Černolice - zmatek do hlav

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Nepršelo, nesněžilo, nebyl led

Martin a Michal jistí údolku
1. Šedý vlk nad Plotnami
2. Lucka nad žákovskou knížkou
3. Michal v Panikářovi
4. Michal jistí náhorní stěnky
5. Martin a Michal jistí údolku
6. Nika leze Panikáře
7. Pojídač - popíječ. Foto: Tok

První lezení jsme nováčkům asi dost zavařili v hlavách. Nejdřív jsem se já (Kuba) dohadoval s Bobem, jak prezentovat celou akci na oddílovém internetu.
Poté Bob aspoň o půl hodiny posunul obvyklý odjezd, aby to nevypadalo, že ode mne opisuje.
Na tréningu jsme já a Bidlo ohlásili, že jedeme v jakémkoliv počasí, a že samozřejmě bereme kohokoliv s sebou. Bob si nato okamžitě vymyslel, že taková akce není oddílová, a že nováčci s námi mohou jet jen na vlastní riziko. Načež jsem pohlásil že je to blbost, protože jsme instruktoři.
Bob pak řekl nováčkům, že mají mít s sebou kompletní vlastní vybavení, a že si to, co nemají, mají půjčit z oddílového materiálu. Blud kontroval, že nepůjčí vybavení nikomu, koho nebude mít od Beránka potvrzeného jako člena se zaplacenými příspěvky. Během tréningu si to nějak rozmyslel a pozval neformálně lidi k sobě domů, aby si materiál v pátek odpoledne vyzvedli.
Po skončení tréningu jsem šel za Bobem, a říkal mu, že by naše animozity neměly bránit fungování oddílu, a jestli se na tom nechce dohodnout. Prohlásil, že mě zbije. Po třetím zopakování této výhrůžky jsem radši z tělocvičny odešel. Bidlo mi řekl, že bych určitě prohrál, protože Bob cvičí aikido.
V hospodě se potom někdo ptal: To se takhle hádáte pořád?
Pod skálami jsme se sešli, navlékli se do sedáků, prsáků, karabin a lan. Když se nic nedělo, zeptal se Pionýr Boba, jestli něco bude. Čekal nějaký vstupní proslov. Bob ovšem jen zabrumlal, že se teda rozdělíme a půjdeme lézt. A tak jsme teda lezli.
Počasí bylo nádherné. Nepršelo, nesněžilo a na vrškách skal nebyl led. Nika se málem po... na Panikářovi a museli jsme jí házet lano zeshora. Honza W. začal být na Kazatelně nejistý, když se podíval dolů, jak ho nováček Martin jistí. Další nováček Michal nechal v cestách dva vklíněnce a jednu smyčku. Beránek lezl. Tok a Pojídač dorazili, když ostatní končili s lezením. Komár jen o chvíli dříve. Jinak jsem si ničeho významného nevšiml.
Doufám, že příští nováčkovská akce bude bez konfliktů.

Vytvořeno: Kuba 4.11.2003 09:00