Sex on the Glacier

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Feu

aneb kdo odjel dřív, o hodně přišel

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

Výlet do sladké Francie by si zasloužil snad více než jen pět galerií a lascivní titulek. Pro doplnění šťavnatých detailů, vážené obecenstvo, čtěte laskavě dále.

Týden na chatě Envers des Aiguilles začal zostra: Guy Anne l'Insolite, Children of the Moon, Le Marchand des Sables a potom už lezec R. ukecal instruktora P., že si dají rest day. Po rest deji si švihli ještě Magie d'Orient, ale asi nepochopili slanění, vysoké školy nemaje. Proto se brodili v lezačkách odtrhovou trhlinou, zjistili, že Miury se dají výborně zakopávat jako mačky, zkrátka alpinismus jak má být, experienced climbers first.

Po náročném programu regenerovali P.R. v Chamonix nad demižonkem Merlotu, který bohužel nedopili, takže zůstalo dost i na pitný režim u Aiguille du Midi. Mazácky za odpoledne střihli Rébuffatovy plotny na Aiguille a potom se přesunuli pod Helbronner, kde se měli setkat se skupinou Bé. Skupina Bé se ovšem aklimatizovala na Mt.Dolent, v důledku čehož dorazila pozdě. Zbytek dne strávila supina Bé kopáním záhrabu pro stan pomocí ešusů, až na instruktora MH (MFF UK), který neposlechl dobré rady instruktora KT (FF UK, PS ČSLA) a vzal si vlastní lopatu.

V první lezecký den skupiny Bé vše pokračovalo typický humanitním způsobem, kdy se čínské družstvo vydalo dobýt Pyramide du Tacul. Instruktor P. a prostý lezec R. se vydali na Pointe Adolphe Rey, protože tam vede cesta, která se dá pohodlně slanit. R. celou dobu nadšeně hltal novinky, které se P. naučil na instruktorském kurzu. Instruktoři VD a VJ se vydali na Salluardovu cestu na Pointe Adolphe Rey, kterou hrdinně dolezli, ale až v šest večer, kdy už hodinu sněžilo a kdy už nejméně dvě hodiny měli slaňovat. Vrátili se o půlnoci v totálním humusu.

Přesto však právě VJ a VD nevyměkli a následující den na rozdíl od čínského hromadného mužstva neutekli. Po taktizování a čekání na počasí zdolali P.,R.,VJ a VD o den později Dent du Geant, kdy kromě lezeckých schopností osvědčili ostré lokty a schopnost neztratit se v orientačně náročné tlačenici Taliánů, Rakušáků a jiných pronárodů.

Proč se článek jmenuje Sex on the Glacier vypravěč nepochopil. Slabá vodítka hledal v typicky freudovských symbolech (Dent du Geant, cepín), věčné lábuži nad zalezením do spacáku a vícenásobných orgasmech nad konzervou lančmítu.

R.
----------------
A zde ještě překopírovávám odkazy na všechny možné galerie, které se objevili v diskuzi.

Píťa
http://picasaweb.google.cz/JirkaPitelka/Chamonix#

Feu
http://feulina.rajce.idnes.cz/tbo_Chamonix2010/

Víťa
http://picasaweb.google.cz/spousta.fotek/MontDolent#
http://picasaweb.google.cz/spousta.fotek/ValleeBlanche#

Radek
http://picasaweb.google.com/radekjosek/Chamonix#

Turci
http://www.horydoly.cz/foto/montblanc_dolent_pyramide2010

Dejv
http://www.humanita.n.cz/articles_view.php?idart=451

Martin Hejna
http://picasaweb.google.com/martin.hejna/20100724Courmayer#
a na Humanitnim ftp ve vetsim rozliseni

---------------------------------------------------------

Vytvořeno: Feu 3.8.2010 17:43
Upraveno:Kuba 16.8.2010 15:12další...