Garantovaná horoškola

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Janča

Certifikat GH 2024 HO Humanita
1. Certifikat GH 2024 HO Humanita
2. Po záchranách

Přátelé, kamarádi,

dovolte mi oznámit skvělou novinu, stali jsme se Garantovanou horoškolou ČHS.

O tom, že není jednoduché se jí stát svědčí i fakt, že jsme další po asi 5 letech a celkově je jen šest Garantovaných horoškol.

Jak se to seběhlo:
Myšlenka stát se Garantovanou horoškolou vznikla někdy kolem roku 2018, kdy hlavní instruktorskou činnost zajišťovali Gobo, Kuba a Robin. Tehdy se nám to ještě nepodařilo. Nicméně kvalitní vzdělávání, kterým je Humanita pověstná, jsme rozvíjeli dál.

Po valné hromadě v prosinci 2022 se metodikem stává Happy, sám si doplňuje ČHS vzdělání. Evka pročítá náležitosti a dává dokupy další novou přihlášku k validaci Garantované horoškoly. Dále Happy oslovuje všechny aktivní i neaktivní instruktory, kdo se chce dál účastnit výuky. K pravidelnému týmu Gobo, Kuba, s pomocí Robina, Evky a DavidZ, naskakuje Happy a přidává se Kovi a MichalF. Další instruktorské kurzy si dělají Erik, TomášCh, TomK, DavidK a Janča. Probíhají instruktorská metodická dlouhá odpoledne s cílem sjednotit metodiku a aktualizovat výuku. V horoškole 2022 - 2023 ještě nedojde k validaci, takže opět dodat termíny na horosvaz, aby na jaře 2024 mohlo vše vypuknout.

První část validace probíhala v dubnu na akci 2 lana v tělocvičně, za ČHS přijel Miguel, dal nám pak hodnocení a doporučení. Ovšem stěžejní část validace proběhla na záchranách, za ČHS dorazili na celý víkend Miguel a Martin Horňák. V sobotu u ohně v kempu byly jemné náznaky, že si nevedeme špatně. No a konečný verdikt, že dostaneme doporučení, jsme si vyslechli v neděli odpoledne pod skalami. V závěrečném hodnocení byla jak pochvala, tak několik typů, co by se dalo ještě dělat jinak. Celkově bylo hodnocení věcné a férové.

Díky všem, kdo se víkendu zúčastnili, jak šikovní nováčci, tak zkušení členové, kteří si přišli záchrany zopakovat (Mejla, Pilo, Kláruš, Evka, DavidZ a Lucka) a v neposlední řadě díky instruktorům, kteří si dali v pátek synchro pod skalou a během víkendu do toho dali pořádný kus energie (Happy, Kovi, Gobo, TomášCh, TomK, Erik, Michal F (so) a Janča).

Díky, že můžu být členem téhle skvělé party lidí.

Janča

Vytvořeno: Janča 10.5.2024 11:48
Upraveno:Janča 10.5.2024 11:52