Jak stáhnout fotky, průvodčíky a knihy z oddílového FTP?

Rubrika: Metodika
Autor: Kuba

Už jsem narazil u několika členů Humanity, že si neumějí stáhnout soubory z FTP na Humwebu. Při tom je tam spousta fotek z našich akcí, dost horolezeckých průvodců a také metodické publikace. Tady je návod:

Můžeš to udělat jako primitiv!

1. Přihlaš se na Humweb svým heslem. Dostal jsi ho při prvním přihlášení e-mailem. Jestli jsi ho zapomněl, napiš Gobovi, aby ti poslal jiné.

2. V levém sloupci se objeví volba "FTP Server". Klikni na ni.

3. Přihlaš se podle pokynů. Uvidíš všechny soubory, které tam jsou - fotky jsou řazené podle datumů a názvů akcí, zbytek podle názvů.

4. Na každý soubor si klikni, otevře se a ty si ho můžeš stáhnout do svého počítače (nejspíš na něj klikneš pravou myší).

5. Tímto způsobem můžeš své soubory také nahrávat, aby k nim měli přístup ostatní Humanitníci. Pozor! Nic tam nemaž! Smazání je nevratné!

Můžeš to udělat jako inteligent!

1. Abys mohl stahovat nebo nahrávat celé adresáře a nemusel ses zdržovat otvíráním každého souboru, použij jakýkoliv FTP klient. Já používám Total Commander, FTP klient je zabudovaný v každém Windows, další FTP klienty lze stáhnout zdarma třeba tady: https://www.slunecnice.cz/internet-a-komunikace/ftp-prenosy-souboru/

2. Podívej se na Humwebu do volby FTP server, kde najdeš hesla, která přepíšeš do svého FTP klienta.

4. Vesele stahuj a nahrávej.

3. FTP klienta používej v bezpečném módu (tedy hlavně nepiš nikam jinam hesla), aby se nám přes tvůj počítač nedostal vir do našich souborů na Humwebu. Nedávej hesla nikomu jinému, protože veškeré materiály na FTP jsou jen pro naši vnitřní potřebu a jinak podléhají autorským a vydavatelským právům.

Vytvořeno: Kuba 26.5.2017 13:35