Oddílová ročenka 2012

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Alešák

Přátelé, kamarádi

pokud se nezvedne vlna odporu, pokusíme se s Mejlou znovu vydat oddílovou ročenku, tentokrát pro rok 2012. Můžete nás ztrestat za naši troufalost a poslat spoustu článků, které pak budeme muset po dlouhých večerech zpracovávat. V případě nedostatku materiálu ročenka nevyjde.

Kam?
Na e-mail: humanitnirocenka@seznam.cz

Do kdy?
Uzávěrka je 31.1.2013

Co posílat?
1) Do soutěže o výstupy roku pošli všechny výstupy v horách a maximálně 3 (nejhodnotnější) výstupy do každé další kategorie. Hodnocené období je 1.1.2012-31.12.2012.
a) písek, b) nepísek, c) (sportovní) vícedélky, d) hory, e) ostatní.

a)+b) Žebříček bude tradičně sestaven podle cesty hodnocené nejvíce body, což je násobek obtížnost cesty a koeficientu přelezu (OS, sólo = 1,1; flash = 1.05; RP = 1; PP = 0,95; AF, RK = 0,9; TR = 0,8). Přepočet z pískovcové, francouzské, australské či americké klasifikace proběhne podle standardní převodní tabulky. V případě rovnosti bodů bude pořadí určeno podle nejlepšího výkonu na písku a pokud by i poté došlo ke shodnému umístění, rozhodly by druhé/třetí nejhodnotnější cesty. Do písku patří výstupy z česko-saských (a případně polských - např. Hejšovina) písků. Napoví selský rozum i použití pískovcové klasifikace.

Body za mezistupně podle vzoru:
8 ... 8.0
8/8+ ... 8.1667
8+ ... 8.3333
8+/9- ... 8.5
9- ... 8.6667
9-/9 ... 8.8333
9 ... 9.0

Cesty uváděj v tomto formátu: datum, oblast, skála, cesta, obtížnost, styl přelezení, spolulezec, (poznámka).

Vzor písek: květen 2012, Příhrazy, Kobyla, Nová Česká cesta, VIIIa, flash, Jaroslav (se stavěním za VIIc, bez něj VIIIa, my to přelezli bez něj).

Vzor nepísek: červen 2012, Roviště, El Krakonoš, Vltavská, UIAA 6, AF, Květoslav.


c) Vícedélky jsou cesty nad 4 délky, do poznámky můžeš připsat, zda se jednalo o tradičně či sportovně jištěnou cestu.
Vzor vícedélky: červenec 2012, Arco, Mandrea, Fiore di Corallo, UIAA 7, 10 délek, všechny RP, Dobroslav (Klasická cesta po erárních skobách a vlastním jištění)

d) Hory: do této kategorie pošli všechny vylezené cesty v horách ve formátu: Datum, hory, vrchol, výška, cesta, klasifikace, spolulezec, (poznámka).
Zimní období je 1.12.-30.4., nechám na tvém selském rozumu, do jaké kategorie zařadíte dubnový horský výstup v lezečkách po vyhřáté skále. Zimní období se týká pouze hor. Žebříček bude sestaven podle součtu bodů za všechny vylezené cesty, ovšem neopomeneme zmínit ani borce/-ky s nejtěžší vylezenou cestou.

e) Ostatní: chceš-li se pochlubit husarským kouskem, který ovšem nespadá do žádné z výše uvedených kategorií (boulder, přeskok, mimořádně dlouhá tlama do smyčky, lezení v ledu...), zařaď ho do této kategorie.

Určitě pošli své výstupy i pokud jsi celý rok zrovna leželi v knihách či v lihu a vylezl velký prd.
Platí pravidla jako v předchozích ročenkách, tak se tam podívejte příp. mi napiš dotaz.

2) Blbost roku.
Málem jsi zabil nešikovností svýho parťáka? Poslal jsi do údolí obrovský viklan a zmrzačili dav polských turistů? Ušetřil jsi lano krásnou tlamou až na zem? Deset metrů nad kruhem v klíčovém místě cesty jsi zjistil že nejsi navázaný?
Napiš odstavec o tom, jaký jsi mamlas a soutěž o titul blbost roku.

3) Články
Můžeš psát o lezení, návštěvě nové oblasti, oddílové akci, nejkrásnější a nejlépe odjištěné cestě, hospodském dění v dojezdové vzdálenosti od skal, o svém prvním úrazu, první tlamě do vlastního jištění, o překonaném strachu a kamarádství ze skal. Klidně přidej i několik fotek.

Vytvořeno: Alešák 10.12.2012 06:14
Upraveno:Jindra 19.12.2012 14:55další...