Od Bielatalu po Sněžník

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Šlojíř

Einsame Nadel, Bielatal
1. Einsame Nadel, Bielatal
2. Titan, Talweg V*
3. Festovní hodiny - unesly by i oběšence
4. U Lady a Gentlemana
Einsame Nadel - pěkná věž na rozcvičení. Vedou tam dvě šestky, tak proč neudělat téhle osamělé jehle společnost a rovnou nevylézt na vrchol ve čtyřech.

Původně jsme podle Bidlova průvodce trefovali jinam, ale tahle oblast také stála za to. Ve vrcholovce je zápis od Goba z roku 2006 (bez spolulezců) - že by sólo?

Titan (a okolní věže). Na Titana vede pěkná ohvězdičkovaná spára Talweg V - radost lézt. Z údolí zas Diagonale, také za pět z hvězdičkou. Dáváme ještě pár cest v okolí v rozptylu od čtyřky do šestky, leze se i nějaké VIIa než se přižene bouřka, která nakonec uhýbá.

Pro splnění podešťového limitu a plánu lézt i v neděli vyrážíme na Sněžník. K Lady s Gentlemanem dorazí i dva Sasíci s plnými batohy Březňáků a spoustou morálů. K jištění si vystačí zpravidla s jedním plyšovým bambulákem. Materiál je méně chytovatější než Bielatalu, ale i tak se dají najít pěkné cesty - s tvrdší klasifikací, takže pětka/šestka už stojí za to. Nakonec nás Bidlo vytáhne na cestu Komu zvoní hrana na Jarní, pěkná polezenice.

Vytvořeno: Šlojíř 6.8.2014 20:50
Upraveno:Šlojíř 7.8.2014 20:57