Neuvěřitelná náhoda.

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Mathoni

Kdo si pamatuje Rybíze?

Bývalá štola Barbora
1. Bývalá štola Barbora
2. Štola
3. Jé louže
4. Rybíz
5. Ríša a Valdek
6. Domi a Valdek
7. Zase Valdek
8. Ve věži
9. Krápníky
10. Domi a kamarád

V sobotu ráno jsme se rozhodli vyrazit na výlet do Brdských lesů, do vojenského prostoru. Našli jsme si malý okruh po značených turistických cestách vhodný i pro Domču, měl asi jen 6 km - takže výlet na celý den:-).
Asi v 10 hodin jsme vyšli po naučné stezce k bývalému dolu Barbora. Cestou jsme potkali jednu běžkyni a jednoho turistu. Dále po modré na Hrachoviště jsme potkali jen stromy, mechy, trávu, šišky,... a hlavně parádní veliké bahnité kaluže, ze ktrých měli děti obrovskou radost. Po žluté z Hrachoviště na Krejčovku již bez louží :-(, parádní les a skoro liduprázdno jen pán a paní s pejskama. Kolem 12 hodiny jsme od Krejčovky volně kráčeli směrem Na Hlínu, proti nám v dálce nějaký pán s vozíkem s dětmi. Za námi z podkopce se vynořila skupinka turistů. Tý jo, tolik lidí najednou. Pán s vozíkem se přiblížil. Koukám a říkám si vypadá jako Rybíz!? Je to Rybíz. "Čau Rybízi!" Má dva kluky 2,5 a 5 let. Se ženou bydlí v Příbrami. Dostali jsme vizitku na objevování Brd - portál o Brdech, pěšky, na kole, během...www.objevbrdy.cz.
No a po rozloučení jsme po žluté asi po půlhodině dorazili na zříceninu hradu Valdek. Strašidla tam naštěstí nebyla, jak se obával Ríša, jen několik rodičů s malými dětmi. A také skupina tůristů s batohama, kteří nás míjeli, když jmse potkali vlese Rybíze. Valdek se nám líbil, Domi si tam našla kamaráda, jen byla chyba, že my jsme už šli z hradu k autu a končili výlet, kdežto kamarád teprve výlet začínal a šel (jel na odrážedle) opačným směrem po naší trase.

Vytvořeno: Mathoni 12.3.2017 09:45