, což se ukázalo jako pravdivé. lezoucích lidí jsme potkali dohromady tak 25, a prakticky všichni na Blosztocku a na Ambossu, jinak skoro prázdno. Turistů trošku víc u Bloszstocku (blízko od auta nebo od tramvaje), nahoře u Friensteinu prázdno. Parkoviště v Beuthenfallu je stále zdarma, ale okolo půl deváté se zaplní tak, že už nezaparkujete. ve skalách nejsou prameny, vodu s sebou. bivakování: teoreticky se smí spát jenom v bivakách označených cedulkou bivakplatz, ale dá se pod kterýmkoliv převisem. oheň je všude zakázán.

vylezli jsme:
Bloszstock - Alter Nordweg - Kühnsche Variant VI
Bloszstock - Westwand VIIc
Kreutzer Turm - Nordweg VIIb (direkt Variant)
Brosinnadel - Riesendach VIIc
Flaschenkopf - SO Riss VIIb
Amboss - Schmied und Geselle VIIb
Amboss - 2 cesty ? rajbas cca VIIb-c
Affenstein - Herbstreibung VIIa
Affenstein - ? rajbas cca VIIc
Frienstein - Höllenleiter VIIc
Friedstein - Fliegelweg VIIb
Frienstein - Himmelsleiter VIIa - viz obrázek. obrázek jsem ukradl na www.teufelsturm.de a kajícně se k tomu přiznávám, jelikož se jedná o nekomerci, doufám, že mi bude odpuštěno.

Vytvořeno: Lukas B 26.5.2003 08:12