Tiská 24 hodinovka II

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Radek J.

Počty
1. Počty
2. Věže
3. A cesty
4. Konec
5. Wunderwaffe
6. Plánování
7. Nástup na Žíznivou
8. Orgoj chorchoj
9. Orgoj chorchoj podruhé
Bez piv a bez povinných věží

O prodlouženém víkendu jsme se s Bárou zúčastnili druhého ročníku již tradiční akce Tiská 24 hodinovka. Na rozdíl od ročníku minulého se letos nedalo bodovat chlastáním piva, ale k některým borcům se tato změna pravidel ještě nedonesla. Už na startu byli slušně nakalení.

Dostali jsme krásné kartičky na zápis výstupů a v osm večer vyrazili do skal. Soustředili jsme se na kratší cesty, které jsme znali a občas je doplnili cestičkou podle Jizvova bedekru. Květnová, Kočka, Vyhlídka, Strážce Tiských stěn. Báře to leze a dává si na RP Žíznivou cestu za bouldrových VIIc na Vyhlídku, kterou jsem přefuněl s jedním přidržením za kruh.

Po šesti cestách v Malých Tiských jsme vytáhli čelovky. Lezení s nimi šlo kupodivu dobře a měsíc před úplňkem vytvářel docela romantickou atmosféru. Bohužel už nebylo vidět, která cesta je nahoře ještě hnusně zeleně oslizlá od dlouhých dešťů, což Báře připravilo jedno velmi nemilé překvapení a mě jedno neplánované prudší odsednutí do lana.

Okolo půl druhé v noci jsem zapytlil vražednou solivou čtyřku a vzápětí další vražednou solivou převislou pětku, což byl jasný signál zalézt do spacáku.

Po čtyřech hodinách spánku jsme posnídali kafe, pak kafe a nakonec kafe a dále oblézali tiské stěny. Šli jsme do Velkých stěn a (podle Megahusťákova průvodce) lezli cesty s hvězdičkama. Bára byla neobyčejně při chuti a z noci ještě dobře rozlezená, takže si v rámci soutěže střihla Orgoj chorchoj (VIIc) na on-sight. Já už jsem byl schopný dobývat spíše jednodušší cesty, ale na druhém jsem přelezl ještě pár sedmiček s písmenkama. "A to máte z druhé strany schody?", ptal se výletník pod Teplickou věží. "Ne, cesty mi tahá přítelkyně."

Okolo poledního jsme pozřeli tajnou zbraň: ukrutně hnusný energetický nápoj a načali druhou desítku výstupů. Byli jsme i s minimem spánku překvapivě použitelní a cítili jsme, že šestky nebo pětky můžeme lézt až do alelujá. Už to vypadalo, že do večera splníme cíl a nějakých 30+ cest dáme. Jenže v jednu hodinu se oblaka otevřela a do šesti do večera otevřená zůstala.

V Refugiu nikdo z organizátorů nebyl, tak jsme dali pár piv a zalezli do auta trošku se prospat. Když jsem se v pět probral a šel odevzdat kartu s výstupy, zjistil jsem, že
a) organizace mírně zaskřípala
b) vyhlášení proběhlo předčasně
c) jsme vyhráli mixy a celkově byli třetí

Nevadí, v bedně s cenami bylo hezkých věcí habaděj! Do večera jsme se lehce prošli, vyhlédli si cesty na další návštěvu Tisé a pak už jen slavili a slavili :-)

Vytvořeno: Radek J. 9.7.2009 21:52