Pozvolný start do pískovcové sezóny

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Šlojíř

Boule
1. Boule
2. Stojan
3. Boule, Jihovýchodní cesta
"Hlavně nepřepálit tempo po startu!" Jak praví zkušení sportovci. Co si dát na Hruboskalsku na rozlez, jak neudělat ostudu na prvním konci lana nebo kam vytáhnout své ratolesti - o tom níže.

Minulý rok jsme objevili tenhle hřeben - a hned ulovili 3 "horezdary" během jednoho dne. A to byla sezóna už v plném proudu.

Stojan

Skalní věž je přímo u cesty na červené, když se jde od vyhlídky U Lvíčka směrem na Valdštejn v místě, kde se červená napojuje na asfaltku. Na ní vede "Stupňovitá cesta" za III. Stačí věž obejít po cestě k údolní straně a tam začínají zleva na JV hraně "stupně", po kterých se leze. Jak už název napovídá, je to položené a mezi jednotlivýmí břichy jdou najít hodiny a místa na smyčky. Slaňuje se na druhou stranu normálkou II (ta se dá také vylézt, trochu morálovější schody).

Vzhledem k umístění u turistické cesty je "horezdarový" potenciál nižší.

Boulička

Taková sranda věž s vrcholovou knížkou. O 200 m dál směrem na Valdšejn se odpojíme z červené a za roklí jdeme doprava do lesa po hřebínku. Na jeho konci je několik věží. Na bouličku se dá vydrápat několikerými jedničkami a dvojkami. Je tam klid a pěkný výhled. Vedle je hned nějaký podobný monument s vrcholovkou, tak ho také dáváme do počtu. Spíš sólo-bouldr s odskokem do mechu.

Boule

O něco vyšší věž hned vedle - Jihovýchodní cesta za III. Ze sedla na náhorní straně vylezeme na polici. Z police "Druhé cesty středem stěny přímo k vrcholu." Místa k založení se tam dala najít, ale ne všechna byla v linii cesty - občas se hodila dlouhá lanovice. Taková pohodovka, lezení hlavně po nohou.

Vytvořeno: Šlojíř 4.3.2023 19:42
Upraveno:Šlojíř 4.3.2023 20:04další...