Valná hromada ČHS

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Šlojíř

ČHS se modernizuje, ale feratisty zatím nechce. Aulou zaznívají slova jako projekt, marketing, sponzor a zprocesovat. Svaz také roste - rozpočtově, člensky i zaměstnanecky. Nedávno se ČHS přestěhoval ze Strahova do Vršovic, lepší dostupnost ocení hlavně ti, kteří využívají knihovnu.

Pojištění od UNIQA má být o něco lepší než loni

Web skály ČR se rozrůstá, ale ne tak rychle, jak se čekalo. Časem se počítá i s verzí pro mobily (možná i jako aplikace). Na webu jsou cesty u skal občas seřazené postaru podle abecedy, jinde nově podle pořadí.

ČHS získal grant od EU (v rámci Erasmu) za 8 mil. a je leaderem projektu Climbing for everyone, zahrnujícím 6 zemí. Co to bude znamenat? Budeme mít slevy na chatách v Itálii a Slovinsku? Budou jezdit lezci z Arca na výměnné pobyty do Ádru? Připravuje se půda pro evropskou asociaci horosvazů? Zatím se ještě neví. Ale prý to má být hlavně pro obyčejné popolézače. ČHS to považuje za úspěch č. 1.

Novinkou je kurz akreditovaný MŠMT, který nabízí ČHS. Má za cíl vzdělávat instruktory a trenéry mládeže.

Nový systém akreditovaných horoškol se postupně rozjíždí, na webu jsou již formuláře atd. Jedná se o akreditaci pro oddíly, ne pro komerční horoškoly. Nakonec se odhlasovalo, že poplatky za kurzy a doškolení pro instruktory zůstanou. Nicméně akreditované horoškoly dostanou za úspěšný "odchov" jednotlivých nováčků bonusy. Je to pro oddíly s právní subjektivitou, ale i bez ní. Záměrem je, aby instruktor předával znalosti dál v oddílech ČHS (a aby horoškoly měly nějaký punc kvality).

Další velká diskuze a hlasování byly ohledně placení příspěvků pro členy 60-65 let. Zůstává status quo - mají to dále zdarma. Možná to mělo ve stylu "Vrtěti psem" odvést pozornost od závažnějších problémů?

Medicína - shánějí spolupracující lékaře. Byla tam přednáška o nové aplikaci Záchranka. Letos bude Pelikánův seminář 28-30 října.

Ročenky - příležitostně nějaké nechám v knihovně k rozebrání. Zvlášť pro ty, kteří touží mít nad postelí plakát Adama Ondry.

Kdo chce vědět víc a z různých stran, nechť koukne na obsáhlé hlášení s mnoha videíčky na Horyinfo: http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2016030015&nazevclanku=valna-hromada-2016-ve-slajdech-a-v-zaznamu

Na Lezci je zkratkovitá on-line reportáž: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=12799&nazev=valna_hromada_chs_2016

Shrnutí nejdůležitějších věcí je na Horydoly: http://www.horydoly.cz/horolezci/horolezci-neresili-nic-opravdu-duleziteho.html

Oficiální zápis si můžete prostudovat na stránkách ČHS: http://www.horosvaz.cz/chs-informace/v-sobotu-19-3-2016-se-konala-valna-hromada-chs-2016/

Vytvořeno: Šlojíř 20.3.2016 13:54
Upraveno:Kuba 21.3.2016 14:21další...