Hlubočepy

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Lukas B

lezení a květákování

Hlubočepské plotny 1
1. Hlubočepské plotny 1
2. Hlubočepské plotny 2

Dokud nezačnou tréningy v opletalce, tak se čtvrteční odpoledne tráví na Cvičáku v Hlubočepech. jelikož se pokaždé najde individum, které netuší, jak se tam dostat, tak popíšu přístup.

autobusem: z Knížecí nebo lépe ze smíchovského nádraží (jezdí častěji) autobusem do zastávky Hlubočepská. vyrazíme na severozápad úzkou uličkou směrem k semmerinku, podejdeme semmerink a doprava směrem do prokopského údolí a ještě jednou dopava nahoru prudkou úzkou asfaltečkou (celkem asi 600 m od autobusu).
autem: na poslední úzkou asfaltečku je vjezd zakázán s výjimkou dopravní obsluhy. Může-li se občas některý zblblý bledý politik cítit ve svém srdci Romem, tak nám nic nezabrání se ve svém srdci cítit dopravní obsluhou. leč tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až sám do ní padá, a mladí ležáci, těm se zelení.
Na bicyklu: sedíce na bicyklech šlapeme do pedálů, točící moment vzniklý šlapáním se z táců přenáší na pastorky v inverzním poměru proti počtu zubů.

Na cvičáku se odehrává květákování, což je nenáročný míčový sport, který by se dal při notné dávce fantazie nazývat nohejbalem. Jsou tam dvě asphaltová hřišťata. vzhledem k tomu, že tma přichází brzo, je obvyklý sraz na hřišti v 17:30, tato hodina bývá potvrzena na diškusi.

Obsluha kiosku (neboť zdejší provozovna se věru nedá nazývat hospodou) ochotně zapůjčí kopací mičudu, nicméně občas je obsluha nevrlá a nacamraná a půjčka je doprovázena brbláním ať taky koukáme konzumovat.

Před květákováním se scházejí kolbeni (tj. ti, kteří pracují v reálném sektoru a vytvářejí určité konkrétní hodnoty, a pracují od rána a tedy v práci brzy odpoledne končí) na zdejších skalách, kde před květákováním vylezou několik cest na zdejším chytovatém a drsném vápenci. Kolbeni se scházejí pod skálou okolo čtvrté.

Vytvořeno: Lukas B 26.9.2003 14:32