Humanitní schůze 2017

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Šlojíř

Humanitní schůze proběhla v čajovo-pivním duchu v úterý 21/3. Tady je pár bodů o tom, co se probíralo.

Půjčovna (Suzi)

Peníze jsou v přebytku, což vyvolalo diskuzi o tom, čím sklad obohatit. Koupí se lana - 60 m půlky s nějakou lepší úpravou. Také se pořídí 2 nové digitální pípáky s tím, že se staré ponechají, neboť svůj účel ještě splňují. David Z pošle návrh, nejspíš na nějaké jednoduché pípáky bez zbytečných fičur.

Ždáráky se nekoupí, protože je lze snadno půjčovat mezi členy. Ale bylo by dobré koupit kovové lopaty. Friendy a mačky se kupovat nebudou. Gobo navrhnul, že bychom mohli koupit nové cepíny s výměnnými hroty. Radim navrhnul nabrousit oddílové mačky.

Pokladna (Kláruše)

Peněz je dostatek a bude i po uhrazení poplatků do VSK.
Alpenverein se slevou - je to zatím příliš administrativně náročné (a stávající administrativa dává zabrat i tak). Proto posílejte Kláruši formuláře a peníze včas a správně, ušetřilo by to spoustu práce. Zvlášť problém byl sehnat od všech papírové (nascanované) přihlášky.

A co s oddílovými penězi? Je možné opět přispět na Humáč, vyplácet náhrady instruktorům. Je to k zamyšlení a diskuzi, peníze jsou.

Knihovna (Piľo)

Přibyly knihy jako Drábky, Černá Studnice, Bergell, Arco - sportovky. Případné návrhy posílejte/pište do diskuze.

Knihovničky členů - kdo má doma nějakou sbírku a je ochoten případně průvodce zapůjčit, bylo by dobré to doplnit na Humweb, zvlášť nějaké exotické destinace jako Korsika apod.

Horoškola (Robin)

Nováčci na Humwebu byli vytříděni, tak zkontrolujte, jestli jste nebyli ukončeni nebo přesunuti neprávem. V současné době je 12 aktivních nováčků, osmi chybí něco více dodělat a pár jedincům chybí splnit nějaká drobnost. Dva nováčci byli povýšeni na řádné členy. Robin podá žádost o to, aby mohla v Humanitě probíhat certifikovaná horoškola ČHS (ale raději až po volbách v ČHS :-). Jde o to, že oddíl dostane od ČHS příspěvek na vyškoleného nováčka a další výhody.

Diskuze: nechat povinné zimní hory? V zásadě ano, ale je možné je nahradit nějakými letními, kde se chodí a leze po sněhu/ledovci. Gobo upřesní v pokynech.

Návrh: přesunout tělocvičnu ze čtvrtka na pondělí? Mohlo by to případně nalákat zájemce (ve čtvrtek většina leze nebo se chystá na víkend). Gobo zjistí.

Volby - nenašel se žádný zájemce o funkci, tak zůstává stejná sestava rady starších.

Víkendová valná hromada ČHS - jsou vítáni spoluschůzovníci (sobota 25.3. 2017, od 9.30 do cca 16. hod., Praha 6 - Strahov, Zátopkova 100/2, aula v přízemí). Bude se také hlasovat o návrhu Kuby/oddílu na zlepšení informovanosti o dění v Horosvazu (informační směrnici). Loni byly zdarma lahváče, smyce...

P.S. Pište se na dubnovou metodiku, viz kalendář.

Vytvořeno: Šlojíř 22.3.2017 21:27
Upraveno:Šlojíř 23.3.2017 14:11další...