Red Rocks and Rolls

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Mejla

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.

Abyste si nemysleli, že v Americe jenom tloustnu, jim hamburgry a lezecky zahálím, což je samozřejmě pravda, tak mimo to jsem strávil týden v Red Rocks, takže bych se chtěl podělit o dojmy a nějaké fotky. Red Rocks je oblast nedaleko Las Vegas, takže z Indiany, kde teď bydlím, je to docela dálka. Na cestě jsme strávili 35 hodin v autě tam a o něco víc zpátky, ale rozhodně to stálo za to. Celkově se Las Vegas zdá jako ideální místo kde žít, vedle Red Rocks jsou poblíž Yosemity, Zion, Indian Creek, kasína, strip bary, takže člověk má z čeho vybírat za každého počasí:-). No upřímně, je to velkoměsto uprostřed pouště, kde mimo turistiky není asi nic jiného, takže není o co stát.
Ideální doba pro lezení v Red Rocks je právě jaro nebo podzim. Slyšel jsem, že v létě je skála i ve 4 ráno rozžhavena na 110°F, takže možná dry tooling v bikinách by šel:-). Je to pevný pískovec a každý si vybere podle chuti. Vedle spousty sportovních jednodýlek se dají najít i sportovní vícedélky. Jednu jsme si vybrali i my, 6 dýlek 5.10c tj. 7+ Princ of Darkness. Úžasně vyrovnaná a odjištěná cesta plotnou přímo nahoru. Větší výběr je z klasických vícedélek, kde člověk k jištění může použít cokoli a vůbec bych se nebál, že skálu zničí. Maglajz je samozřejmě taky povolen. Určitě se v Red Rocks dá strávit lezením celý život a 5 dní co jsem tam byl já, je jenom tak k nasátí atmosféry.
Jinak bilance zranění byla docela vysoká. Z asi 20 lidí to byly dvě zlomené nohy (z bouldrování) a jedna zašitá hlava (z koupelny). Proto bych vám dal dvě rady pro cestování po Americe. Nebouldrujte a nepijte s amíkama, kterým právě bylo 21 (oni nejsou odkojení pivem, takže to neumí) a už vůbec ne dohromady! :-)

Vytvořeno: Mejla 1.4.2010 03:07