Maxmilián Dráp

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Michal K.

Hodina autem z Prahy
1. Hodina autem z Prahy
2. ...a jste tady
3. Levá strana sektoru
4. Sto roků samoty
... osud jedné z postav Rychlých šípů inspiroval vrtače cest na Vltavské žule k pojmenování nového sektoru Stínadla.

Uprostřed něj totiž v houštinách zeleně stojí malá chatka a její majitel-starý pán, který chatku získal v restituci a postupně ji opravoval, jednoho dne zemřel. Protože jeho synové žili kdesi ve světě, přišlo se na jeho smrt až za dlouhou dobu. Tak nám to aspoň vyprávěl jeden z tvůrců cest....
Algena a spol. provedli citlivý management krajiny v bývalém lomu u obce Velká a vzniklo tu kolem 30ti nových cest. Ve Velké zaparkujete u hospody U Heroldů a furt rovně po proudu dojdete po silnici ke kapličce a pak po cestě kolem chat až na loučku se zaparkovaným karavanem (směr sektor Letohrádek). V lese se cesta změní v pěšinu a podle značek signální barvou dojdete doleva do kopce ke skalám, od auta je to cca 10min.
Cesty jsou vyborhákovány, slaňuje se z posledního bh občas opatřeného majlonkou. Lezení je specifické tím, že stupů a chytů není nadbytek a proto jejich využití prověří schopnost přečíst cestu a vymyslet ten správný pohyb. Pokud vyleze někdo občas nějakou sedmičku, může se v místních cestách této obtížnosti docela divit (jako já :o) Seznam cest je na Lezci, jsou řazeny po sobě z leva do prava. Levá část sektoru je v tomto období už od 10ti hodin ve stínu, celý lom po 16té hod. Skála není ještě olezená a hlavně v horních partiích cest se občas nějaký kamínek uloupne, takže bez helmy to radši nepokoušejte.

Vytvořeno: Michal K. 21.5.2018 19:48