Jizerskohorští sportovci

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Gobo

Už sem nikdo dlouho nic nenapsal. Zdálo by se, že nikdo nic nedělá, ale není to pravda, jen o tom nepíší. Proto se informační vakuum pokusím vyplnit já. A páč jsem taky nic až tak zajímavého nedělal, nabonzuji ty ostatní, se kterými jsem měl to štěstí hovořit v horách Jizerských.

Sportovec č.1: Hanka Turková, U Bunkru, sobota odpoledne:
Staré lyže značky Rubín, v rukou sjezdařské hůlky s koženými rukojeťmy. "Je to tu super, vůbec jsem nečekala, že tu bude tolik sněhu. Kuba si chce koupit skejtové běžky, no a dětem je budeme muset nějak vnutit. Už musím jet, ještě toho musíme hodně ujet."

Sportovec č.2: Hoe, Štolpišská silnice, neděle 9:30:
Vidím týpka s velkým baťohem jak se o značku státní nivelace snaží sundat vosk z lyží. Nejsou to lyže, které bych dobrovolně dřel o železnou tyč. Asi byl na bivaku stejně jako my, večer to něčím namazal a teď se mu na to lepí sníh. "Nechceš půjčit škrabku?" A hele z týpka se vyklubal Hoe. Nebyl na bivaku, namazal takhle dole, kde byl zmrzlý sníh. V baťohu má lezeckou výstroj a jede přelézt Nos. Brr, mně by se nechtělo.

Sportovec č.3: Michal Zahradník: Nová cesta, neděle kolem poledne: Starší členové si ho jistě dobře pamatují, pro ty novější sympatický týpek s částečně ochrnutou pravou rukou po obrně. "Snažím se se dodělat, ostatní dnes už nešli a musím být brzy v Praze. V loni jsem udělal radikální krok, koupil jsem skejtové lyže, které v životě nenamažu stoupacím voskem, letos jsem se do toho chtěl opřít, ale nějak to nevyšlo se sněhem."

Sportovec č.4: Jizva, Nová louka - restaurace, neděle kolem 13té: Před chatou zapíchlé super lyže a kompositové hůlky. Dršková, jelítko, pivko, zelenou bohužel v restauraci nevedli. "Jedem z Bedřichova" (cca 4km, pro neznalé Jizerek).

Vytvořeno: Gobo 12.2.2007 15:30