Orieněťák o pohár Sovětského vojenského prostoru 2012

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Dejv

Mapa
1. Mapa
2. Kuna lesní
3. Medvídek Mýval
4. Geo leze na strom
5. Aleš se chystá prusíkovat
6. Bloudící Hanka
7. Petr na stromě
8. Petr leze na strom
9. Kuba prusíkuje
10. Hanka prusíkuje
11. Hanka leze na další strom
12. Bloudící Piľo
13. AlŸča leze na strom
14. Pípákující Víťa
15. Víťa na stromě
16. Víťa slaňuje na Dülfera
17. Bloudící Aleš

Poté, co se loni Kuba vyjádřil že bych mohl příští ročník uspořádat já, jsem to bral, tak nějak flegmaticky a říkal si, že ono to nějak dopadne. Zhruba po roce, co jsem si přečetl upoutávku na Mukařov, kde Kuba slibuje orientační závod, který mám uspořádat, mi došlo, že to taková prdel nebude. Tak jsem začal kreslit mapu z leteckých snímků a poslední revizi mapy jsem udělal na místě týden předem. Během toho jsem vytypoval i místa pro umístění kontrol, včetně vzrostlých stromů na který by se dalo prusíkovat. V tu chvíli jsem ještě netušil, že se celý závod poběží večer po tmě a aby toho nebylo málo tak ještě v mlze.

Poslední přípravy na závod jsem provedl po návratu ponáborové hospody, cíl by tedy jasný, neopít se. Chybělo už jen zakreslit kontroly a vytisknout mapy z průkazkami.

Závod se měl podle plánu uskutečnit v neděli ráno, ale přicházeli tlaky, že by lezuchtivý jedinci nechtěli čekat a odjedli ještě před závodem. Proto jsem se během pátku rozhodl pro sobotní noční běh. Nutno podotknout, že většina lezuchtivců se závodu z blíže neupřesněných důvodů nezúčastnilo.

V sobotu vyrážím z Prachovských skal o něco dřív a jdu stavět kontroly do lese. Jako první se snažím umísti dvě kontroly do korun stromů zhruba v osmi metrové výšce a zanechávám zde fixní lana. Umístění zbytku kontrol, včetně pípákovací kontroly je už otázkou pár minut.

Po návratu do chalupy, dávám poslední instrukce, tím bych chtěl poděkovat Gobovi za organizování časomíry a krátce po sedmé hodině večerní může závod začít.

Většina závodníků se zkušeně vrhla do lese hledat kontroly, avšak některé bylo potřeba nasměrovat a vysvětlit že tam opravdu mapa končí a cesta k vítězství tudíž nevede. Ti nejvíce zapálení využívaly fixních lan k vyručkování a dolů dokonce zkušeně slanily na Dülfera. Dost ošemetná se ukázala i pípákovací kontrola, kde v cestě za kontrolou po siločárách ležel košatý vzrostlí strom a než se závodníci propletly mezi větvemi, tak ztratily směr. A však i tak většina závodníků kontrolu našla. Tím pozor v zimě na jedince kteří signál vůbec nezachytili, nebo jej v zájmu úspory času ignorovaly.

Na celý průběh dohlížel v prostoru závodu ze stromu Medvídek míval, ze kterého se na závěr vyklubala přežraná Kuna lesní.

A na závěr výsledky:
S velkým náskokem vyhrál Geo a druhé místo těsně před Piľo obsadil Víťa. Se stejným časem jako Víťa doběhl i Kuba. Avšak mu neprošlo oražení jedné kontroly do dvou políče, čímž se propadl na konec a Hanka se tím dostává o jednu příčku výše. Velký obdiv patří Alešovi, který tu noc v mlze vyběhl na svůj první závod s mapu, což se odrazilo hned před chalupou, kde nabral směr údolí čímž po chvilce vyběhl z mapy. Další poučení pro nováčka jenž si vzal pípák s vybitými bateriemi, čímž mu pípák ani nepít je, zkontrolovat funkčnost a stav baterií před každou tůrou.

1. Geo 0:18
2. Víťa 0:28
3. Piľo 0:29
4. Alča 0:40
5. Petr Š. 0:51 (Chybí pípákovací kontrola)
6. Hanka 1:07 (Chybí pípákovací kontrola)
7. Kuba 0:28 (Chybí pípákovací kontrola + 1 další kontrola)
8. Aleš 1:02 (Chybí pípákovací kontrola + 3 další kontroly)

Vytvořeno: Dejv 28.10.2012 16:12
Upraveno:Dejv 28.10.2012 19:52další...