Letní oddílové Alpy: Zillertal

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Tomáš a Kuba na Stille Wasser
1. Tomáš a Kuba na Stille Wasser
2. Motýl na Stille Wasser
3. Tomáš v 1. délce Stille Wasser
4. Tomáš na Stille Wasser
5. Dolez na Stille Wasser pěšky 3 UIAA
6. Tomáš na Nordkante Lärmstange
7. Hanka jistí první délku na Nordkante Lärmstange
8. Krok za roh je trochu o strach.
9. Kuba dolézá 9. délku Nordkante Lärmstange
10. Marmoťák na sestupu Nordkante Lärmstange

Ač to tak zpočátku vůbec nevypadalo, letošní letní Alpy se fakt vydařily. Díky Evce za péči o organizaci, což nebylo vůbec jednoduché.

Nejdřív se mělo jet na Adámkovu chatu na Dachstein, ale zdražili tam jídlo i ubytování, polopenze je pro skupiny povinná a domluva s chatařem prý byla nechutná. Takže to Evka odpískala.

Důstojná náhrada byl Zillertal. Že prý se bude spát na nějaké bezplatné louce. Jenže se nakonec přihlásilo tolik lidí, že Evka na poslední chvíli rezervovala kemp v Mayrhofenu.

Ještě nikdy jsem nebyl na horách a při tom bych spal v klasickém autokempu skoro ve městě hluboko v údolí! Všechno je jednou poprvé. Klidný kout kempu pro stany plné horolezců a turistů sousedil s obrovským placem, na kterém byly seřazené obytňáky jeden za druhým, až to připomínalo sídliště Jižní Město. V přilehlé hospodě tancovali důchodci na stolech, vyskakovali na židle a skandovali do rytmu tyrolských halekaček.

Předpověď na celý týden byla pořád stejná: ráno hezky, přes den přibývání oblačnosti a k večeru déšť. Takže nebylo moc času na improvizace a dlouhé túry. Všichni jsme tedy kombinovali sportovky, několikadélkové skalky a kratší horské túry. Místo s batohem na zádech jsme vyráželi z kempu napřed autem do hor. Potom jsme buď zamířili krátce na skály, nebo vyjeli lanovkou spolu s lyžaři nahoru do hor. Jen jednou jsme využili avizované bicykly, ale lezení jsme pak stejně nestihli, než se blížil déšť.

Jak je v Humanitě zvykem, vystřídali jsme se na nejpopulárnějších túrách skoro všichni.

Co se vylezlo:
* Horský hřeben na Lärmstange 4+/5-
* Plotny Stille Wasser 5 VIDEO http://www.youtube.com/watch?v=f8On50KB7zs
* Sportovky na skalách Ewige Jagdgründe 5-?
* Normálka na Gigalitz 1-2
atd... (co si nepamatuji, to prosím doplňte)Vytvořeno: Kuba 13.8.2019 14:11
Upraveno:Kuba 13.8.2019 14:30