HBC 2007 - komentář a celkové výsledky

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Pól

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
V neděli se nám opět po roce rozběhl kolotoč humanitního boulder cupu, k čemuž tady teď hodlám stvořit nějaký ten komentář a doplnit ho i nějakýma obrázkama.

V první řadě bych chtěl poděkovat divákům v první řadě. Atmosféru jste vytvořili perfektní, napětí viselo ve vzduchu, že se za něj skoro dalo chytit a pomoct si při lezení boulderproblémů. Pak taky díky vám všem, co jste závodili. Bez soutěžících by se asi ty závody jen těžko obešly. Taky děkuju všem, kdo mi s organizací a přípravou pomáhali, zejména Mikovi za všechno, bez jeho pomoci bych to prostě nezvlád, jeho tátovi za dovoz a odvoz věcí, Pionýrovy za diplomy, LokalBloku za poskytnutí prostor, krámu Hanibal za některé dárečky, všem, kdo nám pomáhali ukazovat závodníkům finálový bouldery a taky všem těm ostatním, kdo nám nějak pomohli, ale teď si je zrovna nevybavuju. No a v neposlední řadě bych chtěl poděkovat divákům v poslední řadě, tj. všem finalistům, za trpělivost při trpění v izolaci (tj. v poslední řadě). A taky bych se chtěl omluvit za menší nedostatky, které se vyskytly, jako třeba lehký časový skluz oproti plánu a Gobem zmíněné delší zpracovávání výsledků. Objevily se totiž nějaké nesrovnalosti a tak bylo potřeba je dořešit. Věřte, že jsme se snažili seč jsme mohli, aby měl závod co možná nejhladší průběh.

V té hlavní, lezecké, soutěži zvítězil v chlapské kategorii naprosto nekompromisně Hoe, který se všemi čtyřmi finálovými bouldery doslova prošel a ve všech na první pokus topoval. Druhý skončil po vybojování zavěrečného, čtvrtého boulderu Mirek, čímž potvrdil své druhé místo z kvalifikace a na třetím místě se (z kvalifikačního osmého!) překvapivě umístila věhlasná sicilská boulderingová legenda, sám velký Emilio Bartas. Nutno podotknout, že byl před čtvrtým Jizvou pouze o jeden pokus na zónu a před pátým Hrbem o dva, nicméně i toto kritérium se v boulderingu počítá a, jak se říká, štěstí přeje připraveným.
V kategorii dívek a žen zvítězila nakonec Beruška, která dala stejně jako druhá Bára celkem tři topy, potřebovala na to však o jeden pokus méně. Třetí byla se dvěma topy Zuzka B., jíž na záda velmi nadějně dýchala Verča Feu. Do topu čtvrté finálové cesty se však oběma rukama dostat nedokázala, takže jí nemohl být uznán.
Výherci lezeček se mně nebo Mikovi nějak ozvěte a dejte vědět, jakou velikost vám mám objednat.

Té podružnější, ve výsledku však možná i zábavnější, recitační soutěže jste se též zhostili k mé radosti opravdu svědomitě a po hlasování publika s naprosto drtivým náskokem zvítězil Hoe, který se zachoval velice kolegiálně a vyhranou hlavní cenu, basu kozlíků, rozdal v plén. Kvůli mnoha stavěčským povinnostem jsem bohužel nemohl v klidu vystupující sledovat, nicméně i z těch pár úryvků, co jsem zaslechl, myslím, že vyhrál zaslouženě. Dokonce jsem měl přichystaný i jeden vlastní výstup, ale kvůli časovýmu presu a bolení v krku jsem se nakonec rozhodl schovat si ho na příště.

Celkové výsledky si můžete stáhnout tady:
http://mujweb.cz/www/pawell/vysledky_HBC2007.xls

Fotky dodám jakmile se ke mě dostanou.

Tolik tedy k letošnímu Humáči a ještě jednou díky všem. Už se těším na příští ročník, kterého se však doufám zúčastním už jako závodník, i když rok je dlouhá doba, takže kdo ví...třeba si to rozmyslím.

Srdečně Pól

Vytvořeno: Pól 18.12.2007 22:58
Upraveno:Pól 19.12.2007 12:01další...