Humáč Boulder Cup 2002 Closed

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Pořadatelé Hrb a Gobo připravili dobrou akcičku

Zuza Dvořáková, foto: Robert Halama
1. Zuza Dvořáková, foto: Robert Halama
2. Sestra, foto: Robert Halama
3. Martina, foto: Robert Halama
4. Hlavní rozhodčí Hrb, foto: Robert Halama
5. Tygřík, foto: Robert Halama
6. Jindra Štěpán, foto: Robert Halama
7. Vlasta Daněk, foto: Robert Halama
8. Kuba Turek, foto: Hanka Turková
9. Sestra v závěrečném převisu, foto: Kuba
10. Drn, foto: Kuba Turek
11. Honzovi Říhovi radí Gobo, foto: Kuba Tur
12. Ondra Turek, foto: Kuba Turek

Dne 1.12.2002 se uskutečnil Humáč Boulder Cup 2002 Closed. Celkem se zúčastnilo 39 lidí, z toho 12 lezkyň a 17 lezců. Lezly se 2 kvalifikační bouldry v každé kategorii. Vždy tytéž bouldry jen z jiné strany. Muži lezli jen po modrých chytech, ženy po modrých a zelených.
První ženská kvalifikace přinesla dva TOPy v podání Petry Hop a Sestruchy. Dobře si vedly také Renata Mathonová, Zuza Dvořáková, Hanka Turková, Martina Jirasová a Markéta Somolová.
Druhá ženská kvalifikace byla plná zvratů. TOP se nepodařil žádné ze závodnic, nejblíže k němu měla Sestra, hned za ní skončila Martina. Dobrý bodový zisk předvedly také Hopík a Zuza. Zcela však propadly Renča a Hanka.
Jistě jsme čekali více od Kláry Vaňkové, ta však v obou kvalifikačních bouldrech toho moc nepředvedla, a tak není divu, že nepostoupila.
Před finále se na špici usadila Sestrucha s Hopíkem, za ni s bodovým odstupem následovala Martina se Zuzou. Po nich pak s větší bodovou ztrátou následovala vyrovnaná skupinka tvořená Renčou, Hankou a Markétou. Do finále je doprovodila osmá z kvalifikace Veronika Lemberková.
Ve finále se však výsledky kvalifikace projevily jen v pořadí startujících, a tak vše bylo otevřené. Ženské finále přineslo vyrovnaný souboj, ve kterém padly hned 3 TOPy v podání Sestruchy, Hopíka a Martiny. O vítězce tak rozhodlo umístění z kvalifikace. Finále jistě přineslo zklamání pro Zuzu, která po kvalifikaci figurovala na 3.-4. příčce. Finále dolezla sice daleko, ale ne dostatečně, a tak nejenže nedala TOP a musela tak přepustit slibné místo z kvalifikace Martině, ale ještě byla předlezena Renčou, která nakonec skončila na čtvrté příčce.
Mužská soutěž měla bohužel až příliš jednoznačný průběh. Při neúčasti Tomase, Hrby a Goba, kraloval Pionýr. V prvním kvalifikačnim bouldru předvedl jako jediný TOP. V druhém pak opět TOPoval spolu s Jindrou Štěpánem a Komárem. Komár předvedl slušný výkon i v prvním bouldru, a tak mu po kvalifikaci náležela druhá příčka. Za zmínku stojí i výkony Lukáše, který v obou bouldrech předvedl vyrovnaný výkon na hranici TOPu a z kvalifikace postoupil na třetím místě. Na čtvrtém místě postoupil nevidomý Honza Říha a teprve za ním favorizovaný Bidlo, který získal stejně bodů jako Jindra. Ostatní závodníci následovali se značným bodovým odstupem.
Lepší výkony jsme čekali také od Kuby, zvláště pak když chyty byli mokré. Jeho taktika doskoč co nejdál neslavila příliš úspěch což potvrzuje i patnácté místo v kvalifikaci, daleko od bran do finále.
I mužské finále při přineslo zvrat, ne však na čelní pozici. Svůj dobrý výkon z kvalifikace jediným TOPem, zopakoval Pionýr a závod vyhrál. Téměř na hranici TOPu vypadl Jindra, který nečekaně získal druhou příčku. Pozici z kvalifikace vylepšil také Bidlo, který jen o teč porazil Komára. Honza Říha nezvládl dlouhé přesahy a skončil na pěkném pátém místě. Ve vodorovné střeše se tradičně nedaří Lukášovi, přesto jediný krok ve střeše mu přinesl šesté místo.
Sepsal Gobo

Pořadí Jméno
1 Eva Kavková
2 Perta Pohůnková
3 Martina Jirasová
4 Renáta Mathonová
5 Zuzana Dvořáková
6 Veronika Lemberková
7 Hana Turková
8 Markéta Somolová
9 Klára Vaňková
10-11 Lenka Sedláčková
10-11 Judita Matoušková
12 Lucie Sedláčková

1 Jan Hásek
2 Jindra Štěpán
3 Petr Daniš
4 Martin Komárek
5 Jan Říha
6 Lukáš Bludský
7 Vlasta Daněk
8 Jan Stuchlý
9 Pavel Jaroš
10 Václav Nádvorník
11 Ondra Turek
12 Mikuláš Krutský
13 Matěj Turek
14 Petr Farkač
15 Jakub Turek
16 Tomáš Dzik
17 Milan Bernášek

Vytvořeno: Kuba 24.2.2003 23:19