Orientační běh pražských horolezců 2008

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Radek J.

Skrz hustník na hnustník a do rybníka

Vypečený start
1. Vypečený start
2. Prusíkování 1
3. Prusíkování 2
4. Šup do díry
5. Vzorová mapa

Povedená taškařice začala už na startu, na tom prvním, falešném. Místo pátečního klídku, pivka a okukování soupeřů nás čekala cedulka, že jsme na špatném místě. Naštěstí jsem měl v autě Báru, Pionýra a Deny, což představovalo mozkový trust, kterému snadná navigační úloha nemohla odolat. Na skutečném startu jsme potkali Toma Korče a Jirku Kamráda, které tam od falešného startu někdo hodil. Přijeli vlakem.

Noční etapa měla 20 kontrol, byl to scorelauf bez časového limitu. Mapa byla pravá orienťácká, stejně jako v Mukařově stažená v poněkud nižším rozlišení z mapového serveru orientačního běhu. A stejně jako v Mukařově nebyla příliš aktuální. Byla sešitá ze dvou kusů s rozdílným měřítkem (?) a s velkým bílým nic uprostřed. V tom bílém nic uprostřed tekla pěkně hluboká řeka. Vyžádala si od startovního pole jednu čelovku a minimálně jednu koupel, když ji dobrodružné povahy překonávaly po zavěšeném ocelovím laně.

Kontroly byly umístěné pěkně vypečeně, doslova schované v různých zatáčkách, škvírách a průlezkách. Profi orienťácká lampa s 20 W halogenem byla dost velkou výhodou (než po čtyřech hodinách došly baterky). Pak jsme zpomalili. Spoustu času jsme ztratili na špatně umístěné kontrole. Pak jsme se vydali lužním lesem za rybníkem přímo na jih, což nás také nezrychlilo. Nakonec jsme skoro po šesti hodinách byli rádi, že můžeme na kutě.

V denní etapě bylo rozmístěno 70 kontrol na asi pěti mapách různé kvality (kus mapy jsme si třeba domalovávali). Desetihodinový limit jasně určil, že budeme rychle chodit, občas popoběhneme, ale žádné lítání to nebude. Popisy kontrol ve dne byly spíše básnické, lampionky samotné byly zase poschovávané, jak nejlépe to šlo.

Některé kontroly byly lezecké, ale drtivá většina byla jednoduchá: prusíkování, slaňování, lézt se nemuselo. Začali jsme s Bárou na velké mapě na východ o Příhraz a pozdě odpoledne jsme se přesunuli do příhrazských údolíček. Na velké mapě jsme drželi krok s chachary ostravackimi, po cestě do Příhraz jsme potkali Deny s Pionýrem, kteří zvolili opačný postup. To byste nevěřili, jak jsou údolíčka horem dolem pádem příkrá.

Už za tmy jsme dorazili k opulentní žranici s pivem zdarma, takže jsem okamžitě začal doplňovat elektrolyty. Byli jsme utahaní, ale měli jsme celkem dobrý pocit z toho, že jsme se nikde vážně nezasekli a dohledávání kontrol nám trvalo přiměřeně dlouho. Druhé místo v mixech skutečně potěšilo, na výsledku je ale jasně vidět, že první smíšená dvojka před námi měla komfortní náskok.

Pionýr s Deny se příliš dlouho zabývali sbíráním kontrol v Příhrazech, potom marně hledali vtipně umístěné bonusové kontroly na malých mapkách a obsadili sedmé místo v mixech, Jirka s Tomášem skončili sedmatřicátí. Hoe se společensky zakecal na lezecké trojkontrole a potom s parťákem usoudili, že nemá cenu se honit.

Organizátoři - Géčko se Špicálem - odvedli gigantickou práci při stavbě trati a zajistili luxusní ubytko s luxusním papáním a luxusními Svijany, až by se člověk zapomněl na startu.

A jeste par obrazku by ostravaci:
http://picasaweb.google.cz/tomas.korc/OrientakPrazskychHorolezcu08?authkey=c8vG8JNR0_U#

Vytvořeno: Radek J. 22.11.2008 16:39
Upraveno:tomáš korč 25.11.2008 17:19