Víkend v Maltatalu

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Bidlo

První délka Wintasunu
1. První délka Wintasunu
2. První délka Gamsecku
3. Wintasun a výhledy
4. První délka Superfeuchtu
5. Superfeucht zespodu
6. Výhled z našeho balkónu
7. Wegscheiderhof, tady jsme zase bydleli
8. Strannenbach, 3. délka
9. Strannerbach, 3. délka
10. Strannerbach, 3. délka
11. Strannerbach, 4. délka
12. Strannerbach, 4. délka
13. Strannerbach, štand na konci 4. délky
14. Strannerbach, 5. délka
15. Strannerbach, 6. délka
16. Strannerbach, 10. délka
17. Strannerbach, 10. délka
18. Strannerbach, zásah do brady v 10. délce
19. Kolumbus
20. Kolumbus
21. Gobo leze Dreifaltigkeitsfall
22. Gobo leze Dreifaltigkeitsfall
Ledy v Maltatalu byly skoro parádní, sobotní počasí také, a nedělní mokro už nic nezmění na tom, že váhavci, kteří nejeli, rozhodně prohloupili.

Po dlouhých dohadech asi 13 lidí, kam jet na ledy a zda opravdu budou, nás nakonec 8 vyrazilo do Malty. Posádka ve složení Turci, Martin H. a já zvolila ubytování v penzionu u naší milé paní, což v důsledku vedlo k tomu, že posádku druhého bivakovacího vozu jsme za celý víkend prakticky nepotkali. Kuba sice tvrdí, že když se v neděli sápal nahoru, tak kolem něj Gobo s Jindrou slanili a smáli se mu, proč se tak klepe, ale u něj člověk nikdy neví, co je skutečnost a co výplod jeho bujné novinářské mysli.
V sobotu bylo azuro a lehký suchý mráz. Kuba s Hankou zvolili předlouhou genusovou klasiku Strannerbach (cca WI 3) se spoustů délek, ač některých skoro chodeckých. Z jejich vyprávění mi utkvělo, jak Kuba ve snaze poslat Hance dolů své lepší cepíny jeden z nich hodil na družstvo Chorvatů; a také jak Hanka, když už se jí nechtělo nahoru, prý schválně nastrčila bradu velkému padajícímu kusu ledu, aby pro sestup získala "objektivní" důvody (podání Kuby). My s Martinem jsme lezli šestidélkový Gamseck (WI 4+), a protože jsme kvůli dvěma družstvům dalších Čechů před námi nastupovali až něco před polednem, na poslední délku slanění a sestup krpálem v lese už jsme si museli svítit.
V neděli už bylo nad nulou, foukal vítr a lehce sněhopršelo. Turci lezli dvoudélkový Dreifaltigkeitsfall (WI 3), my třídélkový Superfeucht (WI 4+). O něm píší, že patří k nejkrásnějším ledopádům v Maltě, a myslím, že to můžeme potvrdit. Snad jen kdyby byl trošku sušší. Především slanění, při kterém si vyždímáte úplně mokré lano úplně mokrými rukavicemi na úplně mokré kalhoty, nebylo příjemné.
Podmínky v Maltě jsou velice dobré. Kromě první délky Gamsecku, kde byl led trochu tenký a dunivý, jsou ledy dost tlusté i pevné. Já jsem si lezení náramně užil, snad kromě té úvodní délky Gamsecku, kde jsme nerozlezení začínali, a led ve mně úplnou důvěru nebudil.
Jak to viděli a co prožili ostatní, především posádka druhého vozu, sem musí napsat sami.
Ledům zdar!

Vytvořeno: Bidlo 28.1.2008 12:02
Upraveno:Bidlo 28.1.2008 12:15další...