Bílina

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Oveček

Povedená akce pro děti

Bílina. Foto: Jiří Novotný
1. Bílina. Foto: Jiří Novotný
V sobotu a v neděli jsme spluli kanál Bíliny od řkm?? do řkm??

Na vodu jsme dávali před silničním mostem ve Světci tj. asi 5km za městem Bílina, tábořili jsme ve Lbíně a vyndavali ve Stadicích Přemysla Oráče.

Řeka má ustálený průtok, tvar i provedení vyzdívky koryta.
Vyzdívka plus kopřivy jsou poměrně dost vysoké a řeka rychlá, což ztěžuje navigaci. Jednoznačných opěrných bodů je minimum. Ztenčují se na počítání silničních, železničních a zemědělských mostů, které se však často i víceúrovňově kříží nad řekou. Kilometráž z oblíbené knihy je na-. Prakticky žádné tam uvedené záludnosti jsme již neobjevili a usoudili jsme, že je vzala voda.

Nová kilometráž by například mohla pálavistům pomoci zmínkou o části uřízlé karoserie automobilu v úzké proudnici atp. Stávající kilometráži jsme brzo přestali věřit především ty kilometry.

Na vyjasněnou, co kamarádi fekálníci rozumí termíny stoka a kanál dodávám, že stoka je stoka, ale v kanále by měla téci pouze klasická obyčejná a nepoužitá voda.
Nicméně po páteční obhlídce úseku pod Bořněm v Kyselce nám žaludek nedal a zamířili jsme dále po proudu k elektrárně Ledvice kde jsme u blízké nádrže tábořili a ráno vyrazili. Plavba myslím odpovídala ZWC, změnu klasifikace na WW1 jsme poznali s přesností na několik metrů, neboť se první loď okamžitě vyklopila a ostatní ji následovali. Na tomto místě jsme zatábořili.

Přejezdy vlakama jsou bezproblémové, jezdí často, ale jen do 17h. Bohužel _nám_ vlak zastavil jen náhodou, na to nás poté upozornil revizor jízdenek. Všechna nádraží, ač poměrně velká, mají design chánov a nově jsou pouze na znamení. Ve vlacích je velmi pochybný samoobslužný systém na odběr peněz a signalizace chtění výstupu. Zasloužilo si to od nás drsné hodnocení, že to teda není user friendly a lístky se nám snažil ze zařízení vydobýt sám revizor. To se mu bohužel na 10km jízdy vpodstatě ani nepodařilo (5km 10Kč, 10km 16Kč a dále běžná astronomická řada).

Vzhledem k tomu, že Klára nám kokrhala pravidelně ráno o šesté, dostávali jsme se do lodí už v deset. Úsek řeky od Velvět se změnil na stoku. Asi se napříště vyhnu značce Libar, kterou jsem zahlédl na fabrice u vody.

Koryto jsme opustili dle doporučení včas, takže ve Stadicích. Ani říční úsek kolem Rtyně a dál nás nenadchl tolik, jako projížďka na kolech. Takže příště zase na kola, neb při vylézání z lodí bylo slyšet dobře, že už sem znova nemusim.

***

Celou tuhle povedenou akci pro děti zpestřuje ještě další organizační špek, protože tábor.

V květnu jsem posunul termín o týden dál neb kolidoval se cvičením záchranky, kterého se někdo musí a jiní chtějí účastnit.
Vzápětí bylo jasné, že jsem přišel o skvělou hačiči Klárku, a brácha taky nejede, protože tábor. Všichni jsme to hned oplakali a dobrý. Ještě zůstávaly nejisté některé děti, protože tábor, ale obětaví tatínci je tam dovezou později, takže paráda.

Skupina čítala 2+2+2+2+1+1(+1+1) dítěte včetně malých kajakáříčků.

***

Takhle rozepsané to viselo na humawebu do pondělí před.

- V pondělí doktoři honili Ivu a pustili ji až ve středu.
- Ve středu Nika prozradila, že drahý polovic a dítě nejede,
protože tábor.
- Dvěma dalším doma různě nepůjčili dítě apod. a stali se
z nich svobodní kajakáři, takže nejedou.
- Ve čtvrtek večer nejtvrdšího fotra z nejtvrdších začaly
škrábat v krku virobacily a odpadla celá jeho smečka.
- V pátek ráno Kuba zjistil, že nejedou, protože tábor.

Takže v pátek v 15:00 vyrážejí 4 lodě a 6 dětí, včetně překvapení poslední minuty, 7 měsíční Kláry.

Závěr: Pokud zpráva nevyzněla, že se mi řeka i akce opravdu moc líbila, tak je to tak a všem děkuji za její podporu.

(Pozor-jsem clenem www.ligazaodstraneniceskehopravopisu.cz)

Vytvořeno: Oveček 30.6.2003 11:26