Letní Alpy

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Misha

Láska na první pohled
1. Láska na první pohled
2. Pod nástupem
3. Ve štandu Pelikan/Reibe
4. Výhled na chatu
5. Vojta s Petrem krmí ptáky
6. Nationalpark Gesäuse
7. Společné posezení
8. Sportovky
9. Kocour v botách
10. Kalbling v mracích
11. ...
12. Další vrcholovka
13. Chata plukovníka Wehrmachtu Klinkeho
14. Co to Vojta dělá? Čůrá nebo jistí? Herbst-Scholz
15. Vojta a Petr v Herbst-Scholz
16. Hanka dolézá předposlední délku Pelikan-Riebe
17. Kalbling
18. Palikan - Riebe, furt 3-4
19. Kuba v Pelikan - Riebe
20. Michal a spol. na posledním štandu Pelikan - Riebe
21. A teď rychle pryč! Že jo Michale?
Korona nekorona, pod monumentálním vrcholem Kalblingu, tam kde stojí horská Oberst Klinke Hütte, se sešli přátelé horolezci horolezeckého oddílu Humanita a užili si pár dnů pohody, zábavy a dobrodružství.

Naše společná akce, pro klid v duších všech epidemiologů, virologů a jiných lékařů, proběhla řádně, všichni jsme dodržovali hygienu, rozestupy, pestrou stravu a samozřejmě pitný režim.

Ve středu večer jsme se všichni střetli v chatě, rádi že se vidíme, že jsme zdraví a plní elánu. Lezecké dvojice se dohodly na cestách, na vybavení a po společenském sedánku šli všichni brzy spát. To proto, že nás už svrběly prsty, jak se těšily na ranní dávku lezení.

Ve čtvrtek ráno nám počasí opravdu přálo, slunce jako z pohlednice a nebe bez mráčku. Cesta k nástupům byla tak akorát, zhruba 400 výškových metrů. A tak jsme se do hodinky už vázali na lana a nastupovali do cest. Celá naše skupina se přiměřeně rozprostřela po celé jihozápadně stěně Kalblingu (2 196 mnm) a začali jsme stoupat k vrcholu. Cesty byly krásné, v těžších úsecích odjištěné a celkově byli všichni s prvním lezeckým dnem spokojení. Odpoledne jsme si mohli vychutnat krásný výhled z vrcholu kopce, až do Národního parku Gesäuse. Večer se opět nesl v duchu společného veselí.

V pátek ráno bylo zase krásné, ale předpověď nás varovala před pěknou metelicí. Předpovědi jsme teda uvěřili a našli si náhradní program. Někdo pěší, někdo lezecký a někdo zevlící. A dobře jsme udělali, protože v poledne se zatáhlo a rozpršelo a pršelo až do soboty do rána. Večer byl obzvláště vydařený, lidi byli odpočatí a tak jsme hráli hry a hodně se smáli... až jsme se za břicha popadali.

V sobotu ráno bylo pěkně pošmourno. Vyčkávali jsme, až vítr osuší mokré kouty a až odlezou pár délek všichni nadšenci rakouští lezci, co přijeli ráno auty na parkoviště k chatě. Vyrazili jsme tedy později a vyplatilo se. Odpoledne se nebe vyjasnilo a slunce nám zahřálo studená těla a zkřehlé prsty. Po večeři jsme si dali společný přípitek na vydařenou akci, dojedli a dopili jsme zbytky a zakončili den, jak jinak než společným posezením.

V neděli ráno už byl ve znamení balení, loučení a aktivity v rámci posádky jednotlivých vozů. Někdo ještě lezl, někdo sbíral borůvky a někdo jel rovnou domů...

Ale stejně, zase to bylo jednou moc fajn a stálo to za to :-)

Vytvořeno: Misha 30.7.2020 14:27
Upraveno:TomasK 3.8.2020 16:01