Kdo je nejpřitažlivější lezec v HO Humanita?

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Sestra

aneb reportáž z víkendového klání borců Humáč boulder cup

Medailisté s porotou
1. Medailisté s porotou
Jak jistě všichni víte, minulou neděli se konaly slavné závody Humáč boulder cup.

Jelikož se lezení čím dál více stává spíše módou nežli životním stylem, sportovní výkony nehrají až tak důležitou roli. Podstatné je, jak daný lezec či lezkyně vypadá, co má na sobě a co předvádí za triky, neboť obecenstvo je vskutku senzacechtivé ba až místy krvežíznivé. Abychom tedy drželi krok s dobou, rozhodla se stále početnější ženská sekce HO Humanita uspořádat ještě jednu paralelní soutěž, a to sice o nejpřitažlivějšího lezce. Tímto bychom též chtěly konkurovat všem těm volbám královen krásy, neboť i u mužů je na co se dívat.

Jak si tedy na tom stojí muži z Humanity? No, zdá se, že mnoho z nich si tento trend ještě zcela neosvojilo a mylně se domnívají, že čím blíže se budou blížit tezi Správný chlap smrdí i na fotce nebo po telefonu, tím více ženských sympatií si získají. Chyba lávky. Ideál jeskynního muže byl již dávno překonán. Proto bych tedy pánům doporučila, aby ze svého šatníku vyhodili jakékoli šusťáky (tedy pokud nejdou zrovna běhat nebo běžkovat) nebo jiné kalhoty pytlovitého střihu, které zcela zahalují jejich svalnatá stehna a lýtka a ženy tudíž nemají co obdivovat. Pokud má lezec vytahané tričko neurčité barvy, je vždy lepší lézt bez něj. A pánové, co ty ponožky do lezeček? To je opravdu ohavné, pokud vám tedy výjimečně barevně neladí s kalhotami. Ale i tak. Je to hnus!!

A jak dopadli jednotliví soutěžící? Každý z nich byl hodnocen ve třech kategoriích: fyzický vzhled, oblečení a elegance, přičemž ten závodník, který si svlékl tričko či jinou část oděvu, dostal body navíc, pozitivně byla též hodnocena jakákoli kreativita či pokusy o pobavení obecenstva. O výkony přece jde až v druhé řadě. Tuto tezi zcela naplnil Martin Točík, který neváhal a startoval i přes těžkou kocovinu a letitou averzi vůči překližce. Sice nedolezl daleko, ale zaujal zajímavým modelem svých šortek a téměř teatrálním výkonem, kdy bučel, ryčel, hýkal, koulel očima a předváděl zajímavé krkolomné pózy. Diváci a hlavně divačky šílely a Tok se stal bezesporu nejpopulárnějším lezcem. Škoda jen, že podobných výkonů nebylo více. Dále porotu zaujal jeden z nováčků, myslím že se jmenoval Filip, ale nejsem si tak zcela jistá, který měl velmi rafinovaný model. Jeho šortky toho sice mnoho neodhalovaly, ovšem po obou stranách nohavic měl řadu patentků, které velmi podněcovaly fantazii členek poroty. Kdyby se tak trhlo za všechny ty patentky...

Konečné pořadí vypadalo tedy takto:
1. Lukýsek: jeho lezecké kalhoty byly sice obnošené, rovněž šedivá barva trenek není příliš in, ale v každém kole lezl bez trička, pomaloval si holé tělo maglajzem a při jedné z kvalifikačních cest dokonce zvládl jedou rukou viste v topu a druhou si stáhnout kalhoty a vystrčit na obecenstvo holou řiť. Pozoruhodný výkon a nutno poznamenat, že bohužel též ojedinělý.
2. Komár: lezecký oblek sice nic moc, ovšem ve finále se konečně nechal uprosit a sundal si tričko. Porota tak mohla obdivovat jeho vypracované zádové svalstvo. Rozhodně v sobě nezapře bývalého gymnastu, a i když letos vynechal své vrcholné číslo tanec po stropě, celkem se snažil publikum bavit.
3. Tomas: ač horký kandidát na vítěze, nakonec skončil třetí. Přišel oblečen velmi elegantně v černé barvě, v moirovém tílku a kraťasech, což je velký kvalitativní skok od obvyklých roztrhaných šortek či děravých tepláků. Ač lezl velmi pohledně, nepředvedl žádnou zajímavou akci, nereagoval na žádné pobídky a nic zajímavého nepředvedl, čímž si dost přitížil. Škoda. Jeho shyby jsou už okoukané a nikoho příliš nezaujmou. Koneckonců, závody nejsou žádná posilovna, ale show!
4. Honzík Říha se předvedl v sponzorském dresu od firmy Saltic, který byl porotou hodnocen velmi pozitivně, též jeho lezecký styl lahodil mnohému oku, ale zkazily to ty ponožky, i když, nutno poznamenat, alespoň barevně ladily.
5. Brto ničím příliš nezaujal. Oblečení celkem ucházející, až na ty díry na zadku, bohužel příliš malé na to, aby působily alespoň trochu eroticky. Tričko měl sice hezké, ale příliš volné. Prostě průměr.
6. Pionýr byl hodnocen podobně jako Brto. Lezecký styl elegantní, šortky též velmi ba až prudce elegantní, ale zkazilo mu to vyrudlé tričko z pod kterého mu čouhalo ještě jedno. Fuj fuj. K jeho dobru bylo přičteno to, že stejně jako Brto byl hladce oholen. Je vidět, že tuto část přípravy pánové nepodcenili.
7. Ríša nadchl porotu svou prošedivělou elegancí a zajímavým modelem s dlouhými nohavicemi. Ale zase ty ponožky.
8. Filipes skončil na posledním bodovaném místě díky svému příjemnému lezeckému stylu a zajímavému batikovanému tričku.

Na závěr bych chtěla všem lezcům doporučit, aby nezanedbávali svůj vzhled, protože pokud chtějí předvést své svaly, musí k nim mít i lákavý obal, jinak nikoho nezaujmou. A to platí i pro Lukáše, protože příště už mu třeba holá zadnice k vítězství nepomůže.

Vytvořeno: Sestra 8.12.2003 14:51