Jak jsme vyměnily poslední slanění za první lyže

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Happy

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

Jak to tak bývá u podobných nápadů, byla to rychlá akce na domluvu. Ve Špindlu je sníh, i když jen na sjezdovce. "Jedeš Happy?", volal Erik. Chvilka váhání, no vlastně proč ne. Dám vědět Zeťákovi, je taky pro každou špatnost. Po počátečních výmluvách zvítězilo volání tulenních pásů. Po x telefonátech jestli jako jo, nebo jako ne, byl ustanoven čas přesně na sobotu někdy kolem třetí na parkovišti P 1, nyní nově vyzdobeno cedulí se zákazem kempovaní, spaní, dýchaní atd.
Pozdrav na 2 metry, připravit vercajk, hurá na to, než vyjedou rolby. Cesta podél Labe vypadala jak čerstvě zoraný pole, samý bláto. Ale ten pocit, když člověk vidí a cití sníh, je k nezaplacení, i když teda jen technickej. Ski na nohy a vzhůru nahoru. Po necelý hodince už jsme na horní stanici lanovky Pláň.
Kochačka mořem mraků nad inverzí a zpět dolů, prvních letošních 500 výškových metrů za námi.
U auta přemítáme, co s načatým večerem, padá dobrý nápad. Cesta na hřebeny by měla být volná, přespíme nad inverzí a ráno se vzbudíme do slunka. Takže přeházet věci, ze tří aut do jednoho, roušky a vzhůru. Cesta je už od léta volná, zákaz vjezdu nikde. Nicméně od pondělí 21.12. již opět platí zákaz vjezdu do válečné zóny hemžící se ekoteroristy.
Najít dobrej flek a zašít se není pro zkušené horolezce harcující celé Alpy pražádný problém, i když se jedná o domácí hřiště. Udělat jídlo, zalézt a spát.

Ráno probuzení do azura, vychází oskar, peče přímo do nás. Rychlé jídlo, sjet do mlíka, ski nasadit a vyběhnout aspoň dvakrát nahoru. To se podařilo jen Erikovi. Já se Zeťákem se v klidu ploužíme, i když čas nahoru nakonec není nejhorší. Nejdřív pláň z Hromovky, šílená cesta, kterou znám za ty roky zpaměti, potom sjezd do Svaťáku, opět výšlap nahoru a sjezd na Hromovku. Další kilák vejšky k dobru.
Naštěstí se nekonal Armagedon internetových odborníku předpovídající smrtelná muka v podobě přeplněných sjezdovek. Opak byl pravdou, poslední sjezd jsme turistickou z Plání měli jen pro sebe.
Podělala se lanovka nahoru a cca od 12.00 nejela. Takže jsme v poklidu a skoro sami posedávali na vršku, popíjeli vynesené zásoby, užívali si slunce, spřádali plány na Nepál 2021 a samozřejmě se smáli těm nebožákům na lanovce. Vydrželi tam přes hodinu, spíš jim nic jiného nezbylo, pak dali zpětný chod lanovky a sesypali je zpátky do Svaťáku.
Ucházející sjezd dolů prázdnou, ale už znatelně rozoranou sjezdovkou, pak jen cesta k autu, přebalení, popřání si hezkých svátku a hybaj domů.
Počin sportovně průměrný, taková blbost, ale kolik to udělalo radosti.
PS: některé fotky jsou jen ilustrativní a nafoceny zcela jinde, např. ve Vrchlabí u Kauflandu.

Vytvořeno: Happy 22.12.2020 10:49
Upraveno:Happy 27.12.2020 07:01další...