Valná hromada ČHS

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: geo

má to vůbec smysl

Výtržník z Berouna
1. Výtržník z Berouna
Myslím, že dostatečně obsáhlá reportáž je na Lezci. Tak se omezím spíš na shrnutí pocitů.

Kromě bagety bylo letos k dispozici pivo Skalák od nového sponzora ČHS. Pak nějaké další cetky. Lanovice na oběšení a Hudyinfo a Montana.

Začalo se podle plánu a následující 2,5 hodiny se nedělo nic podstatného. Po byrokracii, kdy se ukázalo, že jsme usnášeníschopní, se tak nějak jednomyslně udělila čestná členství. Igor Koller si postěžoval, že nechceme dávat ceny slovenským závodníkům na českých závodech, poděkoval za chatu pod Rysy. Navštívil nás Jiří Kejval, předseda ČOV, pohoviřil o přihlášce ČHS a těžké pozici sportu ve společnosti. Co se týče (budoucího) financování od státu, jde v podstatě přes dvě cesty kraje->česká unie sportu, a stát->český olymp. výbor.
Následně pohovořili hlavouni z komisí. Takže se natlouklo asi 3500 bh, 2500 kruhů a nějaká ta stovka nejtů. Web Skalní oblasti se přesune pod ČHS a nebude dále outsoursován.
Fógl si postěžoval, že 1/2 instruktorů neinstruktoruje, že si jezděj udělat instruktorák jen jako sebevzdělávání. Tak se koukejte věnovat nováčkům.
Paní doktorka si postěžovala, že neposíláme hlášení o úrazech (Co Maťo, poslals?), tudíž se těžko zjišťuje v čem zlepšovat zdravovědu.
Bača s H. Zbrankem si za komisi alpinismu postěžovali, že lezci jsou dneska jen překližkáři co prášej, žerou bobule a nelezou v horách. Což by teda rádi změnili. (http://www.horydoly.cz/horolezci/zamysleni-nad-otazkami-koncepce-ceskeho-alpinismu.html)
Pak došlo na čísla. ČHS protočí asi 8 mil. Kč. Příjmy a výdaje tak nějak seděj, rezerva je na jeden rok.
No a pak jsme se usnesli, že teda s tim co jsme slyšeli souhlasíme. Revizní komise nám sedělila, že během minulého roku nic protisvazového neobjevila a konečně byla pauza na oběd.

Působilo to na mne, že na téhle nejvyšší úrovni vedení svazu funguje dobře, a těžko tam něco měnit.

Po pauze se nám představil staronovej VV jako kandidáti na zvolení. Podle toho co jsme se usnesli na naší VH jsem nikoho nevolil. V tom jsem nejspíš zůstal podle výsledků osamocen. Honza Bloudek je tak na další tři roky předsedou ČHS. Ostatní členy nového VV si už nepamatuju.
Pak přišlo na návrhy z publika. To byla celkem poučná část. Takže pokud máte problémy s nějakou komisí, případně chcete změnit nějakou část směrnic spadající pod určitou komisi, tak si to dohodněte přimo s komisí. Na VH nemáte šanci. Ochota delágátů hlasovat pro nějaké cizácké návrhy je mizivá, a to ať už se jednalo o nutnosti neprodlužovat instruktorák po padesátce, nebo o tom, že Fógl má udělat SCIčka Brňákům, když si Brňáci řeknou.
Pak přednesl K.T. antináhubkovou směrnici. S tím už VV počítal, takže v poměrně dlouhé řeči jsme se dozvěděli, že to nejde, protože zákon na ochranu osobních informací, závist tatínků závodících dětí a neschopnost členů komisí počítat. (no radši se podívejte na video sami). Nakonec si VV v protinávrhu uložil, že prozkoumá možnost vyslání člena ČHS na Mars, nebo tak něco. (Já mám na tohle svůj názor, takže o tomhle bodu si opravdu radši přečtěte někde jinde.) O Kubově návrhu se vlastně ani nehlasovalo (což imho není zcela fér, neb o každém předloženém návrhu se hlasuje pro-proti-zdržel, a to i když jsou disjunktní). VV se prostě rozhodl držet linie deny all, allow exceptions.
Posledním řečníkem byl G. Tschunko, který pohovořil o návrhu na pietní místo v Tisé. Má to v hlavě srované, a nebýt té nepovedené fotomontáže, co zveřejnil na Lezci ve článkách o památníku, tak by to určitě nebudilo tolik vášní. Měl sebou ukázku destiček se jménem, a vypadají celkem decentně.

No a to bylo asi vše. Celý den minutu po minutě najde na Lezci (http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11590). Jedno poučení. Pokud budete někdy chtít něco změnit, kór proti VV a komisím, na VH, pak si sežeňte pořádnou palebnou sílu (nás bylo 3200, a jen VV držel odhadem tak 500 hlasů, s ostatníma bafuňářema tak 800). Změny se dělají lobbingem v komisích.
Druhé poučení. Pokud bude příští rok hezky, jeďte radši na skály.
Třetí poučení. Při předkládání návrhu stojíte jak na hanbě. Pěknej trik.

Vytvořeno: geo 23.3.2014 15:16
Upraveno:geo 26.3.2014 17:04další...