Fixuj jako Graham

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Michal K.

Cestou ke kamenům
1. Cestou ke kamenům
2. Začínáme drtit
3. Fixuj jako Alča
4. Kamenné srdce
5. První skála - cesty na lano
6. Cihla
7. Oh, shit (název cesty)
8. Traverz nad hov..m (název cesty)
9. Když už nezbyla síla a kůže na prstech
10. Zdravější forma bilkovin, než buřt
se jmenuje jeden z kultovních 8A bouldrů na Sněžníku. Přípravu na jeho přelezení zahájila skupina víceméně humanitních bouldristů poslední dubnový den na Petrohradě.

Jak už to tak bývá, nejlepší akce jsou ty, které se nepřipravují dlouho dopředu, protože to pak stejně nakonec dopadne úplně jinak, ale řekne se "jedem" a jede se. Po výměně pár emailů (nichž některé byly přečteny až dva dny po akci :o) vyzvedávám s dvěma bouldrmatkami v kufru Pavla na Zličíně a po nezbytné zastávce na nákup v Řevničově dojedeme na domluvené (jak jsme si mysleli) parkoviště u hřbitova. Kupodivu tam žádné druhé auto není, ale než jsme se vypakovali, blíží se po cestě druhá půlka výpravy, která si jako rozcvičku vybrala výšlap na hrad. Rychle se dohodneme na kamenech, které by mohly vyhovovat požadavku na rovný plácek okolo a po pár minutách dorazíme ke Kamennému srdci. Podmínka není po předvčerejším dešti nejlepší, ale rychle se zlepšuje a sílu svých prstů a lepivost podrážek lezeček vyzkoušíme na všech směrech, které se dají. Pak trochu delší hledání kamene Cihla, který jsme do lezitelné podoby připravili šetrným managmentem bryofytních povlaků a poslední zbytky sil a kůže na prstech necháváme na Shitu. Parádní den končíme u ohniště pod První skálou....
Pozn.: přípravu kamenů pro lezení jsme reschili pouze technickými prostředky používanými při přípravě letošního PADání :o)
Autoři fotek Lenka, Bolovanos

Vytvořeno: Michal K. 3.5.2017 11:58
Upraveno:Michal K. 3.5.2017 12:16