Pánská jízda na Kalymnos

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Happy

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.

Na tuto záležitost jsme vyrazili ve třech, Happy, Tomáš Ch a Dano P.
Sraz na Veleslavíně kolem desátý, na starý Ruzyni přebalit a hlavně navážit, rozuměj doplnit cargo Plzněma, páč řecký pivo není žádnej šlágr, asi jako všude po světě :-) Potom přesun sockou šengenovej terminál a pár hodin zevlingu za stálého ochutnávání plechovek. Když nastala vytoužená chvíle check inu, bylo jasný že nás musí odbavit frajerka, protože frajer byl kok#takus, což se v zápětí potvrdilo. Borce vylosoval Tomáš a hned musel vybalit ze zavazadla tři plzně, aby se přiblížil k vytoužené gramáži. My s Danem měli kliku, stačilo se lehce zaculit a nic nemuselo ven. Další odbavení a naslednej let ve 4.50 byl v poho, i když letadlo bylo plný koupáků.
Na Kosu bylo vše taky v poho, kluci čekali na batohy, já šel sehnat bus, kterej jel až za dvě hodiny, takže taxík do Mastichari, odkud jel trajekt, což nám klaplo pomalu na minutu a už jsme byli na cestě na Kalymnos. Cesta je cca 40 minut plavby. Potom procházka přes místní pekárnu, kde místní už vyjedli čokoládový croissanty na zastávku, odkud jede místní bus kolem ostrova. Za 3 ečka nás dovezl až na místo k Stefanovi v Panormosu, kterej nám hned předal náš závodní speciál na dopravu po ostrově v podobě Hjundaj I 10 v automatu, pro tři lezce pecka kára. Pak nám ještě předal komůrku na klajbinkhausu. No a mohlo začít plánování prvního tripu. Oko padlo na Arginonta valley, kousek od cesty, lehký lezení, ideální oblast na seznámení. Po šesti cestách nás dohnalo slunko a to končí lezení, páč je neskutečný vedro a začne se potit i maglajz v pytlíku.
Takže bič a pryč dolu k moři na pláž, do vody a do baru na pifko. Takhle to vlastně bylo každý lezecký den, lezení, moře, pivko a pláže. Jediná výjimka byla návštěva hospody k večeři.
Sektory který jsme navštívily, Arginonta, Beach, parádní sektor u moře na druhý straně ostrova, Kasteli, School a Odyssey a nakonec Dolphin bay. Poslední sektor byl zárukou onsajtů v naší nejvyšší klase a to 6A+.
Dolphin bay je super sektor hned u moře kde se dělají super lezecký fotky a vzhledem k tomu, že cesty končí velkým převisem s ještě většíma madlama, dají se tady nahonit nějaký ty čísla.

Rest day byl ve znamení výletu kolem ostrova, když jsme měli tu skvělou káru. Takže jsme vymetli všechny pláže a co stojí za zmíňku je Vathys, malej přístav s pláží ve velký soutěsce, moc malebné místo.
Odjezd byl s touto skvadrou zárukou dobrodružství. Tágem do přístavu, potom loďkou do přístavu a následně busem do města Kos. Tady proběhla trocha kultury prohlídkou města a zase jsme skončili na pláži s pivkem a koupačkou a následným gyrosem, kterej mi už lezl snad i ušima.
Zase sednout na busem přesunout se blíž k letišti do vesnice Kardamena. Tady zase koupačka, pivko a večer láhev vína na žal, že už ten vejlet končí.
Ráno tágo, letadlo a už nás to vyplivlo na Ruzyni, což mi přivodilo lehkou dvoudenní depresi z návratu do čech.
Výlet to byl vydařený, komorní a snad se na přesrok zase sejdem.

PS: super vychytávka je appka do mobilu settle up, která rozpočítává náklady ve skupině.

Volné k editaci.

Vytvořeno: Happy 15.10.2022 14:45
Upraveno:Happy 16.10.2022 09:13