Závěr sezóny v Mukařově

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Závod 7. Foto: Brto
1. Bezděz. Foto: Tok
2. Promítání. Foto: Tok
3. Promítání. Foto: Tok
4. Tomas na kole-houpačce. Foto: Tok
5. Jitka obhlíží módní model. Foto: Tok
6. Bidlo. Foto: Kuba
7. Cesta do obory. Foto: Kuba
8. Pod Drábkami. Foto: Tok
9. Ranní zpěv. Foto: Tok
10. Brto před závodem. Foto: Kuba
11. Evuša závodí. Foto: Tok
12. Odjezd. Foto: Kuba
13. Káčov. Foto: Gobo
14. Vrchol Káčova. Foto: Gobo
15. Tygřík na Káčově. Foto: Gobo
16. Gobo a Vlasta na Káčově. Foto: Tygřík
17. Tygřík a Honza Říha u Čertovy zdi. Foto:
18. Závod 1. Foto: Brto
19. Závod 2. Foto: Brto
20. Závod 3. Foto: Brto
21. Závod 4. Foto: Brto
22. Závod 5. Foto: Brto
23. Závod 6. Foto: Brto
24. Závod 7. Foto: Brto
25. Závod 8. Foto: Brto
26. Závod 9. Foto: Brto
27. Závod 10. Foto: Brto
Bohužel pršelo vždycky jen přes noc. Přesto přijelo asi čtyřicet členů i přátel oddílu a promítalo se a jezdilo na kole, co to dalo.

Promítání
V pátek večer trvalo několik hodin, že se podařilo zprovoznit video. Do akce byl zapojen Pojídač, Oveček a Hanka T., taktéž videokamera, notebook, dataprojektor, videopřehrávač a spousta kabelů. K vidění byl Sýkův zábavný filmík o komínovém lezení v Ojvíně, Jitčino erotické angažmá jako břišní tanečnice a turecké filmy z divoké vody. V sobotu k nim přibyl ještě další Sýkův erotický film o devčatech na Mužském.
V sobotu odpadlo mnoho spáčů, a tak nikdo neprotestoval proti statickým obrázků z hor, skal, řek, moří a hnědouhelných dolů od Tomase, Toka, Ovečka, Evuši a Turků.
K vidění bylo průběžně i pár fotek od Radka (Fagaráš), Ctirada (Pyreneje a Blízký východ) a Bidla (Paklenica). Jestli jsme na někoho zapomněl, tak jsem jeho promítání prospal a tímto se mu omlouvám.
Cyklistická vyjížďka
Osazenstvo Mukařova se jako obvykle rozdělilo na několik skupin podle chuti navštívit co nejbližší hospodu. Skupina A odjela na Ralsko. Sliboval jsem pěkný sjezd z vrcholu, ale dostal jsem vynadáno, že takhle si nikdo hezký sjezd nepředstavoval. Škoda, příště budu muset vymyslet ještě horší. Odměnou ovšem byl strašně daleký a čistý rozhled od Řípu k Lužickým horám.
Skupina B dojela na blízké Drábky, pojedla jahody se šlehačkou, vypila kávičku na Krásné vyhlídce a spokojeně se vrátila. Jen Tomas se pokusil odšroubovat za jízdy zadní kolo na vypůjčeném houpacím bicyklu a byl z toho celý víkend vyděšený. Spokojenost možná pramenila i z toho, že Jitka byla bez Bluda a mohla si dovolit nějaké nepřístojnosti. Co se přesně dělo raději nedomýšlet, ale Sýk, Tomas i Tok již předem avizovali zvěrstva.
Skupina D vyrazila s dětmi na Kost. Mezi tím se ovšem malá Bára Beránková s Ondrou Turkem na nějakou dobu ztratili. V tak mladém věku...
Skupina CH, kterou vedl Gobo svým otrokářským způsobem, se vrátila z pěší vycházky zdemolovaná. Honza Říha kulhal a Tygřík nemluvila. Zaslechl jsem jen něco o výhledech na zasněžené Krkonoše. Skupina H šla na houby a našla celých osm kusů. Místní nosili domů plné koše.
Orientační závod na kolech
Závodu o putovní pohár ruského vojenského ešusu se účastnilo nebývalé množství jedenácti dvojic. Prohlašoval jsem, že je to 10-15 km a jízda bude trvat hodinu až hodinu a půl. Nakonec se všechno trochu protáhlo a závodníci se vraceli po čtyřech až pěti hodinách a na tachometrech měli natočeno nejméně třicet kilometrů. Pohár předala minulá vítězka Pavlína do rukou Berušce s Bidlem. Vyjádřila přání, že získat i předat pohár by měly dvojice, které k sobě patří. S tím vehementně nesouhlasili Brto a Pojídač.
Výsledky uvádím podle celkového pořadí, první čas vyjadřuje čistou dobu jízdy a druhý celkový čas s připočtenou penalizací za neprojetí některé z kontrol.
1. Beruška + Bidlo, 4:16, 4:16 Všechno v pohodě, akorát jednou přes sebe spadli na asfaltové silnici. (Musel jsem se vžít do Kubova myšlení.)
2. Jitka + Blud, 3:42, 5:12 Po dlouhých konzultacích se ukázalo, že našli úplně jinou skalní věž a vylezli na ní nechtěně prvovýstup. (Lukýsek trochu spěchal a nakreslil si do mapy kontrolu na pravou stranu potoka místo na levou.)
3. Vlastík od Ovečka + Zuzka, 4:10, 5:40 Na poslední kontrolu se úplně vykašlali. (Pořád jsme se ptali lidí na cestu a oni nám nic neporadili. Až ten pán před poslední kontrolou nám poradil dobře, a tak už jsme tam nejeli.)
4. Pojídač + Brto, 5:42, 5:42 (V mapě přesně všechno sedělo. Jak je to možný?)
5. Štěpánka + Sýk, 5:52, 5:52 (Normálka, ne?)
6. Veronika + Milan, 5:54, 5:54 Prostě dojeli, řekli že to našli a jinak toho moc nenakecali.
7. Hanka + Radek, 4:00, 7:00 Na všech kontrolách byli, ale skoro všechny odpovědi napsali špatně. (Pěkně mě to sere!)
8. Evuša + Tok, 5:05, 7:20 Nic moc výsledek, ale ty fotky ze závodu stály za to. (Hele, nafotil jsem Evušu, jak má kocoura na rameni!)
9. Klára + Filipes, 5:58, 9:42 Ztratili se, odjeli do hospody a dali si gáblík. (Nějak mě ta turistická mapa nudila.)
10. Martina + Savec, diskvalifikace Vrátili se za dvě hodiny. (Hledali jsme první kontrolu a našli jen Bluda s Jitkou. Když nám řekli, že už mají za sebou třetí kontrolu, obrátili jsme se a jeli domů. Absolutně jsme nevěděli, kde se nacházíme.)

Vytvořeno: Kuba 13.10.2003 11:21